0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (2,364 puan) tarafından
Bı sorum daha var kizlar uzatmicam benim işyerine yeni atanan benden çok kucuk öğrenci var tarzı değişik neyse yemek beğenmedik oyuzden pide söyledik bu çocuk kredi kartım var nakitim yok dedi herkeste bana nakit veriyordu bende öğrenci ya bu ısrar etmedim maaş alınca ibana atarsın dedim ayın başında sonra bayramlaşmak için para alcm diyr yaoisti bu kişi bende ***** gibi 100 tl verdim neyse maaş yattı çocuk abla kusura bakma veremedim IBAN at diye teklif edicek sandım rahatlığına çok kızdım bende hayır sadaka dağıtmak istiyordum ona mi satsam diyorum yoksa ibana mi atsam böyle de ayıp olacak laf edicek 

Biraz üstüne yatan tıp biri daha IBAN istemişte şaşırmış bu öyle diyor .bana söylese olsun ablacım benden olsun derim belki böyle de insanların bana saygısı kalmaz yarın bir gün buda dilli düdük olur iyilik yaptığıma pisman olurum diye düşündüm bayramda 100 tl verdim buna öğrenci diye bide pide parası 135 

4 Cevaplar

+1 oy
(3,271 puan) tarafından
Herkese aynı yapıyor, insanları kullanıyor, bunu alışkanlık haline getirmişse isterdim. Bir daha benden bişey istememesi gerektiğini öğrenmesi için. 

Sizi yumuşak yüzlü görmüş bayram harçlığı diye ısrar etmiş borcu olduğu halde. Yüzsüzlük bence. 

Bir daha yemek sipariş edildiğinde pos cihazı isteyin. O çocuk ödesin kartıyla. Uyanık sanıyor kendini. 

Niyet iyi olsa burs bile bağlanır öğrenci olduğu için ama burda insanları kullanmak var. 
-Reklam-
0 oy
(436 puan) tarafından
Müge Anlı nın dediği gibi arkasına üzülmeyeceğim parayı veririm yoksa vermem bende artık kural bu başının gözünün sadakası olsun daha da verme ama 
(2,364 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
135 TL pide parası 100 tl de harçlık verdim doğru diyorsun bunun böyle umursamayacagini ne blyim insan bı teklif eder smdi istesem direk IBAN atsam msj atsam benden kötüsü olmayacak hiçte böyle yapmıyordum cooook uzun zamandir smdi enayi yerine koydum bak istemedi diyecek sonra insanlar degisicek ben pişman olucam verdigime bundan korkuyorum
0 oy
(692 puan) tarafından
Hiç bisey anlamadım cnm. İs yerine atanan öğrenci diyorsun. Bu calisiyor mu ne iş yapıyor ogrencimi yoksa. Bide sen onun yemek parasını ödedin o sana vermedi mi parasini
0 oy
(522 puan) tarafından
Yani  yeni gelmis ilk defa böyle bir durum yaşatmış belki yeni hayata geçerken zorda darda kaldı getirir verir ilk fitsatta bence keşke en başından vermeseyfin az bir para hayrın da kalmaz yani

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 293 göst.
15 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Birbalannesi (12,875 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 903 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Emine S (15,892 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 436 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 382 göst.