0 oy
973 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar benim anne tarafım hristiyan baba tarafım müslüman ama çok dindar kişiler değiller babam sadece 5 vakit namaz kılar ve inançlıdır babaannem vs öyle değildi, ben bir müslüman olarak böyle bir ortamda büyüdüğüm için hiçbir şey öğrenemedim yani kaderci biri değilim sanki ve namaz kılmayı falan bilmiyorum kendimi düzene sokmak istiyorum ama neyi nerde nasıl öğrenicem İmanımı teslimiyetçiliğimi nasıl arttıracağım ailemde hiç kapalı yok böyle şeyler bana çok değişik geliyor nasıl namaza başlayacağım bana lütfen yardımcı olun

20 Cevaplar

+1 oy
(202 puan) tarafından
Yaa canım çok sevindim böyle bir post açmana rabbim sana Müslümanlığı nasıl etmiş çok şanslısın çok kendini gelistirebilecegin tek şey kuranı kerimdir anlayacağın dilden mealini köy önüne oku o sana en iyi yol gösterici şeydir rabbim sana hayırlı ömürler nasip etsin imanla yaşar imanla ölürsün inşallah 
tarafından
İnşallah teşekkür ederim
(202 puan) tarafından
Nasip yazagima nasıl yazmışım canım pardon birşey sormak istiyorum annenler müslüman olmak istiyor mu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kursa.gitmek bence kitap okumak canım 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Iyi bir hocadan yardım alarak başlaya bilirsin önce namazı sonra kuranı öğrenirsin dini bilgileri güzel şekilde öğrenirsin zamanla herşey rayına oturur yeterki sen istekli ol gerisini Allah'a bırak 
0 oy
tarafından
Önce kalben niyet etmelisin imanın şartını İslamı şartlartlarını öğrenmelisin farz sünnet bunları bilmelisin eğer gide bileceğin iyi bir hoca varsa en baştan başlamalısın, Rabbim yolunu aydınlık etsin inşallah ❤️ 
tarafından
Bunlwrı biliyorum canım
tarafından
Siyer kitapları oku kuranın mealini oku
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Annenler nasıl tanışmış :)

Farklı bir hikâyleri vardır mutlaka merak ettim :)

(13,702 puan) tarafından
@meftun1881 valla nasip bu işte biliyo musun? Bu da kademelerinde varmış mesela.
Ay çok güzel ya :) annen nereli? Sen onların dilini biliyo musun? Yani annenin dilini?

@Emine49 eheh valla merak ettim :)
tarafından
Romanya canım evet biliyorum
(13,202 puan) tarafından
Benim çok samimi arkadaşım da Belaruslu birlikte doğum yaptık kızları oldu iki dile birden alışmak zor mu diyeceğim ama hatırlamıyorsundur sanırım. Annen ne kadar Türkçe öğrense de Romence konuşuyordur anadili olduğu için
tarafından
Hayır canım annem 30 yıldır İstanbul’da ve Türkçe konuşuyor artık çok alıştı

Bende Türkiye’de doğdum büyüdüm Türkçe konuşuyorum
(13,202 puan) tarafından
Üç yıl oldu arkadaş geleli hala tam çözemedi araya pandemi girdi ailesine  gitti 6 ay vs zorlanıyor hala. Alışır umarım o da
0 oy
tarafından
En guzeli kitaplardan bilgi almak burda herkes o kadat farkli seyler yazar ki sana kafan kaldırmaz
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Namaz için önce sureleri ezberle canım.

Sonra YouTube'dan detaylı namaz kılma videoları var onlari izle.

Kapanmak için etrafındaki insanların nasıl olduğunun hiçbir önemi yok.

Kendin nasıl şekilde kapanmak istiyorsan ve giyinmek istiyorsan ona göre tesettür kıyafetler al.

Dinimizi tam anlamıyla öğrenmek istiyorsan bunlar için güzel kitaplar ve hadis kitapları var onları oku.

Allah hepimizi dinimizi hakkıyla yaşayanlardan eylesin.
tarafından
Teşekkür ederim sağ ol canım
(1,850 puan) tarafından
Açık olsanda kapalı olsanda namaz dinin direği. ılk başta kapanmak zor gelir belki önce namaz kılmayı öğren kuran okumayı öğren zaten zamanla tesettüre girmek isteyeceksin kendin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
0 oy
tarafından
En büyük iman kalpte başlar. Allahı göremediği için varlığından şüphe duyan insanlar bugün görmediği virüs için maske takıyor. Allah hepimize vicdan merhamet versin. 2 adam Hz. Muhammed (s.a.v) küçükken, kalbini yerinden çıkartıp ümmeten 10 kişiyle tartmışlar. Hz Muhammed'in kalbi ağır gelmiş. 100 kişiyle tartmışlar yine onun kalbi ağır gelmiş. Sonra 1000 kişiyle tartmışlar ve yine onun kalbi ağır gelince, diğer adam demiş ki; "bırak onu, şüphesiz onun kalbini tüm ümmetle tartsan yine onun kalbi ağır gelecek." Allahım hepimizin kalbini onun kalbi gibi eylesin. Bu ne demek biliyor musun iman kalptedir. 
tarafından
Teşekkür ederim
(2,291 puan) tarafından
2 adam dedigin melek ☺
tarafından
Tabikide biliyorum kuzum iki adam deme nedenim Hz. Muhammed'in süt kardeşi onları insan sulietinde gördüğü içindi
(2,291 puan) tarafından
Anladim canim :)
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bende düzgün müslüman olmak istiyorum.

Risale oku diyorlar bana da hep.
tarafından
Doğru diyorlar :)
(2,291 puan) tarafından
:))......
0 oy
tarafından
Buranın özel mesaj bölümünden yazabilirsin. Günün her saati en ince ayrıntı soruna cevap vermek için can atıyorum. Büyük kuvuk ayrıntı demeden saate bakmadan cevaplamak isterim. 
tarafından
Hoca mısın canım
tarafından
Ailem hocadir
0 oy
tarafından
Çok sevindim canım böyle bi karara almana inan ki o kadar çok şey var ki artık ulaşabileceğin sohbetler kitaplar videolar vs. Öncelikle kuran oku tefsirli bence ve efendimiz sav. hayatını oku hz Aişe yi oku YouTubeda bir çok hoca var anlatan konuşan çoğu şarlatan ama düzgün insanlar da var tabi onu iyice araştırmak lazım eğer ki bulabilirsem sana yazarım 
0 oy
(68 puan) tarafından
bir camii ye gidip bayan kuran kursu hocasıyla görüşüp yada daha profesyonel yardim için bulunduğun ilçenin diyanet işlerine ( müftülüğe ) uğrayıp bir selam ver durumu anlat inan senin için daha doğru bilgi yerleri tabi seçim senin islamda bildigin gibi zorlama yok kişi seçiminde özgür 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin ne mutlu öyle düşünüyorsun kuzum
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin etrafında varsa namaz kılan sorabilirsin yoksa netten de bakabilirsin ayrıntılı anlatıyor nasıl namaz kılınır diye 
0 oy
(14 puan) tarafından
Canim sen bunlari sıkinti edebiliyosan ne mutlu sana bi bak bakalim kac musluman dogru duzgun ibadetlerini yerine gtiriyoki sahsen ben kendi adima dahi utaniyorum hic birsey icin gec degil zararin neresinden donersen kardir 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım ben namazı liseden mezun olunca öğrendim .Kılınışını kağıda yazdım önüme koydum ilk 1hafta kağıda bakarak kıldım .Sonra kağıda bakmadan kılmaya devam ettim.Eğer bilmiyorsan önce namazda okunan sureleri ezberlemelisin
0 oy
(261 puan) tarafından
Rabbim niyetinizi kabul etsin ilk olarak namaz derim ben eksiklerinizle yanlislarinizla ama namaz sonra YouTube de muhammed emin Yıldırım, Nureddin Yıldız,İhsan şenocak gibi cok değerli hocalarımızın sohbetleri var onları dinleyebilirsiniz ama şunu da unutmayın ki siz böyle hayirli bir şeye adim attınız ya şeytan daha fazla uğrayacaktır sizinle dua dua Rabbime sığının 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Rabbim daim etsin hakkıyla müslüman olabilmeyi hepimize nasip etsin . Youtube dan sözler köşkü ve hayalhanem videoları izleyerek imanını ve bilgilerini pekistirebilirsin. Kur 'an ve namaz da en güçlü yol gostericin  olacaktır. Rabbim yardım etsin 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben dini kitapalr okuyarak veya dineyerek  başlayabilirsin kuranın meali ve tevsirleri seni aydınlatacak ve bütün insanalrın kelamlarından daha fazla etkileyecek tir emin ol cnm rabbim hakıyla edenlerden eylesin 

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 669 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,012 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 861 göst.
22 Haziran 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir5 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 642 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

380,250 soru

11,384,652 cevap

34,884 kullanıcı

...