+2 oy
788 göst.
Aile kategorisinde (95 puan) tarafından
Kızlar görümcem iş için buraya gelmiş öyle memurluk falanda değil normal fabrika işi istese annesinin yanindada çalışır istemiyor gelmiş burda çalışıyor bir bende bir eltimde kalıyor eltimle anlasamamislar eltim surat yapmış bugünde bana gelmiş istemiyorum koskoca kız keyfî için geliyor ne zamana kadar kalacağı belli değil eşimle de başbaşa vakit geciremiyoruz o gelince bide insanın arasını bozacak bir tipte ben gelmesini istemiyorum nasıl gönderebilirim bunu ya eşimle aram bozulmadan 

20 Cevaplar

+2 oy
(1,023 puan) tarafından
Sende surat yap o zaman canım bence haklısın herkesin bi düzeni özeli var ben olsam bende istemem
(95 puan) tarafından
Ya bide eşim sabah gidiyor akşam 10 da falan geliyor birbirimizi zaten doğru dürüst görmüyoruz bazen daha geçte gelir bazen kahveye gider e buda olunca yani ne bilim daha sıkıntı oluyor
(1,023 puan) tarafından
Direk surat yapacaksin o da eşek değil ya anlar heralde o para kazanacak hayatını yaşayacak diye niye senin duzenin bozulsun ki
(95 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapacam
-Reklam-
+2 oy
(7,253 puan) tarafından
Sende sürat yap gorumcene ama kocanın yanında yapma 
(7,253 puan) tarafından
İki yüzlülük değil kocasının yanında yapsa eşiyle kötü olacak. görümce kalsa yine eşiyle kötü olacak. eee kendide gitmeyecek belli kocasına dese sen istemiyosun benim kardeşimi diyecek ama kim olsa istemez eğri oturun dogru konuşun sen rahat olurmusun ? Başka yol yok düşününce
(7,253 puan) tarafından
Birde misafirin hakkı 3 gündür görumcecim hadi bakalım misafirligin bitti evin sorumluluğu var de tutustur eline süpürgeyi yada viledayi biriniz silin biriniz supurun kendi kaçar zaten ben yokkende kendin yapiyordun filen derse e şimdi sende varsın senin kirinde var sonuçta 3 kişinin temizliğiyle 4 kişinin temizliği bir olmaz de yaptır temizlik
(2,726 puan) tarafından
Yani ben görümcesinin kalmasından vesaire söz etmedim zaten Böyle bir şeye Ben de hoş bakmıyorum o ayrı bir konu çarpıtmayalım Fakat surat as ama kocanın yanında yapma dediğin zaman ikiyüzlülük oluyor yani direk bu konuyu kocasıyla halletmesi daha doğru kocasına kötü olma pahasına da olsa istemediğini artık gitmesi gerektiğini özel alanım işgal ediliyor Birbirimize vakit ayıramıyoruz vesaire konuşmaları yapabilir güzel bir dil ile. Ama dünyanın hayatın neresinde olursan ol senin dediğin şekilde yanlış olur kocasının yanında görümcesine gülecek iyi davranacak kocası gittikten sonra surat Asacak bu kişinin kendine yaptığı bir kötülüktür günahtır ikiyüzlülüktür Tabii herkes aynı şeyi yapacak diye bir şey yok ama bir yerde yanlış bir şey de varsa yanlış derim
(7,253 puan) tarafından
Kocasının yanında kakara kikiri davran demiyorum ama bazen nabza göre şerbet verilir kocası laf anlayacak anasının bacisinin ağzına bakmayan biri olsa zaten bunlara gerek kalmaz kime kardesini istemiyorum desen kötü olursun helede kocalara denmez durumu kim ne derse desin başka türlü toparlayamaz çünkü karşısındakiler normal insanlar gibi bı düşünceye sahip değil
(95 puan) tarafından
Mervela haklısın canım anlıyorum seni gerçekten kocama ne kadar güzellikle konuşsam da anlamaz dinlemez beni bu konuda yeri gelince yuvan için bazen strateji uygulayabilirsin eşimin kardeşi Benim yuvamdan önemli değil eşim beni anlamıyorsa bende mecbur birşeyler yaparım o beni mecbur ediyor ve kardeşine bakmak zorunda da değiliz dinde kitapta da yok böyle birşey yetim falan olsaydı neyse derdik ama gözü daha yüksekte olduğu için onun keyfi için kendi yuvamin keyfimden ödün veremem
+1 oy
(8,331 puan) tarafından
Bilemedim ben direk eşimle hallederdim bu mevzuyu..
(95 puan) tarafından
Kız kocam ailesi için ölüyor geberiyor hayatta beni dinlemiyor
+1 oy
(826 puan) tarafından
Ben bu anne babaları anlamıyorum. Gelinler baksın diye mi çocuk yapıyorlar . Ne güzel dünya oğlan evlenince diğer çocuklarında sorumluluğunu atıyorlar başlarından. Isteme kız eşine söyle göndersin, sen de surat as gitsin. 
(95 puan) tarafından
Köle görüyorlar resmen insanı çekilecek gibi değil zaten
+1 oy
(1,253 puan) tarafından
Ben biraz açık sözlüyüm. Eşime hiç yansıtmadan istemediğimi direk söylerim 
(1,253 puan) tarafından
Busra05 aynen öyle katılıyorum
(95 puan) tarafından
Valla öyle canım depremde annemlerin evi ağır hasar almıştı bende kaldılar diye eşim burnumdan getirdi resmen
(95 puan) tarafından
Bir ay kalmistilar
(135 puan) tarafından
Senin ailene gelince burun kıvırıp kendi ailesine gelince ağa mı kesiliyor yani öyle kocanın burnundan ben getiririm valla öyle bir dünya yok
(95 puan) tarafından
Valla öyle canım onun yüzünden ailem gelmiyor doğru dürüst
+1 oy
(178 puan) tarafından
Misafirin hakkı uç gündür yani hadis var yani bu tıplere hayır demedikçe görev bılıyorlar bunu eşin anlayışlıysa konuş anlayış yoksa kaynananla ve görümcen le konuş herkesin bir düzeni var de
(95 puan) tarafından
Kız bu sefer diyecek kovdun kardeşimi üstüme iftira atar ben eşimi biliyorum
(178 puan) tarafından
Başka çözüm bul bacı kardeş
(95 puan) tarafından
Bakacaz bacim
+1 oy
(9,007 puan) tarafından
İstemiyorsan eşinle konuş bence güzel bir dille 
(95 puan) tarafından
İnanki anlamıyor söz konusu ailesi olunca ahmak oluyor
+1 oy
tarafından
Çalışıyor öyle düşün benim kaynım çalışmadan 3 sene 2 görümce 4 sene kaldı biri uzatmalara oynuyor 5. Senesi ahahaha onlardan çirkefin bulamazsın ama akışına bırak yani sen kocanla papaz olmadan onu kovamazsın bırak kendi rızasıyla gitsin evde Darla kaçsın yada sen biliyorsun
(95 puan) tarafından
Kız sen nasıl dayandin öyle
tarafından
:D anlatsam roman olur onlarla beraber kaynanam da vardı 4 sene gezme günleri onun ben arka koltukta evcil ****** gibi takılıyordum :D sonra o vefat etti biri evlendi biri gitti şuan 1 tane görümce kaldı o da akşam 5-6 kadar uyuyor varlı yoklu bir
+1 oy
(82 puan) tarafından

Düşüncesizliğe bak hanımefendi gitsin anasının yanında çalıssın evli insanların yanında kaç gün kalacak abisi bile olsa ayıptır ben senin yerinde olsam gece kalkar duş alırım utanır belki gider :D

(95 puan) tarafından
Zerre utanmaz bacım kocamın üstüne çıksam utanmaz aşırı rahatlar yani o degil bide beni haksız edenler olmuş çok iyilerse inşallah onların da görümcesi yerleşir onlara:))
(82 puan) tarafından
Valla haklısın canım herkesin düzeni var tamam gelir misafir 3/5 gün ama böyle belki 1 sene kalacak .. İş yaptır bem rahatsizim biraz camları sil de ne bileyim perde yıkat taktır canından bezsin kaçsın şimdi banada derler ne kadar kötüsün diye  :) bende çok çekiyorum sorularımda görürsün görümce görmeyim seni ömrümce diye yazmışım :)
(95 puan) tarafından
Yapmaz kız anasına iş yapmıyor kavga ediyordu bana mı yapacak
0 oy
(98 puan) tarafından
Kendini onun yerine koy,bakayım sizin gelin de senin omun evinde kalmanı istemiyor.
(98 puan) tarafından
Ama ben başka ülkede yaşıyorum evine gidersem bana surat  ederse o zaman ben haklı oluyorum ben ki hep orda yaşamıyorum 2-3 yıldan bir gidiyorum
(273 puan) tarafından
İşte konuyu anlamamissin sanırım canim kadın diyor ki çalışmaya gelmiş ne kadar kalacagida belli değil 2.3 yılda. Bir gelmek normal zatten gelirsin misafir olarak
(1,951 puan) tarafından
Ee biz de onu diyoruz. Misafir gidersen kimse sana bir şey demez. Misafir baş tacı aksine. Ama arkadaşın görümcesi anne babasının yanında da çalışabileceği halde gitmiş. Karı koca özel hayat mı kalır?
(98 puan) tarafından
Zavallı ben ne özel hayat gördüm ne başka bir şey 8 yıl olacak kaynana kaynata kayın elticikle yaşıyorum (
(1,951 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun okurken daraldım :(
0 oy
(557 puan) tarafından
Hareketlerinle belli etmeye çalışsan
(95 puan) tarafından
Öyle yapacam
0 oy
(110 puan) tarafından
Bende görümceyim benim yengem arkamdan böle dese ölsemde birdaha evine adım atmam. Çok acımasızca olmuş, senin arkandan böle dese naparsın
(135 puan) tarafından
Sende görümceysen görümceliğini bilmek zorundasın ozaman canım senin görümcen sana gelse emrivaki yapıp çalışmaya geldim sizde kalıcam dese ne yaparsın ? Kal canım bol bol mu dersin herkesin bir düzeni var eşi var özeli var . Herkes empati yapmalı ama herşey de güzellikle olmalı
(95 puan) tarafından
Busra05 bunlarda empati diye bişey yok canım demek bunlarda benim görümcem gibi düşüncesiz belki onlarda yengelerini öyle rahatsız eden düşüncesiz davranan cinsten o yüzden parlıyorlar
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Evde yapacağı herşeye laf edeceksin. Örneğin çay mı içti. Ooof bunu neden böyle attınız ya hizmetçiniz mi var. Yıkayıp koysanıza. Mesela oturduğu yer mi dağıldı. Laf et. Oofff yoruldum yeter ya.hizmetçi gibiyim vs... Yani evde kendini fazlalık hissetsin. Ya da açıkça işede girdin napıcaksın ev arıyor musun falan diceksin. Terbiyesizlik yaptığı. 
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Surat yap çok onla takılma gırgır şamata etme gider kendiliğinden
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Ay o isten geleceknsen mi hizmet edeceksin ona birde gorumcenle senin aran nasil

Benim kaynana da esimle biz baska yerdeyix gorumceme diyordu üni tercihlerinde abimlerin orayi yaz biz de geliriz diyordu kazanamadı ama 
0 oy
(727 puan) tarafından
Sevmiyor olabilirsiniz,duzeniniz bozulsun istemiyor da olabilirsiniz amenna.Fakaaat bir insana hele ki eşinizin canindan kaninda  birine "bunu"diye hitap edemezsiniz.Hayvanlarda cok degerlidir fakat sanki fare öldurdunuz de bunu nasıl atabilirim der gibi degersizlestirilmiş bir kelime kullanmissiniz.
0 oy
(2,094 puan) tarafından
Sende surat yap eltin gibi 
0 oy
(1,208 puan) tarafından
Eltin yolu bulmuş sürat yap sen de.kocan yatmadan yatmaya geliyormuş zaten.burda rahat davranır tabi baba evi batmis
0 oy
(812 puan) tarafından
Kz kardesm olsaydı kalmasını isterdin dmi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 312 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 355 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 337 göst.