+2 oy
334 göst.
Aile kategorisinde (5,941 puan) tarafından
Kızlar benim eşim çok kusur arayan sürekli kötü şeyleri gören bunları abartan birisi şöyle ki

Benim annemler ve kaynanamlar aynı mahallede oturuyolar bugün kaynanamlara gittik annemlerin kapısından geçtik oda gördü gelin yukarı biraz çocukları seveyim dedi bende anne kaynanam bekliyor sanada sonra uğrarız dedim zaten anneme haftada bir giderim kaynanama ayda bir

Sonra gittik kaynanamlara öğlenden akşama kadar ordaydık bende eşime dedim ki annemlere uğrayalım bi yarım saat tm dedi. Teyzemlerde annemlerdeymiş baya kalabalıktık . Neyse eşim babama dediki birgün mangal yapalım babam da olur ama etler benden dedi (babam iki haftadır çalışmıyor zor durumdalar yani) annemde dediki çok çalışıyon ya mangal yapacan dedi gülerek demek istediği şuydu hani paramız yok durumumuz kötü mangalın sırası mı demeye getirdi 

Sonra eve geldik eşim söylenip duruyor senin annen bu lafı nasıl söyler herkesin içinde bilmem ne siz böylesiniz şöylesiniz sende annen gibisin . Aslında annem herkesin içinde demese iyiydi babama bizzat söylese daha uygun olurdu ama eşim sürekli bunu yapıyor ailemde bişey olsun hemen yüzüme vuruyor hep bi ayıp kusur arıyor her zaman bu şekilde bende artık onu ailemin içine sokmamaya karar verdim zaten severek gelmiyor sonrada beni pişman ediyor şimdi benim bu konuda ne gibi hatam olabilir bunun için kavga ediyor benle 

14 Cevaplar

+3 oy
(2,891 puan) tarafından
Eşinde deseydi 

Ayib edyon babamm bu sefer benden diye

Kusur aramak yerine

Hoşştt de 

Ver ağzının payını okkalı bir şekilde 

Otursun aşağı 
(5,941 puan) tarafından
Onun amacı beni sinir edip bi daha ailemin içine sokamayım bunu istiyor tmm dedim bi daha gelme bu neya ben sürekli ailemi mi ispatlamaya çalışıcam sana gelme de başımı da ağrıtma dedim
(4,493 puan) tarafından
Annede hatada olsa verilecek en güzel cevap ağzına sağlık
-Reklam-
+1 oy
(636 puan) tarafından
Valla adam çalışmıyormuş ona ramen incelik yapmış benden demiş o kişinin de demesi gerekirdi ki aaa olurmu benden lafta olsa bile bi lafla kasap dükkanı açtıracak hal yok ya gönül yapılsın yeter vallahi zehir ediyosa hiiiç de ailemin yanına götürmem bulunmaz hint kumaşı gibi memnun da değilse o kendi tarafina ben kendi tarafıma herkes mutlu evde buluşalım yani aile bu ailede açık aranmaz ya 
(5,941 puan) tarafından
Aynen öyle bide kendi ailesine baksa neler var birbirine bıçak çekmeler mahkemelik olmalar kavgalar dövüşler ama ben birgün bile onların kusurunu yüzüne vurmadım aile olmak budur
(636 puan) tarafından
Bunu ona böyle söyleyin bazen yani anlamıyorlar mı nedir yani anlaması için illa yüzüne mi vurmak gerek
(80 puan) tarafından
Vur kız sende Allah aşkına eşin de olsa herkese hakkettigi gibi davranmak lazım baktın konuyu ailene çekti hemen çevir lafı seninde x kişi şunu yapmıştı dimi falan kişi de böyle diye sustur onu en nefret ettiğim şeyi yapıyormuş sende onu onun silahıyla vur bacım
+1 oy
(1,437 puan) tarafından
Onun ailesi mükemmel mi sanki ? Sende onunkileri yüzüne vur.

Bı arkadaşımın eşi de böyleydi hatta kız onun yüzünden kendi akrabalarından uzaklaştı ama sen boşver onu götürme hiç dinleme beğenmiyorsan gelme de boşuna sinirini bozma canım 
(5,941 puan) tarafından
Aynen bundan sonra götürmiycem zaten pek gelmez ben gündüz giderim anneme akşama dönerim nadiren yani oda gelir geldiği zaman da böyle yapar hep bidaha da tövbe
(4,493 puan) tarafından
Amaç o değil mi zaten kadını kendi ailesinden uzaklaştırmak
(5,941 puan) tarafından
Aynen amacı o zaten
(1,437 puan) tarafından
Aynen işte o yüzden amacına ulasmasin
+1 oy
(998 puan) tarafından
Sende onun ailesinde kusur ara sende onun yüzüne vur başka türlü anlamaz 
(5,941 puan) tarafından
Ohoo neler var ailesinde ama kimse kend ailesinin kusurunu görmüyor birbirni bıçaklayanlar mahekemlik olanlar uyuşturucu suçundan hapse girenler kumar oynayanlar karısını aldatanlar neler var neler
(998 puan) tarafından
Sende dicrksin o zaman bnm ailem en azından şerefli insanlar de kapasın çenesini
+1 oy
(3,097 puan) tarafından
Eşin olayları abartmayı seviyor canım çok belli ne var bu lafta ki yabancı mısınız yani… bence sende de biz yabancı mıyız tabi ki alıcaz evlat değil miyiz etin lafını mı yapıyorsun diye biraz rencide et bence 
(5,941 puan) tarafından
Ona göre mesele et değil annem babama bu lafı nasıl kullanırmış da bu söylenecek laf mıymış bilmem ne
(3,097 puan) tarafından
Bu lafta ne var kadın doğru söylemiş
+1 oy
(13,161 puan) tarafından
İpler kopana kadar onun ailesinde iken onun gibi davranırdım ipler kopunca herkes kendi ailesine gitsin derdim 
+1 oy
(623 puan) tarafından
Birsey yakalayayim da gitmeyeyim pesinde bence kotu bir durum yok ortada teyzenler filan sonucta Aile ici ortam ayip birsey goremedim ben bahane uretmis sanki biraz eniste 
(5,941 puan) tarafından
Annemim söylediği lafa takılmış aslında babamı sever onun için söyledi yani konuyu kendisi açtı ama annemden pek hoşlanmıyor annem de lafını direk söyleyen birisi nasıl bu lafı kullanılmış da sana ne yani beni ailemden uzaklaştırmak amacı
+1 oy
(306 puan) tarafından
Gozune bu battiysa bile hani sohber tarzinda annende ayip etti neden ole dedi gbi kendi aranizda konusabilirsiniz . Ama burda yola cikarak sende bolesin vs hakaretvari konusmasi incitici gercekten
(5,941 puan) tarafından
Aynen öyle zaten yazdım işte kimse yokken bu lafı söylese daha iyi olurdu belki ama sonuöta küfür etmedi hakaret yok bişey yok bunu söyledi diye kalkıp beni niye suçluyorsun bari deki annen dememeliydi bı olmadı filan de yok ama suçlayıcı davtanması gerçekten çok kırıcı
0 oy
(340 puan) tarafından
ne sen benim aileme gel nede ben senin ailene desen ne olur? 
(5,941 puan) tarafından
Zwten ben onun ailesne gitmiyordum bayramda biraz aramız düzeldi ayda yılda bir giderim o da çocuklarım için yani ama o bidaha benim ailemin oldugu yere giremiycek
(340 puan) tarafından
belki bu onun amacı zaten, neden öyle yapucaksınki aile önemli kimse bayılmıyo ama saygı duymak zorunda ve senin hatrın için görüşmek zorunda soyutlama bence
(5,941 puan) tarafından
Görüşünce de sonra böyle yapıyor başımı şişiriyor işte ne gelsin ne kusur bulup laf konuşsun istemem ya
0 oy
(120 puan) tarafından
Annen sanki ayıp etmiş eşin doğru yapmıyor tabiki ama annen de yanlış bence uyarsan iyi olur babanı mahcup etmiş 
(5,941 puan) tarafından
Evet cnm dedim zaten belki dediği hoş olmadı ama eşim olucak kişiinin de kalkıp bunun için benle kavga etmesi çok zpruma gitti ben napabilirim ki kadının ağzına bant vuracak değilim ya
(120 puan) tarafından
Orası öyle canım da işler erkekler ne yazık ki çoğu bu şekil o yüzden asla ailen hakkında bişe demiceksin iyide kötüde ailen de onun yanın da kötü bişe yapmıcak ama ben bazen anlatıyorum eşime bir kavgada hemen söyler artık söylemiyorum ama ilk zamanlar çok anlattım ***** gibi akıllandım
0 oy
(14 puan) tarafından
Babanı biraz utandırmış annen ama eşinin bunu senin yüzüne vurmasına gerek yok tabi senin suçun değil bu sonuçta ama sende insan içinde eşini bozuyorsan onu bilemem
(5,941 puan) tarafından
Yok cnm ya ben eşimi küçük düşürecek şekilde davranmam öyle düşün annem bunu babama söyledi diye bu kadar olay yaratıyor kendne yapılsa zaten kıyameti koprarır
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Sen de eşine şöyle de , benim aileme kusur buluyorsun da o zaman sen de orda annem öyle söyleyince sen de damatlık yapıp ayıp ediyorsun anne etler benden deseydin yaa diyecektin kusursa herkesin bi kusuru var sanki kendi dört dörtlük hiç sevmem böyle insanları 
(5,941 puan) tarafından
Bende bu huyundan nefret ediyorum onun gözümden düşüyor böyle yaptıkça ama amacı birşeyler bulup beni ailemden uzaklaştırmak zaten biri A dese eve gelip vay senin annen a dedi kardeşin B dedi hemen bi tartışma çıkartıyor zaten onlar kusrusuz olsa da eşim yine bir kusur bulur
(1,431 puan) tarafından
Eşin bahane arıyor demek ki kuzum bunun için sen aileni koru yeri gelince
0 oy
(48,704 puan) tarafından
koskoca adamsın anne ben alirim diyeydin ya de
(48,704 puan) tarafından
he bide esin mangali demis ona yakışır almak
(5,941 puan) tarafından
Zaten eşim kimseye aldırtmaz yani bunu ortaya attıysa kendisi alır eder ama annemin dediği laf gözüne batmış her zaman böyle zaten vay annen a dedi kardeşin B dedi böyle denir mi böyle yapılır mı herşeyi ayıplıyor
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Valla benimde esim ve ailem arasinda Arada kaldigim konulardan biri bu bende yıldım artik. Bazen plan yapiyorlar esimde 12 saat vardiyali calisiyor simdi ben kendi kafama gore tamam diyemiyorum. Ee bir yere cok kalabalik gidince kafam sisiyor. Mutlaka bir iki kisilaf atismasi yasiyor. Nerde coklul orda  sorun cikiyor diyorum. Artik kimse ile plan bile yapasim gelmiyor. Esim de izin gununu ailem de gecirmek istemiyor. Bende artik haftada bir iki ugruyorum
(5,941 puan) tarafından
Ya bu erkekleri insan yerine koyup ailemize dahil ediyoruz dışlanmıyoruz değer veriyoruz ya işte bizde kabahat

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 773 göst.
8 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 2,850 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Mucizemi Bekliyorum (835 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,088 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...