0 oy
227 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar oğlum 17 aylık memeden kesip artık deliksiz bi uyku uyumak istiyorum mememe geceleri yapışık resmen artık bu durum beni çok yıpratıyor. Sabır taşı aldım aktardan falat piskolojimi hazır hissetiğimde kullanıcam nasıl kullanacağımı az da olsa öğrendim ama bide sütten kesme ilacı varmış sanırım onu da mı kullancam birileri beni aydınlatsın lütfen acil uygulamam gerekiyor artık yapışık çocuğumla ve memesi açık yatmaktan gına geldi sinir krizi geçiriyorum zaman zaman. Uyku uyumuyor emzik gibi sabaha kadar üstümde yatıyor çıldırıcam. Help me. 

6 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Sanırım bu 17  18  ayda atak var. Oğlum 20 Şubat arkadaşın kızı 20 Ocak doğumlu ikiside aynı durumda cocukların meme meme meme meme başka bişey yok. Meme ağızdan çıktı mı kıyamet. Süt içiyor peşine geliyor meme meme meme. 
(16 puan) tarafından
Çıldırıcam benimkide 20 ocak çok yaramaz ve beni gerçekten yıprattı
-Reklam-
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Parmagını ıslatıp taşı ovala sonra gögüsünün ucuma ve kahverengi kısmına sür. Zaten tadına bakınca emmek istemiyor hemen tiksiniyor. Gögsümün şişmemesi için geceleri uyku arasında bir kez verdim bazen gündüz çok agladıgndada bit kez verdim sütüm 1 hafta sonra çekildi 3 4 günde de bebegim alıştı gece uyanınca su verdim hep 
(16 puan) tarafından
Ay inşallah bian önce kurtulurum memeye yapışık resmen bınaldım iyice nefes alamıyorumilaç içtinizmi
(2,266 puan) tarafından
Yok canım hamile oldugum için kesmek zorunda kalmıştım ilaç kullanınca süt 2 yıl gelmiyormuş sanırım burada birisi yazmıştıı ilaçsızda geri çekiliyor süt çok ağrırsa elinle sag dök 1 haftada bitiyor
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Bu aralar bende düşünüyorum kesmeyi 

20 ayında vakti geldi cesaret edemiyorum oysa çabuk igrenir birşeyden bakalım 

(16 puan) tarafından
Bende piskolojimi hazırlayıp bu süt meme işini kesmeyi kafaya koydum yoksa bu durum beni deli edicek yapışık
0 oy
(564 puan) tarafından
Canım sakın öyle yöntemlerle bıraktırma çocuğunun psikolojisi için iyi olmaz onun için çok değerli bişeyi elinden alıyoruz çünkü sana olan güveni azalır önce sakin sakin anlat annecim artık meme emmeyeceğiz diye her istediğinde anlat bunu dokunmak isterse dokunsun dokunabilirsin ama artık emmeyeceğiz diye her istediğinde söyle baktın ısrar ediyor gel meyve yiyelim kurabiye bisküvi yiyelim diye elini oyalayacak bişey ver oyun oynayın şarkı söyleyin o anı öyle anlatın benim bebeğim de memede uyurdu önce gece emmeyi kestim yanıma yatırarak uyuttum çok uzun sürdü başlarda ama dayandım  gece uyanınca vermedim aldım kucağıma evde gezdim salladım kucağımda ninni söyledim sonra gündüz de az istemeye başladı gündüzü de kestim en önemlisi bir kere emmeyeceğiz deyince bi daha vermeyeceksin zor bi dönem bebeğin için anlayışlı yaklaşman lazım geçici bir süreç 
(16 puan) tarafından
Bu kadar sabıdlı olabilir miyim hiç bilmiyorum keşke böyle anlasa ama yok sanmıyorum kızıcak ağlayacak benimde sabrm kalmadı arrık sürkeli uykusuz yorgunum bide kızım var 4 yaşında
(564 puan) tarafından
2 çocukla tabiki çok zor olur canım yardım alabileceğin birileri varsa iyi olur aslında ama yoksa da dayanmaya çalış illaki ağlayacak bende 15 aylıkken kestim zor oldu ama bırakınca İnan çok rahatlayacaksın Allah yardımcın olsun canım inşallah
0 oy
tarafından
Anaaaaa bu benmiyim beni gördüm inek gibi tşört açık yatıyorum
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bu aylarda öyle oluyor sanırım her bebekte benim oglanda öyleydi.

O kadar emiyorduki artık göğüs ucum acıyordu.Suan 22 aylık biraz azaldı ama bende kesmeyi düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 84 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nnnnnn (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 154 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 113 göst.
0 oy
4 cevap 109 göst.

378,915 soru