0 oy
354 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (113 puan) tarafından
Sürekli yemek yapmadığım için bilmiyorum :D buzluktan tavuk çıkarmıştım çözüldü saat 1 gibi yoğurt baharat vs solladı buzdolabına bıraktım akşam yapacaktım ama kayinvalidem yemege çağırdı.  Sorum şu ben bu tavugu yarın akşam yapsam bisey olur mu 

10 Cevaplar

+1 oy
(6,234 puan) tarafından
Birşey olmaz dolaba koy yarın pişirirsin
(113 puan) tarafından
Dolaptaydi hır cikarmadim
-Reklam-
0 oy
(1,221 puan) tarafından
Hayır canım şimdi yap oraya getir yada yap dolapta kalsın yarın ısıtıp yersiniz çünkü çözülmüş olmaz
(113 puan) tarafından
Gündüzden soslayip dolapta bırakmıştım hoc cikarmadjm
0 oy
tarafından
Hiçbişe olmaz canm dolabında ağzını kapat kalsn
(113 puan) tarafından
Gündüzden beri dolapta hiç cikarmadim
tarafından
Kalsn canm dolapta bişe olmaz
0 oy
(1,279 puan) tarafından
En çok bakteri üreyen şeylerden biridir tavuk, ben riskli olduğu için ya yapar götürürdüm yada yapar dolapta bekletir yarın yerdim 
(113 puan) tarafından
Gündüz sosladim dolapta bıraktım ağzı kapalıydı hiç açmadım
(1,279 puan) tarafından
Buzluktan çikarip çözdürmüşsün, illaki soslamadan hazırlık evresinde dışarıda oldu ıslak elle bile dokunsan ya da oda sıcaklığında falan bekledikçe bakteri üremeye başlıyor at fırıne ya da köy tencereye sen hazirlanana kadar pişer..  gidene kadar sogumazsa gece gelince hemen dolaba at yarın ye derim ben.  Riskli bana göre, en korktuğum şeylerden biridir. Bir de ben yıkarım tavuğu mutlaka, süzdürür hemen harmanlarım yarım saat 45 dk steçle dolapta bekletirim yeterli olur..
(113 puan) tarafından
Teşekkür ederim bebis yorumun için diğer yorumlarda biraz rahatladım ama yapmiycam galiba :D
(5,240 puan) tarafından
Pişirip ertesi gune kalsa bile yenmez et ve tavuk ürünleri hemen bakteri uruyor her sekilde yapıp götürsün misafirlikte yesinler yabancı değil kaynanan
(1,279 puan) tarafından
Rica ederim bebiş :)
Valla şekerim ben eldivenlerimi takar porsiyonluk böler buzluğuma da öyle atarım. Fazla kaldıysa piştikten sonra ertesi gün yenebilir bu akşam yaptığım ertesi akşama kaldıysa tenceresinde dolaba kaldırır ertesi gün tüketirsek tüketiriz unutursak ya da tukenmezse atta gider bizde :)  ben düğün mevlit vs bir yerde pilavını dahi yemem. Daha önce kardeşim tavuksuyuna pilavdan zehirlendi ne İllet bir şey olduğunu biz çok iyi biliyoruz :/
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Yarına kadar iyice sosunu çeker daha lezzetli olur 
(113 puan) tarafından
Ayy çok sevindim
0 oy
tarafından
Benimde öyle oldu çıkardım çözüldü baharatladim aynı senin gibi yoğurt fln dolaba koydum dinlensin diye o gün yemek yapamadım yarın yaptım hiç birseyde olmadı 
(113 puan) tarafından
Ohh be rahatladım valla
tarafından
Şimdi lezetti tam oturmuştur genelde 1 gün önceden yaparlar dolaba atarlar :))
0 oy
(679 puan) tarafından
Benimde öyle olmuştu ağzını kapatıp dolaba koydum daha güzel oldu sosunu çektiği için dondurucuya atma ama
(113 puan) tarafından
Yok atmadım dolapta
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Hicbisey olmaz hatta daha iyi bile olur sosunu çeker
0 oy
(240 puan) tarafından
Ağzını streçle kapa dolaba koy canm bişey olmaz bazen patates fazla gelince öyle yapıyorum kararmiyor 
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Ben mangal yapmadan bir gün önce sosunu yapıp buzdolabına koyarım 1 gün bekleyince sosunu çekiyor yumuşacık oluyo yillardirda öyle yapıyorum maşallah bir kere bile birşey olmadı  1 günden ne olacak ki

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 536 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,713 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 345 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Vuslat_vuslat (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 770 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 510 göst.