+1 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
1.5 aylık bebeğim bugün gündüz uykusundayken öksürük tuttu birden. Sanırım tükürük boğazına kaçtı. Yanına yaklaştığımda nefes almıyordu. Çok korktum kızlar. Sırtına vurdum falan baktım yine nefes almıyordu. Saniyeler geçti böyle en son internette bir video görmüştüm nefes almayan bebeğin yüzüne üflüyordu adam. Suratına üfledim bir kaç kere gözünü açtı ilk ama nefes almadı. Üfledikçe irkildi sonra nefes almaya başladı. Rabbim bir kez daha yaşatmasın bizi evlatlarımızla korkutmasın. O an telefona bile uzanmak vakit kaybı gibi geldi birkaç saniye daha gecseydi karşı komşunun kapısına vurup ambulansı arattıracaktım. Eşim evde yoktu. Tektim. Çok korktum. Sütüm azaldı. Genelde yan yatırırım ama sırt üstü yatıyordu o an. Sırt üstü yattığı için mi böyle oldu. Bundan sonra yan yatırmaya ekstra özen göstereceğim. Rabbim büyük bir şeyden korudu bizi. Olay yaşanmadan yarım saat önce kargo geldi diye uyandım. Sonra da uyanır diye telefonla takılayım dedim. Ya uyusaydim da duymasaydım öksürüğunü Allah korudu. Aklıma binbir türlü şey geliyor uyumaya korkuyorum

6 Cevaplar

0 oy
(2,762 puan) tarafından
Maalesef bişey olacak oldu mu oluyor. Biz ne kadar dikkat etsek de 10 dakika uyusak da ölüm gelirse çare yok. Allah korktuklarımızla sınamasın bizleri 
-Reklam-
0 oy
(623 puan) tarafından

Yan yatirman gerekli canim daha tam anlamiyla yutkunmayi bile bilmiyor rabbim bidaha yasatmasin dün de benim basima geldi gbi 18 aylik uyuyordu tükürugunden bogulacak sandi uyandi emzirdim gecti ama titriyordu korkmustu ben ondan bin kat korktum :'(

0 oy
(177 puan) tarafından
Yan yatır arkasını yastıkşa destekle sırt üstü pozisyona gelmesin
0 oy
(283 puan) tarafından
Yan yatır canım arkasını da destekle 
0 oy
(1,051 puan) tarafından
Bebeğin yan yatması daha riskliymiş sırtüstüne göre 
0 oy
(15,240 puan) tarafından
Allah'ım korumuş. Allah'ım koruduğuna kimse bişey yapamaz. Geçen gün benim kızım da uykusunda kustu. 9 aylıktı o zaman. Midesi bulaniyomus. Sırtüstü yatıyo olsaydı nolurdu bilmiyorum. Ben de yanındaydım. Sessizce kustu. Bı bakiverdim kusuyo. Allah'ım korusun tüm yavruları. Bugün de mutfakta yemek yapıyorum. 4 yaşındaki oğlum yemek yiyodu. Kızım da onun yanında oynuyodu. Oğlum makarnayı düşürmüş tabagindan yere. Kızım da onu alıp yemiş

.boğazına kaçmış. Allah korudu. Öksürük sesine geldim. Hemen sırtına vurdum. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 361 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 522 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 427 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 286 göst.