0 oy
144 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
4 yaşında oğlum var çok hareketli bir çocuk su 1 aydır çok huy değiştirdi dinlemiyor anlamıyor söylenenin tersine yapiyor bir kaç seferdir ocağa merak sarmış durumda güzellikle anlattık olmadı fırsat bulduğunda yaklaşıyor bugün babasıyla ikimizde kızdık bu sefer de oturup ağladım uyuyunca vicdan yaptım ikinciye hamileyim zaten hormonların da etkisiyle çok duygusalim 

4 yaş çocuklarınıza etkinlik neler yapıyorsunuz dikkatini başka şeylere çekmeye karar verdim oyuncaktan çabuk sıkılıyor atıyor kırıyor eğitici kitap falan mı alsam siz neler yaptırıyorsunuz ne tavsiye edersiniz 

5 Cevaplar

0 oy
(1,036 puan) tarafından

Benim yok ama teyzemin oğlu 4 yaşında minik kuzenim :) bu sıralar aşırı etkinlik meraklısı kitap almışlar birde masa sandalye almışlar onun için o kadar mutlu olmuş ki etkinlik yapıyor dışarı çıkarıyorlar parka falan plastation oynuyor :) 

(1,036 puan) tarafından
Çok kızma belki o yüzden hırçındır ama kız tabi dur durağını da bilsin işte biz bazen ortayı bulamıyoruz :( bence tam zamanı bizim durumumuz iyi olsaydı bende beklemezdim emin ol benşm de kardeşimle aramda 4 yaş var ve şuan can ciğeriz çok ta iyi yapmışsın hiç üzülme
(65 puan) tarafından
Bende ikilemdeyim işte canım kızsam niye kızdım diye üzülüyorum kizmasam dur durak bilmiyor bu aralar çok tükenmiş hissediyorum çocuğu gören de kardeşi olunca daha kotu olur diye beni şimdiden strese koyuyorlar umarım hersey iyi olur canım
Erkek kardeşimle aramız 5 yaş bizde çok iyi anlaşırdik yada büyük olan ben olduğum içindi bilmiyorum:)
(1,036 puan) tarafından
Bende büyüğüm ayy ikimizde ergenken çok kavga ederdik ama büyüdükçe birbirimize sarıldık sende anlarsın olsun doğacak olan zamanında gelirmiş Allah on lütfu sen öyle diyenlere kapat kulaklarını anasınıfına gönderirsin falan bişey olmaz benim kuzenlerimin arası da 5 yaş o ara teyzem büyük kızı ana sınıfına gönderiyordu şimdi o 9 oldu parkta falan beraber oynuyorlar hiç korkma
(65 puan) tarafından
İnşallah da öyle olur canım teşekkür ederim içimi ferahlattın Allah razı olsun
(1,036 puan) tarafından
Senden de ❤️
-Reklam-
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Kreşe versen olmaz mı canim ,hem sen aklı melekelerini korursun hem çocuk enerjisini atar sosyallesir evde yaramazlık yapmaz 
(65 puan) tarafından
Sanırsam haziran temmuz gibi anaokulu kayıtları başlıyor o zaman vermeyi düşünüyorum canim
(1,356 puan) tarafından
Bişey kalmamış canim sabret disini sık artık.hergun yeni huyları çıkıyor bugün benim kız bin defa kafama top attı canımı yakma derdinde pat pat bişey firlatmalari başladı.surekli yerlere yatıp ağlıyor tek damla gözyaşı yok .bigun bende Aglicam kimse dindiremicek gozyaslarimi:))))) dizimin dibinden ayrılmıyor herseyine tamam diyorum yine zirlicak bahane arıyor .dişlerim ağrıyor artık sikmaktan sabır cekiyorim napim .bagirmam kesinlikle sonra pişman olurim icime ok.uz gibi oturur .
(65 puan) tarafından
Rabbim sabır versin inşallah bize annelik gerçekten çok zor vicdan azabı insanı yer bitirir:)))
(1,356 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemize:))
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Etkinlik kitabında etkinlik boyama parmak boyası resim pamukdan ponpondan resim doldurma filan yapıyoruz bazen
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Ocağı açamasına izin verip elini ateşe götürmesine izin vereceksiniz ve bunu yaparken yanında olacaksınız. Çocuğu durmadan koruyamazsınız bişeyleri deneyimlemesi lazım. Ateşe eli degmeli ki canının yanacağını bilmeli. Siz sakındıkça onun için daha değerli hale geliyor
(65 puan) tarafından
Kıyamıyorum işte aslında dediğin doğru 4 seferdir yapıyor kızacağımızı zarar geleceğini de biliyor ama merakına mı yenik düşüyor anlamıyoruz
(2,762 puan) tarafından
Sen bugün korursun gözünün görmediği gün tehlikeli bir şey yapar koruyamazsın. Üstelik sonra bi de beceriksiz bişey oluyorlar. Benim 5 yaşındaki oğlum sana menemen yapar. Görümcemin 14 yaşındaki oğlu yumurtayı kıramaz. Her şeyden sakınmak ancak çocuğa zarar
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Benim kızımda 4 yaşında Ekim'de 5 e girecek. Evde herşeyi yapıyoruz etkinlik kitaplarıda var. Evcilik de oynuyoruz kitap okuyoruz çizgifilm de izliyo parka AVM ye misafirliğe herşeye gidioz.evdeki işlere ortak ediyorum cam silme yer silme ütü kek kahve çay yapma kurabiye yapma.Ama yinede yetmiyo. Bu sene anaokuluna verecem anca sakinleşir. Koltukların tepesinden atlıyo mutfak tezgahına çıkıyo masanın üstüne çıkıyo. Çok tehlikeliler  bu yaşlarda
(5,366 puan) tarafından
Benimkide ocakla oynuyodu sandalye çekip oraya tencere koyuyodu. Ocağı açmıyodu ama korktuğum için vazgeçirdim ordan. Gaz sızar yangın riski olur dedim yangınla alakalı kitabı vardı bide çizgifilm var Roy ile yangından korunuyorum diye. Onları hatırlattım. Yangınlar tehlikeli dumanı nefesimizi zehirler diye ama kaç kez anlattım. En sonunda bıraktı orayı.
(65 puan) tarafından
Bizde çok söylüyoruz 4 seferdir yelteniyor aslında zarar geleceğini iyi birsey olmadığını kendisi de biliyor ama niye devam ediyor anlamıyorum cocuk psikiyatriye bile götürmeyi düşündüm ya

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 232 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 233 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde En değerlim (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 273 göst.
9 Ocak 2021 Aile kategorisinde hilal02 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 135 göst.