0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (44 puan) tarafından
Kizlae bayramda esininzin babasi cocuklariniza para verdi mi? Esimin abisinin 5 yasinda kizi var kaunatam her bayram ona verir benimkiler vu bayram yaninda olmasina ragmen vermedi. Siz bu durumda olsaniz naparsnz. Sirun para degil. Deger vermiyorlar resmen. 

31 Cevaplar

+1 oy
(48,626 puan) tarafından
bes torununa esit verir vermiyorsa hiç vermez kızardım bende esim soylerdi zaten ya hepsine ver ya hic verme diye 
-Reklam-
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Tamamen sildim. Deste deste para getirse önüme dönüpte bakmam. 
(44 puan) tarafından
Ne oldu okadar
(1,865 puan) tarafından
Üvey kaynana ıvır zıvır bacım uzun
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Kizima verdiler. Görumcem kendi gider alir zorls bayram harçlığı diye. Çocuklar da alır. Onlar odada alırken ben mutfakta jdim.200 tl vermişler kızıma. Normalde bizde geline de verilir şahsen görümcem 17 senelik evli kaynanası veriyor hala hem ona hrm çocuklara. Bende  3 sene olacak evleneli halen harçlık görmedm :)
0 oy
(8,303 puan) tarafından
500 lira verdi aklına ne estıyse artık 
(44 puan) tarafından
Benim yerimde olsan napardn
(8,303 puan) tarafından
Kızardım sanırım canım. Ama kendı ailem yeterince verdiği için umursamazdım bi süre. Vermemiş artık yapacak bişey yok. Cogu kişi cok adaletsiz
0 oy
(2,261 puan) tarafından
Ayıp olmasa onlar bizde isteyecek jsjsjsjsj 
(1,079 puan) tarafından
Güldm bacım  :)))
(2,261 puan) tarafından
:))))
0 oy
(1,587 puan) tarafından

500 lira yollamış bende geri yolladım üstüne birde haber yolladım bir daha böyle bir hastaya düşerse yediririm diye utanmadan sıkılmadan yolluyor sinirlendim yine 

(1,587 puan) tarafından
Kaynatam öldü ben başlığı kaynana olarak okudum
0 oy
(12,955 puan) tarafından
Yorun ayrı mı mı yapıyor 

Bütün torunlarına 200 verdiler öyle ayrım yapsalar eşim yüzlerine bakmaz 
(44 puan) tarafından
Benim yerjmdee olsan napardn
0 oy
(2,511 puan) tarafından
Bayramlıklarını da aldılar bayram paralarını da verdiler sağ olsun her bayram yapıyorlar bunu :)) 
(44 puan) tarafından
Sen bnim yerimde olsn nprdn
(2,511 puan) tarafından
Bozulurdum ayrımcılık yaptığı için tabiki de
0 oy
(6,295 puan) tarafından
Benimki tek torun bayramlarda iyi para topluyor. Kayınpederim ani bir iş kazasında vefat etti 1 ay önce maalesef. Verirdi çok düşkündü Allah rahmet eylesin 
0 oy
(787 puan) tarafından
Kayınbabam yok ölmüş ama olsaydı verirdi diye düşünüyorum eşimin anlattığı gibi bir adamsa ben senin yerinde olsam ona göre hürmet ederdim sonuçta kan bağı yok 
0 oy
(3,625 puan) tarafından
Bana da verdi çocuklarımım 4üne de verdi. Eşime bile verdi. Hem kayınbabam hem de kaynanam hepimize ayrı ayrı verdiler. 
(1,079 puan) tarafından
Hey masAllah. 3 senedr harçlık bile görmeyen ben :))
0 oy
(421 puan) tarafından
3 yıllık evliyim 2 yaşında oğlum var 2 kere bayramlık aldılar 3 senedir de 200 tl harçlık verirler
0 oy
(575 puan) tarafından

Kayınpederim hayatta değil. Kızımın dogumundan yaklaşık 2 hafta önce rahmetli oldu. Ama hayattayken bana harçlık verirdi. Bu bayramda kaynanam hem bana hem kızıma harçlık verdi sağolsun :) 

0 oy
(2,668 puan) tarafından
Ben olsam ayrım yapıyorlar diye çok üzülürdüm sende ona Göre davran onlara
0 oy
(378 puan) tarafından
Eşimin amcası kızıma 200 görümcem in kızına 100 vermiş benim kızım bağ meyvesi o dağ meyvesimis diye. Kayınvalidem 100 kayın babam 100 verdi kızıma. Ama görümcem in cocuklarina 150 ser TL verdi. Anlatmak istediğimi anlamissinizdir belki. 
0 oy
(87 puan) tarafından
Ayrımcılıktan nefret ediyorum o zaman diğerine de verme amacı ne bu nenelerin dedelerin cidden anlamıyorum 
0 oy
(129 puan) tarafından
Valla hiç gitmedim bile 
0 oy
(1,476 puan) tarafından
Oğluma 50 lira vermiş kızıma diye mi bana diye mi anlamadım 100 TL de öyle verdi 
0 oy
(301 puan) tarafından
hayir canim iki bayramdir birsey görmedik verilmedi
(1,662 puan) tarafından
Kendi götlerine don alsınlar da harçlıkları eksik kalsın
0 oy
(76 puan) tarafından
Kaynbabam verdi zaten çalışmıyor emekli dgl ondan beklemedm kayannam oğluma bayramlık almıştı büyük kaynm oyuncak fln almıştı dye ondan da beklemedm küçük kaynm uzakta o yolladı hesabıma 200 bide görümcem verdi 200

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde sweetlady (610 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 493 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde sweetlady (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 185 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde elyeda (91 puan) tarafından soruldu
+2 oy
40 cevap 500 göst.