0 oy
1,007 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Görüştüğün biri Müslüman değilse gusül fln almıyorsa onunla görüşmek günah mı elinden yiyip içmek mesela 

21 Cevaplar

+7 oy
(2,348 puan) tarafından

Bildiğim kadarıyla.              

image

-Reklam-
+5 oy
(780 puan) tarafından
Yani bu dusuncedeysen zaten böyle bir arkadaşlık yapma..şahsen ben o kadının yerinde olsam senin böyle düşündüğünü bilsem senden önce ben görüşmeyi keserim..ayrıca ne muslumanlar gördük sözde abdestli ama kokudan yanından geçilmiyor...
(2,131 puan) tarafından
Ne alakası var ne saçmaladın öyle illaki olabilir müslümanız doğru mu diye araştırmamız lazım
(780 puan) tarafından
Herhangi bir dini kuralı doğru mu  yapiyorum diye arastirirsin öğrenmeye çalışırsın ama insan ayrımı yapmalı miyim yapmamalı miyim diye araştırma yapıyorsan senin insanlığını sorgularım ben.
(2,131 puan) tarafından
Kadın insan ayrımı yapmıyo dinimizde müslüman olmayanlarla birlikte oturup kalkmak caiz mi değil mi diye araştırmasıda gayet normal herkesin dine bakış açısı farklıdır zaten kadın kişilik ayrımı yapmıyo
(780 puan) tarafından
Dedigin sey insan ayrimi yapmak:D şöyle şöyle davraniyor iyi insan mi kotu insan mi demiyor..dinden girmis direkt..Oyle saçma ki savunduğun sey..neyse aşağıya babama sordum falan demişsin zaten böyle bir şeyi babana sorup öğreniyorsan aynı kafada değiliz demektir (baban hoca da olsa)..baska söze gerek yok
(2,131 puan) tarafından
Kız zaten mesele ordaya nesini anlamak istemiyosun sen dinimizde gerekli kurallar var illaki biz kocamızla birlikte olurken bile şunu yapsak caiz mi diye araştırıyoruz onda bile sınırlar var  dini değerlerini önemseyen birisinin bunu merak edip araştırması neden anormal geliyo sana. Kadın yada ben desek ki ya biriyle arkadaştım müslüman değilmiş kesinlikle bidaha görüşmem onunla desek okey burda sorun var insan ayırmak. Ama araştırıyo ki buda yediği içtiği şeylerden sakınca olup olmayacağını merak ediyo. Kötü kalp yada insan ayırma kafası değil yani bu durum. Dini değerlere farklı çerçeveden bakıyorsak bu konularda ortak yolu bulmamız biraz güç oluyo malesef. Kötü bişey demiyoruz yani
+2 oy
(17,720 puan) tarafından
Günah değilse bile insanın içi almaz bee
tarafından
Yeni öğrendim kocası tanzanyalı kız Türkiyeden Bi yerdi Müslüman değilim gusül almıom sadece taharet yaparım dedi içime bi kurt düştü bilgim yok
+2 oy
(96 puan) tarafından
Neden gunah olsun? Elinden yiyip icmek derken? Yani elleriyle senin agzinami verior yemegi?
(2,131 puan) tarafından
Hahahah kız ila emi güldüm buna
+2 oy
(6,306 puan) tarafından
Arkadaşınmış. Neden günah olsun lütfen insanı insandan ayırmayın. O onun inancı. Davranışı nasıl, kalp kırıyor mu? Kötü biri mi önemli olan bunlardır. Allah ile kul arasında olan şeylere karışmamak lazım. 
+2 oy
(6,950 puan) tarafından
Valla bize hocalar cunup insana bakilmaz bile maneviyatinizi bozar derdi 
+2 oy
(8,900 puan) tarafından
Dini imani kimseyi ilgilendirmez tövbe Allah misin sende insanları diniyle yargiliyorsun yada ona göre karar veriyorsun dini imanı Allaha bize insanlığı lazım iyi insan mı kötü insan mı sen ona bak 
(1,174 puan) tarafından
Benim annem müslüman değil kendim kapalı müslümanım görüşmeyim mi yani bilmiyorum ya her müslümanım diyene her müslüman değilim diyenede güvenmemek lazım kimin kalbinde ne taşıyor bilemeyiz günah olduğunu düşünmüyorum müslümanlık hoşgörü dini ayrım yapmaz sonuçta +++ ladım vallaha içimden geçenleri yazmışsın
+2 oy
(375 puan) tarafından
Dışarda yemek tuketmiyor musunuz hiç? Nerden biliceksin dışarda kim müslüman kim abdestli. Kestiği hayvanı yemezsin ama onun disanda ne alaka yani.
+2 oy
(5,883 puan) tarafından
senin bu sorduğun insan ayırmaya girer. yüzyıllardır bu topraklarda her dinden insan bir arada yaşıyor. camii olmayan köyler, mahalleler var, ermeni köyü var. çan sesi ile ezan sesi karışan şehirler var. müslümanı, yahudisi, yezidisi, hristiyanı ve hatta ateisti bir arada. dediğin şey günah olsaydı halifelik Osmanlıdayken Osmanlı sınırları içinde yaşayan herkes müslüman olmaya zorlanırdı ya da kovulurdu. 
+1 oy
(566 puan) tarafından
Arkadaş olarakmi sevgili olarakmi benimde üniversitede Süryani hristiyan arkdslarm vardı yiyip iciyoduk beraber 
tarafından
Bayan arkadaşım
(566 puan) tarafından
Dini boyutunu pek araştırmadım ama herkes birbirinin dinine saygı duyup arkadaşlığını sürdürebilir senin inancina ibadetine zarar gelmediği sürece bı sıkıntı yok
+1 oy
(885 puan) tarafından
Niye günah olsun.Yok öyle birşey 
+1 oy
(2,131 puan) tarafından

Canısı o konuda bi fikrim yok ama Müslüman olmayan bi kadının yanında müslüman olan bi kadın aynı erkek yanında gibi tesettürüne dikkat etmesi gerektiğini okumuştum. Eğer tesettürlüysen başını falan açma yanında yani.

Şimdi babama sordum yediği içtiği şeyler haram olacak şey değilse bişey olmaz diyo yiyebilir diyo
+1 oy
(990 puan) tarafından
Ben olsam yiyemem galiba. Seninde kalbin bu konuda mutmain olmamış o yüzden sende yeme bence 
0 oy
(4,631 puan) tarafından
Gorusuyorum o onun inanci dusuncesi karismiyorum ama severim de kendisini 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Bakış meselesi birşey diyemem. detaylı düşününce kimin müslüman olup olmadığını cozmeeyiiz yada temiz olup olmadığını.

0 oy
(2,073 puan) tarafından
Hayır tabikide zannetmem 
0 oy
(2,348 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bldiğin kadarıyla yapılmıyor
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Alevi kürt değişik görüşte olan daha birçok arkadaşım var hepsinide çok severim saygı duyarım herkesin kendi tercihi kendi inancı bunda yanlış olan birşey yok bence
0 oy
(569 puan) tarafından
Aleviyse günah değil çünkü müslümanlar 

Aleviliği müslüman değilmiş gibi göstermek bence günah 

Gayri muslimse de kötü davranilmaz kalp kırılmaz ama arkadaş da olunmaz 
0 oy
(182 puan) tarafından
Benımde arkadaşlarım var öyle elinden yerımde içerimde nıye yemımkı harammı sankı insan insan olsun din mezhep ayrımı yapmayın derim.cokta takıyosanız 190 fetva hattını arayın bilgi alın hocalardan. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 856 göst.
22 Haziran 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir5 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 973 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 642 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,078 göst.
18 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,497 cevap

34,822 kullanıcı