0 oy
229 göst.
Aile kategorisinde (1,490 puan) tarafından
Kızım 20 aylık ve kendi babannem, kaynanam, eltim her tanıdığım ikinci şart diyip duruyor. Kızım çok zor bir bebek, 20 aydır tek başıma baktım, kimsede durmaz. Ve eşim çok iyi bir babadır ama kızımız hiç ağlamasın istiyor. Mızmızlanmaya tahammülü yok, oyuncak kalabalığına tahammül edemez. Bende bu sebepten ikinciye tövbe ettim. Şuanda eşim korunsada bende hapla korunuyorum ondan habersiz. Sadece bu konuda annem destek veriyor. İkinciyi yapıp kendini yakma diyor. Kızını güzelce büyüt, her imkandan faydalansın diyor. Ama baskı beni aşırı bunalttı. Neden insanların özeline bu kadar girilir bilmiyorum

18 Cevaplar

+1 oy
(82 puan) tarafından
Kimseden baskı görmüyorum kimsede karışamaz, karışanın da alnını karışlarım :D 
(82 puan) tarafından
Ahahahah aynen öyle, ben karnımda taşıyacağım ben o doğum masasına yatacağım o bebeğe ben bakacağım sabaha kadar başında ben bekleyeceğim. Siz kim köpek please:D :D zaten beni bildikleri içinde kimse karışmıyor çünkü gerçekten karışlarım fkahdksh
(448 puan) tarafından
Bende öyle tersler geçerim çocuktan sonra bana bir özgüven geldi zaten hiç lafımı esirgemem
(2,743 puan) tarafından
Bende dogur diyene kendin doğur diyodum ☺
Sanki faydalari varda konusuyolar
(448 puan) tarafından
Kendisi doğurur mu laf olacak işte
(2,743 puan) tarafından
Kendisi dogurmuyosa ben niye doguruyom jsjsjsjs
-Reklam-
+1 oy
(6,103 puan) tarafından
kimsenin sana karışmasına müsade etme. hiç kimseyi ilgilendirmez bu durum. eşlerin birlikte karar vereceği bir şey. Sizi ilgilendirmez diyeceksin. gelip onlar bakmayacak bu yüzden karışmaya da hakları yok. bunları yüzlerine karşı demezsen 10 sene geçse yine konuşurkar
+1 oy
(542 puan) tarafından
Tek çocuklu anneler hep yaşar bunu kardeşi olsun derler sanki biz kardeşimizden  ne fayda gördük jerkes kendi  hayatinda
(1,490 puan) tarafından
Valla annemin cümlesi bu. Kardeşlerin bile birbirine ne faydası var ki diyor. İleride düşünür müyüm bilmiyorum ama şuanda iki çocuğa bakamam, bir tanesine zor bakıyorum
(542 puan) tarafından
Al bendende o kadat
0 oy
(2,679 puan) tarafından

İkinciye hamile kalırsam, eşimden önce babaanneme müjde vereceğim o derece bekliyor :D ama daha çok bekler. Düşünmüyoruz onlar istediklerimi söylesin, konusu açılınca hayırlısı deyip konuyu değiştiriyorum 

(1,490 puan) tarafından
Eşimde istiyor ama yüzüne söylüyorum faydan yok o yüzden hiç isteme diye. Ama herkesin bu kadar özel hakkında yorum yapması sinirimi bozuyor
0 oy
(1,945 puan) tarafından
2.5 yaş oğlum var bana da herkes soruyor. Hatta yeni tanıştığım insanlar bile…. Benim eşim çok destekçi ama pimpirikli bi insan. Aman ağlamasın aman düşmesin vs vs… Bide biz Tv telefon açmamaya çok dikkat ediyoruz ve gurbetteyiz. Yani çok yoruluyoruz. Kimse kusura bakmasın ama iki küçük çocuğa hakkı ile bakmak çok zor 
(446 puan) tarafından
++++++
0 oy
(13,087 puan) tarafından
baskı göremeden hamile kaldım :D 
0 oy
(4,351 puan) tarafından
Çok küçük daha canım kimsenin ağzına bakma benim oğlumla kızımın arası 2.5 yaş inan çok zorlanmistim.
0 oy
(1,968 puan) tarafından
İlk çocuk içinde baskı gormedim ikinci çocuk içinde görmüyorum eşimle istediğimiz zaman çocuk yaptık aileler çevre bizim hiç karışmaz ikinciyide pek düşünmüyoruz
0 oy
(8,384 puan) tarafından
Baskı görmeye kalmadan hamile kaldım .d..s.s
0 oy
(1,938 puan) tarafından
Kızım doğar doğmaz eşim ikinciyi ne zaman yapıyoz dedi ki hiç ilgilenmeye vakti yok.. kendin yaparsan benim için sorun yok dedim ☺️ ama dışarıdan insanların sorması karışması çok sinir bozucu olur şaka yollu terslesen bence anca önüne geçersin yaparsak haber veririz de geç ama takılma o kadar ya.
0 oy
(446 puan) tarafından
Annene katılıyorum. Benimde oğlum 3 yaşında sayılır. Çok şükür çevremde baskı yapabilen yok. Baskı yapmalarına da müsaade edemem. Tek bakıyorum haliyle ağır geliyor çocuk büyütmek. Üstüne 2. Bebeğin sorumluluğunu almak doğru olmaz. Anne ne zaman psikolojik olarak hazır hissederse o zaman çocuk olmalı. Ha gelip bakarlar yaparım o zaman :)
0 oy
(13,272 puan) tarafından
Sanane demek çok zor olmamalı herkes her daim konuşur ha keşke halden anlasalar ama anlamayanı da susturmak lazım 
(1,490 puan) tarafından
Diyorum zaten
0 oy
(48,731 puan) tarafından
gecen hastane de bir kadin baski yapiyor sen Allah misin karar veriyosun dedi mamasi bezi bir sürü masrafi var dedim ver adresini mama göndereyim dedi yasli teyze kalktım yanindan
0 oy
(845 puan) tarafından
Hemdee Cook boğuluyorum artık ya daha az önce annem tlfnda kardeşi olsun yeter dedi daha yeni 2 yaş olacak ve çok çok zor bebem 
(1,490 puan) tarafından
Cidden ne kadar meraklılar milletin çocuk yapmasına. İstemiyorum dediğimde de hemen kızıyorlar, sizene deyincede tribe giriyorlar
(845 puan) tarafından
Ben tersliyorum artık çok meraklı iseniz siz dogurun diyorum benim dogumumda kimsede yoktu yanimda
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Benim bebegim 30 aylik 2.yi dusunmuyoruz. 

2.yi yap diyene de gelip bakacaksan olur diyorum. Calisiyorum da zaten. 
0 oy
(448 puan) tarafından
Asla taviz vermem ki benimle bu şekilde kimse lagbali konuşamaz eşimin bile yeri geldi desteği olmadı ki o da istemiyor tek baktım tek büyütüyorum kimsenin benim özel hayatıma müdahale fikri olamaz sizde istemiyorsanız kaba tabirle söyleyin ki sormaya cürret etmesinler 
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Canım ben bes yıl once dogurdum kızımı sezeryan ile. Gozumu sezeryandan ayılınca actıgımda ikinciye tövbelemiş hatta bir mıktar pısman olmustum ilki içinde. Ikı ay suren bır lohusa depresyonu geçirdim. Ölmeyi çldürmeyi gitmeyi herşeyi düşündüm. Allah bi daha yaşatmasın o anları bana. Sonra cevremden hic hayatımda söz hakkı olmayan kişiler ikinci ikinci diyerek bana sormadığım fikirlerini belirttiler. Hayır dedim önceleri sonraları nasip kısmet dedim. Kızım buyuyupte evde arkadaslık ettiği kişilerin gitmesine üzülmeye başladığında babasına sordum ikinci bir evlat bir emanet daha ister misin diye. Elbette isterim ama önceliğim senin sağlığın dedi. Çünkü help sendromu denilen agır preaklemsi geçirmiştim ilk doğumda. Şimdi bütün o olumsuz deneyimleri uykusuz geceleri hiçe sayıp unutup ikinci kızıma 18 haftalık gebeyim. Hergün sulandırıcı iğne vuruluyorum. Her gün korkuyla geçiyor ama bir evladın daha bana anne demesi karakteri ne biliyim ağzı yüzü gözü beni heyecanlandırıyor. Zorluk her daim oluyor. Ama istemiyorsan herşeye ragmen dik dur. Duymamazlıktan gel cevap dahi verme susarlar zamanla. Ben kendim istediğim için bu kararı verdim rabbimde nasip etti. Tavsiyem nasip de geç. Hayırlısı de geç. Hakkında hayırlısı olsun rabbim evladın ile ilişkini kolaylaştırsın. 
0 oy
(2,743 puan) tarafından
Bana diyene ben kendin doğur zira ben birine zor bakıyorum diyodum☺

3 yaşındayken ikinciyi istedim düşük oldu 6 ay gecti tekrar kaldim oda düştü ama isteyerek kalmıştım sonra dedimki bünyem yoruldu biraz istemiyorum şuan karnimda 35 haftalik kizimla aralari 4 yaş olmaya 3 ay eksik tamamen bu sürpriz ❤

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 264 göst.
6 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 783 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 228 göst.