0 oy
3,452 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar kaynanam memlekette yaklasik 4 aydir ve evi cok pislendi toz kir perde cam hali parke mutfak dolabi vs 5 eltiyiz hic gorumcem yok bi tane eltim buyuk olani calistigi icin elini biyere surmuyo temizlemeye gelmiyor 4 elti gecen yil herkes iki oda yada bir oda alarak perdesinden camindan heryeri temizleyip temiz halilari serdik ama bu sene hamileyim ben teyzem ayni zamanda eltim  gecen yilki gibi olsun herkes biyer alsin temizlesin falan dedi bende 5 aylik hamileyim haliyle o isleri yapamam bu bebek benim ve benim korumam lazim ben yapamam agrim oluyo cok is yapinca falan diyorum yok ben hamileyken de temizlik yapiyodum falan diyo esim de beni karistirmayin diyo sen hallet eltilerinde aranda diyo onada bise diyemiyorum kadinlarin arasina girmesinde zaten ama bana boyle davranmasi hic hosuma gitmiyor kendisi hamile kalsa ben boyle bisey teklif bile etmem bebek mi onemli temizlikmi siz diyin bayanlar!!

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Ben gitmezdim şimdi de kimsenin evini temizlemiyorum kendi evimi bile eşimle temizliyorum bi de kaynanamın evini temizlicem hamile halimle allahtan en büyük elti ben olucam kayınlarım daha bekar oradan da yirtiyorum sanırım biraz 

-Reklam-
+2 oy
(49 puan) tarafından

Canım tabiki temizlemesen iyi etrafında seni düşünen insanlar olsa keşke bu kız hamile yapmsın deseler ama işte insan bazen kimseyle kötü olmayayım laf olmasın diye mecbur kalıyo sende gidersin en hafif işi yaparsın biraz kaytarirsin yapamadığın zaman bırakırsın bunlarda insan halini görünce elbet sen yapma otur derler sen genede git görün orda yalandan bi işin ucundan tutuyormuş gibi yap  bu benim düşüncem dersin orda ben evde bile zor yapıyorum iki süpürüp yarım saat dinleniyorum dersin yabancı değiller söylersin canım takma kafana 

(1,204 puan) tarafından
Bence de haklısın gitmezse daha olay olur.
+1 oy
(355 puan) tarafından

Ilk olarak esine sinir oldum ne demek beni karistirma aranizda halledin o bebek onunda yawrusu hadi bise oldu dielim Allah korusun o zamnda susmaz sen yaptin sen ettin. Ikinci olarak o ben hamileyken temizlik yapuordum naralari atanlara hic inanmiorum ayricada o onun tercihi o yapmis die herkes yapicakmi?? Benim eltimde bna dio ben hamileyken oyleydim boyleydim falan baska insanlardan cok baska seyler duyuyorum meger haspam 9ay paso yatmis. Son olarakta en basta kocam we kaynanan dicekki bu kiz hamile bebeqine bisy olur bu sene temzliqe onu dahil etmeyin. Sen hic aqzini yormican onlar dicekki eltilerin sussunlar yoksa daha cok tartisma cikar aranizda. Lafi qecen birinin noktayi koymasi lazim. Benmde qorumcem yok bizde 3eltiyz ben 20 haftalik hamileyken biqun kaynanam dediki "aha bu camlarimda oyle kirlenmis kimse yokki silsin camlarimi anca yardimci tutayim kimseden fayda yok dedi esimin yaninda (bilerek esimin yaninda dioki esim de desinki gelinler silsin die) bende dedim ki yardimci tutarsan bnada haber et bende ewimi bastan asaqi temizletcem bu hamile halimle kndi ewimi bile temizleme.dedim esimde bna aman sen yapma bisey oqluma iyi bak temzlik icin oqlumu yorma dedi kaynanam tabi kizardi morarrdi ama hamileykn onun isinu yapmicaqimi cok iyi anladi

(1,204 puan) tarafından
Aferin kız sana ne guzel laf sokmuş sun. Eşini de tebrik ederim arkanda duruyor helal olsun valla. Ben ne laf nede baksa bişey beceremiyorum  :/
0 oy
(137 puan) tarafından

Kimsenin evide başka biseyide bizim bebeklerimizden önemli değil bu yıl idare etsinler cokmu zor egerki usteliyolarsa sadece toz al cnm halinden anlayacaklarini düşünüyorum güzellikle anlat kızlar katiliyodum beni biliyosunuz bu yıl idare edin yada sadece toz aliyim kendimi yormayacak şekilde yardım ediyim de umarım anlayisla karsilarlar

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Ben hayatta ağır iş yapmazdım. Toz alırdım ve evi süpürürdüm başka da yapmazdım yani 

0 oy
(351 puan) tarafından

Hiccte gitme Allah korusun bebeğine bisey olsa hem çektiğin üzüntü hem bide sucu sende bulurlar. O temizlik yapıyor diye sende mi yapman gerek herkesin bünyesi farklı kimine yolculuk yasaktır kimisi uçağa bile biner. Kim ne derse desin kaynana na durumu anlat doktor boyle böyle dedi ama eltim bana boyle dedi bebegime bisey olsa nolcak ben bunu riske alamam de..

0 oy
tarafından
Kendi evini kim temizliyo
0 oy
(3 puan) tarafından

Canım aynısı kışın benimde başıma geldi kaynanam umreye gitti dönüşte evinin temizlenmesi lazımdı bende yeni hamile olduğumu öğrenmiştim düşük tehlikem vardı hem çalışıyordum hem kaynananın evini eltimle yapmam lazımdı bende kimse gidip yapmasını bir kadın tutayım ben bizde gidip başında duralım dedim ama ortalık karıştı çok laf işittim bende kaynanamda istemedi kadın tutup temizlemek eltim kaynanamın kız kardeşi ve kızı gelip temizlediler ben gitmedim çünkü çocuğum daha önemli ben çare sundum kabul etmediler gidip kendileri yapsınlar hiç umrumda değil bebeğimize bişey olsa sanki umurlarında olacak 

(1,204 puan) tarafından
Daha birde ortalık karıştırmak tan geri kalmazlar
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Biz iki eltiyiz Eltim yıllardır kaynamamla altli ustlu oturmuşlar bırak temizliği bir gün kaynanamin çamaşırın i bile sermemiş sepette kurur kalirmis tabi Kaynanam o zamanlar çalışıyormuş. 

Şimdi ayrı oturuyorlar ben ne zaman gitsem evin işini ütüsünü yaparım. Görümcelerim Kaynanam bir gün demedi küçük  gelin her gelmede temizlik yapar.

Kışın bir kere eltim cam silmiş hepsinin ağzında döndü durdu tuba temizlik yaptı dediler. 

Suan Bend e 5 aylık hamileyim kaynanam diyor  erkek cocuk tehlikeli evini temizleme boşver  temizlik yapma bisey olur diyor. 

Geçende yalnız başıma evimi silecem dedi gelim yardım edimmi dedim gel iyi olur dedi.

Ben yaranamiyorum Eltim bir kere cam sildi herkes onu söyledi ben niye yapayim demi ?

Kendi evimi temizleyemiyorum daha 10aylik kizim var durmuyor da... 

0 oy
(56 puan) tarafından

Hiç bir şey bebeğinizin ve sizin sağlığınızdan önemli değil ben olsam gitmezdim veya elimden geldiği kadar yapardım,mesela perde asmak cam halı silmek yapmazdim herkezin hamileliği ayni geçmiyor  evet konuşacaklar yorum yapacaklar ama kendinizi riske atmaya değmez 

0 oy
(545 puan) tarafından

Sen hamilesin hicbiyere gitme canim birak konussunlar bu sene boyle kusuruma bakmayin normal.zamanda zaten yapiyoruz birlikte dersin olur biter. Valla hamile.kaldigimdan beri bende hicbir ise elime suremedim.zaten benim biraz riskte olmustu oyuzden esimle annem evimi temizlediler sagolsunlar dogumdan sonra tabikj kimseye birakcak degilim isleri ama simdi idare etmiolarsa hicbizaman edemezler biraz anlayis gostermeleri.lazim sizinkilerin. Hic ugrasma valla esinede alindigini sole bilsin. 

0 oy
(117 puan) tarafından

Valla ben elimi bile sürmezdim.  Bebeğimdn önemli değil birşey kendi evimde bile genel temizlik yaparken çevremden destek alıyorum kaldı ki başka eve gidip temizlik yapıcam valla bir ömür konuşmasınlar umrumda olmaz 

0 oy
(12,773 puan) tarafından

Bende kayinbabama bakıyorum kaunanam vefat edince temizlik camasir buyuk bol bendeydi gorumcemde buyuk temizlik.vs yapardi eltim pek yapmaz  o da biliyo bi gun eltim hafta sonu ev temizliyeektim senide cagiracaktim deid

Bende ben nasil tek temizliyo isem sizde yapin  beni cagirmayin ben cagiriyom mu deidm gorumcemde ustune alındı ha simdi yapıyoduk beraber ama hamile kaldim kendi  evim süpurmeye halim  yok yatıyorum esim yapiyo ve  bayramdan beri gitmedim de 2 yan mahallemde gorumcem temizliyo gorumcem sagolsun yapma dedi kanamalarim vardi cunku suan yeni yeni kendi evimi supurup siliyorum 20+5  oldum sende hic gitme hamilesin yapamam de idare etsinler 5 ay hamile insandan bi su bile istenmez herkes de soyler buni bana yazik bosver

0 oy
(645 puan) tarafından

Kaynana gelsin temizlesin bence bu seferde sonuçta hamilesin evinin işini yemeğini yapıyorsan yeterli herkes senden ne bekliyor ki 

0 oy
(330 puan) tarafından

Bi de teyzen olucak ayıp yani seni en çok onun kayırması lazım. Ne derse desinler boşver duyma bile çocuğun daha önemli. 

0 oy
(127 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım 4 elti 50 lira versin 200 tl bitane kadın tutun kimse elini bile sürmeden temizlemiş olun. Kavga da etmemiş olursunuz

tarafından
Tam bunu yazacaktım ki baktım siz yazmışsınız 50 şer lira verseler bide halıları yollasalar yıkamaya tamamdır bu kadar strese ne gerek amaaaannn
0 oy
(242 puan) tarafından

Canim eltilerinle konus agir is yapamayacagini ama onlara yiyecek icecek falan hazirlayabilecegini söyle. Sonucta tum gun is yapacaklar acikicaklar buda bir yardim . Ufak tefek isleride yaparsin kendini yormadan oldu bitti isteee. Bu kadarinida kabul etmezlerse kusura bakmayin de cekil aradan canim ama anlayos gosterirler bence. Yapıcı ol canim onlar cirkinse sen güzel ol bosver herkes kendi yaptığından hesap verecek herkesin amelide kendine. Sen kimse icin değil allah rizasi icin yap inşaAllah.  Sağlıkla kal ♡

0 oy
(55 puan) tarafından

Tutsunlar bı temizlikçi bayan temizletsinler kimsenin uşağı yokya boşver rahatina bak sen bebeğini düşün oralı bile olma

0 oy
(56 puan) tarafından
O bebeğin canini allah verdi kullari yuzunden kaybedemezsin bu lanet olasi isler yuzunden erken dogum riskim var lanet olsun kaynanin evine isine hizmetçi gibi gormekten baska hic birsey yapmıyorlar 
0 oy
(13 puan) tarafından

Eşinn araya grmmsi en dgrsu aslnda 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 155 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sibel1111 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 82 göst.