0 oy
535 göst.
Diğer kategorisinde (2,698 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 Dünden eşimin halasının gelini çağırdı beni bahçede oturduk çay içtim bu kaynanasıgille alt üst oturuyor benim de 4 tane çocuğum var ve oraya gidince çocuklarım oynuyor Ondan sonra bir şey elliyorlar bir şey tutmak istiyorlar böyle merakları var Yani bahçedeler dediğim yani evin içi bile değil yani gelinleri zoruna gitmedi de eşimin havası ve eniştesi çok zoruna gitti yani Çocuklara durun Dokunmayın oraya gitmeyin buraya elleme yani bahçe ya ne olacak anlamadım ki ondan sonra ben de eve gideyim dedim gelin diyemedi otur diye belki de kaynanasını ben babasından çekiniyordu ama ne bileyim Benim de çok zoruma gitti bir çay içtim hemen geldim Yani 4 tane çocuğun var diye bir yere gidemeyecek miyim ya da kimse beni kabullenemeyecek mi buranın yabancısıyım Anladım ama yani

19 Cevaplar

+6 oy
(15,928 puan) tarafından
Bunun çocuklu kadınlarla alakası yok. Eşyası kıymetli evi kıymetli olan görmemiş insanların sonrada görme olmalarından kaynaklı. 
(2,698 puan) tarafından
Aynen öyle canım toprağa dokunma bıle diyorlar
(119,247 puan) tarafından
ne alaka emos benimde 2 cocugum var misafirlige falan gitmeyoz ama gittigimizde olur ayda yilda bi yapmayin oturun dedimdi kimilmadaz ikiside bazi cocuklarvar ( post sahibi sana demiyorum ustune alinma) aileleri salmos cayira mevlam kayira misali ne dur derler ne yapma derler insan geriliyo oyle cocugu gorumce
(2,698 puan) tarafından
Evet haklısınız ama çocuk ta sus esyası degıl yanı
sus esyasi gibi dursun demiyorum zaten ama baslasinin evinde saga sola kosturmadan rahatca durmayi ogrenmesi yeterli
(2,698 puan) tarafından
Yok kız kosmadılar da yanı gelınlerı cagırfı gıtık ıkı yaslı kafayı bozdu esım gıtme dedı mısaf sevmezler dedı
-Reklam-
+4 oy
(2,677 puan) tarafından
Kadınla alakası yok. Bazı anneler var ki dur sus demeyi bilmiyor, benim de tahammülüm yok eve gelen misafirin her yere dokunmasına. Asla doğru da bulmuyorum. Evet çocuklar ama sizin da orada keyif yapmak yerine göz kulak olmanız lazım. Herkes rahat geniş değil ki ne yaparlarsa yapsın desinler. 
(2,698 puan) tarafından
Ya benım çocuklarım öyle degıl bıtrk oyuncak larla oynarlar zıplama falan yok
(4,201 puan) tarafından
Hayatım neye dur yapma dediler o zaman ben anlamadım. Yani dediğin gibi çocuklar kendi oyuncakları ile bi köşede oturup oynamış olasalar deli değiller ise birşey dememeleri lazım. Sen biraz taraflı bakıyor olabilit misin acaba?
(2,698 puan) tarafından
Yanı bunların gelınlerı cagırdı bana kıcıklıl olsun dıye gelımlerıyle konumamı istemıyorlar ve bıadaha gıtmım hoşgeldin bıle demedıler
(3,652 puan) tarafından
Annemlerin evi bahçeli baya da büyük. Bakımlı bir bahçe bazı çocuklu aile geliyor nasılsa bahçe deyip salıveriyorlar çocukları ne gül kalıyor dalında ne çiçek. Kamelyanın tepesine çıkmış çocuk düşeceksin in diyoruz çağla yiyormuş aşağıdaki dallardan yesene. Post sahibi seni tenzih ederek yazdım yorumu üzerine alınma lütfen
(2,698 puan) tarafından
Yok canim en buyuk cocugum 5yasunda digerleri kucuk
+1 oy
(149 puan) tarafından
Canim eger onlarda cocuk yoksa 4 cocuk birden fazla hareketli ve gürültülü gelmis olabilir tabiki cocukluyuz diye kapanmiycaz ama bence biraz buyuyp laf anlayana kadar sık dişini çünkü kendi cocuguna tahammül etmek kolay ama baskasininkine zordur insanlari yadirgamamak lazim
(149 puan) tarafından
Milletin agzina hakim olamazsin ki iste bacim. Laf duymak istemiyosan bi süre idare edicen buyuyene kadar. Lafini cocuguna gecirtmeye baslayinca toplum icine karisicaksin ve millete kalmadan sen diceksin otur yapma gel vs diye
(2,698 puan) tarafından
Ay zaten dedım inanınki yanı
(149 puan) tarafından
Bosver ne guzel kalabalik ailesiniz kendi kendinize yetinin bi sure ne arkadasa gerek var ne komsuya(:
(1,921 puan) tarafından
Bencede çocuklar var diye eve kapanacak halimiz yok ama büyünceye kadar komşu  ziyaretleri yerine parklarda oyun alanlarında çocukların enerjisini atacağı yerlerde sosyallesin canım
(2,698 puan) tarafından
Vala gıtmem onlar cagırdı
+1 oy
(5,883 puan) tarafından

şimdi dışarısı diyorsun dışarıda çocuğu ne uyaracaksın, birak keşfetsin kendine zarar vermeden. ha evde olsa uyarman gerekir başkasının evini kırıp döken çocuklar var ve aileleri maalesef yapma etme çocuğum demiyor, öylesine ben de gıcık olurum ama bakarım anne uyarıyor o zaman sorun etmem, benim çocuğum kimbilir nereleri nereleri karıştıracak:) yani dışarda uyarmadın diye evde de uyarmayacagini düşünmüş olabilirler  

ya birde onların çocukları yoksa ya da  çocukları çoktan büyümüşse de normal. çocuğu olmadan önce çoğu kişi çocuk gürültüsünü kaldıramıyor, çocuğu olunca anlıyor. 

(2,698 puan) tarafından
Kız var 2tane evın ıcın ıcınde bende kızarım yanı dünden de kızıdım hemen geldım dedım çocuklar sıkılıyor oynasınlar
+1 oy
(10,878 puan) tarafından
Canım belli yaşın üstündeki bireyler ne yazık ki kendi oz torunu değilse ki bazıları ozntoruna bile katlanamiyor ,çocukların sesine hareketine katlanamiyor.Haliyle ne yazık ki çocukların gözünün içine bakıyor gitsinler diye.
(2,698 puan) tarafından
Aynen öyle yaptılar
(10,878 puan) tarafından
Mesela annem bayrmada bendeydi.eve haliyle bayramlık gelen oldu .annemin yaşı belli her çocuk geldiğinde bağırıp kostugunda annem annesine baktı .ben kendim çocuklu ve yaşım sesi kaldırdığı için takilmadim.yasla ilgili
0 oy
(224 puan) tarafından
Bahçeyi mi yiyecek çocuklar bunu söyleyenlrr hiç çocuk olmamış canım sen canını hiç sıkma elbet büyüyecekler o zaman tadını çıkarirsin herşeyin Allah'ın izniyle senin yerinde olsam daha kapılarından bile geçmezdim çocuğumu istemeyen benide gormese olur
(2,698 puan) tarafından
Kız bılerek yatılar gelınlerıyle konuşmum dıye ama gıtmem yanı artık ısım yok
0 oy
(3,281 puan) tarafından
Evin içi olsa anlarım ama dışarısı diyorsun dekorasyon vs yapmadılarsa bahçede ne olacak toprak ot vardır yani ben ayrıca gelininin misafirine kaynak olan kaynanayada uyuzz oluyorum ya bir arkadaşım var ne zaman gitsem kaynanasıda geliyor e bi git yani kadın senin yanında rahat değiliz işte 
(2,698 puan) tarafından
Kız kayın babasıda geldı oturdu kaynana soda cpcıklar bahçede topla oyuncakla oynadılar vala başka bısey yok bence öyle yaotılar gelınlerıyle konuşmum dıye
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Eğer evlerinde çocuk yoksa 4 tane birden gelmesi ister istemez rahatsız etmiş olabilir. Bazı insanların çiçekleri çok kıymetlidir, bahçede onlara zarar gelecek diye korkmuş olabilirler. İnsan kendi çocuğuna zor tahammül ediyor çoğu zaman. Evinizde her şeye dokunabilirler ama dışarıda sınır koymak zorundasınız. Bir söz var çocuk osuruk gibi, sadece kendininkine tahammül edebilirsin
(2,698 puan) tarafından
Kız ccıcek falan yok toprak utansın baska var ıkı tane benım büyükler 2tane oynadı küçükler yanımda otuyordu
0 oy
(951 puan) tarafından
Bir tane de olsa oluyor o ya bende öyle bayramda 30 küsür yeğen geldi eve sıçtı ağzımı açmam ama benm kızım gitse etse direk kızıyorlar
(2,698 puan) tarafından
Kız ıkı tane küçük benım bırısı 2aylık bırısı bır buçuk yanı yanımdalar ıkı tanesı oynadı oyuncak larla oda oyuncular bıle bızım
0 oy
(5,457 puan) tarafından
Bence bunun hor görmeyle ilgisi yok canım çocuğun ne olduğunu bilmeyen eşyası malı kıymetli olanların yaptığı birşey hepsi küçük mu de hepsi birden meraklı frlan birde onlarda bı taraftan haklılar kırmak dökmek gibi durum olabilir çiçek felan varsa ezilecek yani bende biraz yaramaz her yeri karıştıran biri var eşimin tarafında odayı kilitlerim dikkat ederim 
(2,698 puan) tarafından
Yok kız cıcek
0 oy
(391 puan) tarafından
Çocuk isterler sonra da sende çocuk var aman otur aşa derler 
(2,698 puan) tarafından
Kız bıde utanmadan yıne doğur derler
0 oy
(370 puan) tarafından
bu durumu ben cok yasadim ve artik hic kimseye gitmiyom esim hobi bahcesi aldi oraya gidiyoz hem cocuklara kimse dur elleme oynama demiyo cocuklarda oyun buluyo kendine bende rahat raht oluyom 
(2,698 puan) tarafından
Kız inanki bazıları hıc bısey gormemos
0 oy
(15,156 puan) tarafından
Çocuklara bişey olmasın diye mi dediler yoksa gicikliklarindan mi 
(2,698 puan) tarafından
Bılerek yaptılar bıdaha gıtım gelınlerıyle muhatap olmum
(15,156 puan) tarafından
O zaman sen de gitme boşver
(2,698 puan) tarafından
Gıtmem bıdaha
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Bahçede bişeyler mi ekili dikiliydi acaba onları koparırlar falan diye mi korktu naptı. Ya bilmiyorum 4 çocukla dışarı çıkmak zaten büyük cesaret hangi birine dur sus deyip gözetliceksin gözümde korkunç bir manzara canlandı :D benim kızım 1 yaşında ve yürüyor artık onunla bile bi yere gitmek aşırı yorucu geliyor bana yani istemiyorum gitmeyi. Birinin evinde bahçesinde şununda bununda bişey elletmeyi de sevmem evime gelince çok karıştıran, meraklı çocuktan da rahatsızlık duyarım doğruya doğru. Ya annesi pervane olacak başında ya da zapt edemiyorsa akıllanana kadar ne kendini üzecek ne çocuğunu bı süre ev oturmasını unutmalı :) 
(2,698 puan) tarafından
Vala çıkamam bıdaha banada ders oldu artık ekılı bısey yoktu çocuklar göze geldo
0 oy
evime gelen yok burda tr gidimce gelem giden olur şımarik annesi dur yapma etme diyem cocuk geldimi bende sinirleniyom oyle anneler varki dur yapma etme demez ev olur bajce olur farj etmez 
(3,033 puan) tarafından
Aa hastalık bu Sevda gerçekten oldu değil 4 çocuk 30 çocuk gelse her çocuk toprakla oynamak ister oynamaması anormal bahçede toprakla oynamayip napsınlar telefon tablet mi takilsinlar
bizim bahcede tranpolin kaydirak salimcak hersey var topraga ellemesinler yaw ☺️☺️☺️
(3,033 puan) tarafından
Onlar varken zaten toprak dikkatlerini çekmez zannımca :)))
cekmiyo benimkiker topraga hic bakmaz
(2,698 puan) tarafından
Benimkiler cok sever toprak kepce kapyon
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Canım yanlis anlama ama 4 çocukta fazla misafirliğe gitmek için şöyle fazla kimisi söylenir kimisi zırt pırt uyarıp insanı boğar benim 2 çocuğum var çoğu yere kuciguyle tek giderim sonra canımı sikarlar uğraşamam.gecen eski komsumuza gittik kaynanamla ben onunda torunu oğlumla yaşıt ikisi oyun oynadı kadın zırt pırt yapma etme zıplama dokunma bozma yemin ederim daraldim bian önce kalmak istedim kanepeniin örtüsü bozuldu diye söylendi kalktı duzelti düşün 1 çocukla bana böyle.yapti boylerine 4 çocuk çok fazla gelir 
(2,698 puan) tarafından
Bende gıtmem esım gıtme oraya dedı mısafır kıskanır onlar ıctıgın şu bıle göze gelir onların dedı ben salagım gıtım örtü dedıgın ne bana gelen çok yaramaz ama ben bıseyı demıyorum yanı çocuktur
(7,940 puan) tarafından
Torunu oğlumu itiyordu maşaAllah baya yapılı kilolu iri bir kız oğlum cılız demiyordu yapma en ufak şeyde efe yaoma diyordu tövbe bir daha gitsem
(2,698 puan) tarafından
Kendılerı herseyı yaparlar bız bısey yamasakta suçlu oluruz yanı burakıler ne benı ne coxuklarımı tanır ama herkse suclamıs benı
(7,940 puan) tarafından
Ne yazık ki kimse çocuklu misafir sevmiyo heleki 3.4 tane hiç istemiyo
(2,698 puan) tarafından
Ay ıstemesınler gıtmem bıdaha değmeyen insan ıcın bende götümü yırtıpta hazırlık bıle yapmam
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Valla canım kusura bakma da dört çocukla bir zahmet gezmeleri tozmaları unut kimse çekmek zorunda değil milletin çocuğunu hele de dört tane olunca ben açıkçası utanırım dört çocukla birinin evine gitmeye.
(2,698 puan) tarafından
Evet ama onlar cagırdı tabıkı ve sürekli evımede gelırler
0 oy
(21 puan) tarafından
Beledıyenın parkında bıkle ızın vermezler toprakla cıcekle oynanmasını sen heralde bakmadın onlarda mudahale ettı
(3,033 puan) tarafından
Kim vermez anaaa toprak yâ hû oynasın n'olcak burda ben anladım ki kimseye gidilmez annesi oynama etme desede o çocuklar ne kadar heyecanlıdır toprakla oynamak için kim sevmez yapmayın hiç mi çocukken toprakla oynamadiniz cocuk ha dört ha bir oynar yani toprakla
(21 puan) tarafından
Oynamak ayrıdır etrafa saçmak ayrıdır canım
0 oy
(3,033 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bir hafta önce babamın köyündeydik orada komşum var benim oğlum dışarıda üstü toz toprak içinde oynadı. O kadar çok üstü tozlanmıştı ki anlatamam. Komşumun da iki tane çocuğu var. Komşumun komşusunun da iki tane daha çocuğu vardı ayriyetten tanımadığım iki tane daha çocuk vardı. 

Benim oğlum 2,5 yaşında diğerleri büyük komşum da sünnet yapacağı için kapıları pencereleri boyamış evini tertemiz yapmış bahçesini çok güzel düzenlemiş biz de bayağı ötedeydik yanımızda tüp üstünde çay vardı yanmasinlar diye öteye gidip oynayın dedik benim oğlum da abilerle ablalarla oynuyordu. Dedim ki o küçük dikkat edin evin içerisine girmesin. O kadar pisti ki üstü evin içerisine girerken girme oğlum dedim ama nafile girdi yani dinlemedimi dinlemiyor oynuyor komşum da dedi ki aman dedi çocuk onlar dedi ne olacak dedi süpürgeyi açarım dedi.

Yani demem o ki toz topraktan ne olacak toprakla oynasa ne olacak bahçede küçük ekili fidan çocuk bu ya biz hiç mi toprakla oynamadık.

Bana da çok rahatsin diyen olursa evet ben samimiyetine güvendiğim insanların evlerine gidiyorum o yüzden çok rahatım bu kadar kısıtlayan kişilerin evine gidip ne kendimi üzerim nede çocuğumu. Ne o öyle bir köşede kuk miyav kuşu gibi otursun mu çocuk sündük sündük.

Ayrıca bir başka yere daha gittik oğlum terliklerini çıkardı bir içeriyi bir dışarı girdi bazen terliklerle girdi çıktı çıplak ayakla sonuçta toz toprak temizlersin necaset olmadıktan sonra ne olur ki Allah aşkına ya bu kadar da yani takıntılı olmamak hayatı yaşanmaz hâle getirmemek lazım.
(2,698 puan) tarafından
Yani bencede sonradan gorme bide haha gitnem

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 353 göst.
28 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nesha (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 344 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Vuslat_vuslat (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 769 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu