0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (258 puan) tarafından
Kizlar bu bayram kaynanamlarin yazligina gitmedik ,yani evimizdeydik.annemlerinde yazlığı var ama amcamlar dedemler vs birlik ve büyük bir arsa tüm sulalenin evi var yanyana.ilk gün çok giden gelen oluyo diye gitmedik ,ikinci gün gelcez dedik anneme.annemde ben eve geçecek öğleden sonra ararım  gelirsin dedi ,çocukları bana bırakırsın gider dedenlerle bayramlasir gelirsin dedi ,neyse dün bekledik bekledik annem aramadı saat 4-5 oldu misafirler geliyo ağırlıyoruz şu bu dedi,tamam dedik yarın gelelim yorulmussunuzdur.tamam çok iyi olur dedi annem ,

Akşam aradı kardeşimi cumartesi otogara birakirmisiniz dedi o gün hiç araba yok babaninda işi var dedi ,tamam dedik.bu sefer fikir değiştirmişler.yarin (yani bugün) babam arsa bakmaya gidecekmiş ,nezman gelir peki dedi.saat 8de gider akşamda geç gelir dedi.e tamamda dünden beridir bayramlaşmak izin sizi bekliyoruz ,bugün son gün.demiyolar ki çocuklarım gelecek torunlarım gelecek evde oturalım arsa nedir,başka gün bakarım demiyolar.annemde diyo akşam 7de gel gider dedenle bayramlasip gelene kadar baban gelir.dogum yaptim yanımdaydı,görmeye gelcez dediler 8 ay oldu hiç evime gelmediler.anca bı doğum yaparsam evime geliyolar hep ben gidiyorum.20dklik yol .eşim de kızdı dünden beridir bekliyoruz bugün de arsa çıkardılar diyo.tartistik eşimle ,sinirler bozuldu hep

4 Cevaplar

0 oy
(1,171 puan) tarafından
Valla eşin çok haklı ne diyeyim galiba onun ailesinede gidilmedi 
(258 puan) tarafından
Onlar şehir disindalar ondan dolayı kaynanam gile gidemedik
(1,171 puan) tarafından
Olsun çok takılmayın eşinle aranızıda açmayın bu tarz konular yüzünden gelmeyin diyorlarsa gitmeyin sizde. Arayın bayramlaşın herkesten önce seni çağırmaları ağırlamaları gerekirdi evlat başka birşey.
(258 puan) tarafından
Valla bende çözemedim mesela bayrami geçtim ,20dklik yol 8aydir evime gelmemiş .oda doğum yaptığım için gelmişti hiç gelmiyorlar evime ,bide ilk kızıyım cozedim,ama arsa bakmaya ta corluya gidiyor
-Reklam-
0 oy
(279 puan) tarafından
Keşke annen 4/5 gibi yoğun olduğunu söylediğinde kaynanamlara gitseydiniz eşin haklı ne dese kuzum arsa bekler kaçtığı yok ya sonuçta :-( bide kalabalık olsun misafir olsn bir odaya geçer otururdunuz bir tek siz mi yuksunuz sanki.esin ister istemez istenilmiyorz diye düşünmüştür.brn olsam bu saatten sonra da ben gitmem oraya eşimi de alır başka yere gezmeye giderim 
(258 puan) tarafından
İşte eşimde akrabayiz diyo ayıptır başkası olsa asla götürmez ,ben gitmek istemediğim halde bayramlasalim nasla zaman tavrini koyarsin diyo.mesela 8aydir evimede gelmediler.oda doğum yaptım diye geldiler 20dk lik yol ,hep ben onlara gidiyorum
(279 puan) tarafından
Kuzum bir gelip evine çayını kahveni içmek bu kadar zor mu sanki.herkes işine geldiği gibi davranıyor boşver sıkma canını.diger bayrama da şimdiden şöyle başka planımız var diye
0 oy
(1,388 puan) tarafından

Valla bu durumda ben annemin burnundan getirirdim eşimde benim burnumdan getirirdi :D

0 oy
(1,388 puan) tarafından
Yiğidi öldüerhakkını yeme demişler eşim burada haklı canım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 390 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,281 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (878 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 587 göst.