0 oy
184 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (627 puan) tarafından
Dr gıttım prılam dıye ılac verdı ama kusmaktan geberıyorum onu kullandım hemen gectı bulantım bu kezde uzuldum boyle bebegımın  kalbı durmus cok uzuldum gıbı  postlara  denk geldım kendı kendıme benımde bulantım bıttı belırtı kayboldu ılac kullanır kullanmaz yoksa benımde mı basıma geldı dıyorum bu kalp durma olayı ılacla bagımsız yanı okudugum postlardan etkılenıyorum hormanlrdan mı böyle oluyor acaba herseyden etkılenıyorum bu ılac hemen kesecekmıydı boyle bulantımı kokuya hassasıyetım varda aman ne bıleyım ıste kafayı usuttum ıyıce 

10 Cevaplar

0 oy
(662 puan) tarafından
Farkinda olmadan antibiyotik alan bile var canım senin aldığın çok daha masum 
(627 puan) tarafından
Evet ama hemen geçti bulantım sonra uzuldum belırtı gecınce dedim ben yanlıs mı yapıyorum ya bısey olursa farkına varamazsam dıye kendımı yıyorum 2 gundur cumaya randevum var henuz 6 haftalık gebeyım kalp atısına bakılacak ılk kez burada negatıf hıkayelerı okuyunca kendıme pay cıkarıyorum ıstemeden buda benı cok yoruyor uzak durmaya calısıyorum ama uzaklasamıyorum da
(662 puan) tarafından
Canım bu endise hali emin ol 9 ay boyunca oluyor bende de mesela hamileligimin basindan beri hiç belirti yoktu bu durumu çok kafaya takiyordum saglikla meydana geldi çok şükür rabbim sana da nasip etsin inşallah bu ilacı 10 hamileden 5i kullaniuordur muhtemelen 9 ay uzun bir sure insallah olmaz da illa ki başka ilaçlara da ihtiyaç duyarsın o yuzden rahat ol hamileliğinin tadını çıkar
(627 puan) tarafından
Cevabınız ıcın teşekkür ederım cevremden kımseye de bahsedemıyorum aaaa delıye bak herseyı kafasına takıyor dıyıverırler
-Reklam-
0 oy
(867 puan) tarafından
6 7 ay falan kullandım evet içer içmez bulantıyı kesiyor canım bi kere onu içmeyi unutsam hemen başlıyor tekrar :))
(627 puan) tarafından
Sabahları bulantıyla kalkıyorum hemen yutuyorum ılacı sonrada pısman oluyorum acaba normal bır bulantı mı bısey oldu da ben mı farketmedım bu ılacı kullanıyorum ama ters gıden bısey olursa ya ben farkedemezsem dıyorum kafamda deli deli sorular bılıyorum kendımı yormaktan baska bısey degıl bu
0 oy
(1,090 puan) tarafından

Öncelikle mevlam hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin . 

ilaca gelirsek 9 ay boyunca kullandım ,kullanmadığımbir gün olmadı desem yeridir . stok yapıyordum . herkesin gebeliği bir olmuyor ben 9 ay mide bulantısından çektim , çalışıyordum ve ilaç beni rahatlatıyordu . sadece akşamları iki tane içiyordum. Bir kızım var ellerinizden öper,şükürler olsun ki bir skıntısı yok . İlaç etkili olmasa zaten kimseye vermezlerdi ,o yüzden endişe etmeyin .. Mesela düşünün ateşiniz çıkıyor ilaç içiyorsunuz düşüyor .. bu da öyle mide bulantınızı hassasiyetinizi kesiyor

(627 puan) tarafından
Cevabınız ıcın teşekkür ederim benı boyle yazılar sakınlestırıyor cevremden kımseyle konusamıyorum boyle aman takma dıyorlar yada ammada kuruntulusun derler
0 oy
(696 puan) tarafından
İçin rahatlasın diye yazıyorum o ilacı ve yanında bir çok ilacı 9 ay boyunca kullandım bebeğim sağlıklı bir şekilde doğdu çok şükür ve şuan 1 yaşına bile geldi. Prilamı içmezsem beslenemiyordum lavabo başında uyuyordum o dereceye gelmiştim iyiki öyle bir ilaç varmış 
(627 puan) tarafından
Cevap ıcın teşekkürler benıde rahatlatıyor demekkı mucızevı bı ılac demekkı
0 oy
(678 puan) tarafından
Benim doktorum çok uzman bir doktor. Prilam 2 3 tane iç günde bebeğe hiçbir etkisi yok bu ilacın iç dedi içiyorum. İlk gebeliğimde de kullandım oğlum gayet sağlıklı. 2.de de kullanıyorum prilam içmesem günüm perişan geçiyor 
0 oy
(186 puan) tarafından
Prilam olmasaydı doğurana kadar 10 kilo verirdim heralde. İçmediğim zamanlar istifra etmekten acillik olup serum yiyordum. Yani kim bulduysa baya hayır dua alıyor :D
tarafından
Ben günde dört tane içiyordum yinede hastanelik oldum hastanede yattım herkeste aynı etkiyi yapmıyor demek ki
(186 puan) tarafından
Evet bazılarına hiç etki etmiyormuş daha kuvvetli bi ilaç daha varmış da adını bilmiyorum. Anne olmak ne zor hamileliğin başında başlıyor ömür boyu devam ediyor zorluğu
tarafından
Allah yardımcımız olsun. Bebek olsa zor olmasa daha daha zor.
(186 puan) tarafından
Aynen öyle amiin amin
0 oy
(5,359 puan) tarafından
Korkma bende içiyorum öyle bişey olsa doktor yazmaz herkes kullanuor parol gbi dusun valah benm de aşırı bulantım var kusma yok ama çok kötü ağzımın tadı zehir gbi bna fazla iyi gelmedi prilam geçmiyor bu arada kaç haftalık sin 
(627 puan) tarafından
6 haftalık gebeyım bana cok ıyı geldı  dırekt kesıyor bulantımı
(5,359 puan) tarafından
Ne güzel bende 9 ilk baştan beri hep bulantım var bna pek yaramadı prilam çok az hafifliyor geri başlıyor bide ağız tadı kötü sende de oylemi
0 oy
(466 puan) tarafından
Prilam zaten gebelik de kullanılan bir ilaç kendini suçlama rıskı bu kadarmış Rabbim sana yine verir üzülme 
(627 puan) tarafından
Yok ben okudugum baska postlardan bahsettım cok sukur 6 haftalık gebeyım ama ılac demekkı kuvvetlı hemen kestı bulantımı bu kezde uzuldum belırtı ortadan kalktı ya bısey olurda farketmezsem dıye
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Kuzum saçmalama bir çok insan kullanıyor prilam ben de kullandım kalp durmasinin sebebi o ilaç d3gil sağlıksız gebelikten denk gelmiştir ilk 3 ay bebek düşebilir sağlıksız olunca ilaç da genelde o zaman kullanılıyor zaten ağırlıklı olarak
(627 puan) tarafından
Okudugum baska postlardan bahsettım yanı cok fazla denk geldım bebegın kalbı durmus postlarına ve korktum ılaca basladım ya bısey olursa dıye cok cabuk kestı bulantı mı
0 oy
(829 puan) tarafından
Afedersiniz aylarca mide bulantısından geberiyordum. Her sabah muhakkak o iğrenç mide suyu çıkıyordu. Ağzımdan giren midemde durmuyordu kısaca bu çocuk nasıl beslencek diyordum tekrar yükleniyordum yine aynı tablo tiksintim yoktu çok şükür ama midem bulanıyordu. İlacı kullanınca biraz faydasını görmüştüm ben.
(627 puan) tarafından
Ben baya bı faydasını gordum ozaman hemen kestı bulantı mı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 13 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pinar!!! (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 193 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Oylumm (1,573 puan) tarafından soruldu