0 oy
335 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
Bayramda kaynana evine ğittik 1 gün öncesinden neyse akşam oldu yatacaz koltuklar açılmıyormuş bozulmuş yerde yatacakmışız bizde döşşek derler kızlar küçücak bir döşek ğetirdi 1 yorğan getirdi ben dedim biz 3 kişi buna sığmayız eşimde var ve döşşet küçük ayaklarımız dışarda kalıyor ve bebeğim deli yatıyor dönemediği zaman ağlıyor aynı şekilde dedim 2 tane sünger minder ğetirdi incecek ama al oğlanı bunda yatır bende yatırmam ben oğlumu niye yatıyorum senin oğlun yatsın dedim eşimde var bu arada hala gözüman içine bakıyor eşimde bende anamın kuzusuyum dedi ğülarek bende ananla yat o zaman dedim  o ara eşimin kuzeni ğeldi eşimi aldı gitti kaynanamda gitti torunum torunim diye eşimini darlıyorlar kim torunu 2 küçük ip incecik süngerde yatırır bide köy yeri hava soğuk yer soğuk bende yorganların odaya ğittim aldım 2 yorgan bebeğimin altına serdim ertesi günde eğer yorğanları o odada olmasaldı senin oglunu kuru yerde yatacaktı dedim nasıl yatıracaktın kıyamadan dedi yorgan verseydin dedim  niye dedi sığmuyoruz bu döşek küçük nasıl 3 kişi yatalım ben oğlumu sünğarde yatırmam dedim ben verecektim de unuttum dedi niye unuttun yani dedim orda duruyordu yorganlar ses yok sonrada her hafta gidip orda kalmamı istiyorlar eşime diyorum ses yok ne desin yani oğluma ne bayram harçlığı verdiler ne de bayramlığı varmı dediler ama torunları için ölürler sözzzzde  

Sizde varmı böyle sorunlar

8 Cevaplar

+1 oy
(13,702 puan) tarafından
Çok haklı buldum seni..

Yorgan serilir döşek yoksa yani..

Valla Allah merhamet versin vicdan versin
(274 puan) tarafından
Amin bacım amin sonrada her hafta gelip kalmamı bekliyorlar eşimi  torun torun diye darlıyorlar
-Reklam-
+1 oy
(1,420 puan) tarafından
Benim kayınvalide de öyle hiç yorganmış yatakmış bilmez ama annem tam tersi bı kalacağımız zaman herşeyi en ince ayrıntısına kadar ayarlar, eder kimisi de öyle oluyor demek ki
(274 puan) tarafından
Benim annemde öyle canım kat kat serer allah razı olsun ama işte bazıları da böyle
+1 oy
(119,346 puan) tarafından
bizde oyle sorun yok ama sen misafirsen ne verdiyse onu kullanmalisin misafir umduguyla degil bulduguyla yetinmeli senin oglun benim oglum diye probleme gerek yok 1 gece idare edilir
(274 puan) tarafından
3 gece kaldık olduğu halde vermedi kıyamadığı için yorğanlarına
yun yorgan dosekse huylamiyodur koy yero carsaf yikama falan senimde cocuk kucukse cis falan uapsa o yun dosegi yikamak cok zor kim.ugrasir onla ondan vermek istememistir
(274 puan) tarafından
Bebeğim 11 aylık bezli 2 yıldır böyle yatmaya gittiğmiiz  zaman vermiyor ama kendi kızı akrabası geldimi altına kat kat veriyor bende ilk zamanlar ses etmedim ama sonradan görünci millete kat kat bize böyle bende kendim alıp sererim altıma
kiz yattin  dosek sunger olsa nolcak yun olsa nolcak hayat kisa bee takma boyle seylere
(4,179 puan) tarafından
Sungerde yatılırmi soğuk yerde sevdos:) hasta olur cocuk yer çeker bende asla sungerle yatırmam
+1 oy
(411 puan) tarafından
Valla varda vermioaa bile bile sknti ama benmizde dosekte yatarız eşimle ikimiz yerde çocukları koltuga yatrrm iki odali ev bence köylerde çok aranmaz ha var da bilerek vermioaa başka biz kendimiz yaparız yatagmizi kaynanama yaptırmam kafama gore sererim
(274 puan) tarafından
Var canım yorğanı dolu koltuk açılmadığı için bebeğimi yatıramam orda çok deli yatıyor döne döne döşekte normalınden çook küçük ayakklarımız hep dışarda kalıyor sen düşün boyum 1.65 kendisi veriyor ben alım diyorum ben ğetiririm dur diyor
(4,179 puan) tarafından
Sız koltukta yatsaydiniz açılmamış haliyle birer koltukta bebegınde o dosegi kullansaydı ben olsam öyle yapardım mecbur yani
+1 oy
(1,461 puan) tarafından
Yedi kat ele gitmemişsin kvalidene gitmiş rezil olmuşsun köy yerleri soğuk oluyo aksamları yerde yatmak sıkıntı üşütüyo insan hemen. Sen ondan beklemeseydin keşke alsaydın yorganı kıymetli olmasa en başta verirdi. Sonucta oğlu torunu yatcak 
(274 puan) tarafından
Kız biz ğelmeden hazırlayıp odaya koyuyor ben almıyım diya sırf malı çok kıymetlidir önüme 2 ince süngari atıp oğlanıda bunda yatır demesi. Zoruma ğitti
+1 oy
(13,146 puan) tarafından
Harçlıkmış paraymış bayramlıkmış hiç gözümde yok insan gibi muamele göreyim yeter bende gittiğimde rahat olan yatağa oğlumla ben yattım eşim yan tarafta açılmayan kanepede yattı 
0 oy
(3,338 puan) tarafından
Bizde böyle sorunlar yok süngere yüne harçlığa takılmam çünkü 
(274 puan) tarafından
Ben harçlığa takılmadım canım sadece bir eksik var mı Gedik var mı sormamaları değişik sonuçta torunlara
(3,338 puan) tarafından
Valla iki taraftanda bunu beklemiyorum kuzum az beklenti çok huzur
0 oy
(130 puan) tarafından
Sanki ben yazmisin bunu yani aynı vallaha

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 334 göst.
17 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 117 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde alya58 (88 puan) tarafından soruldu