0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (2,379 puan) tarafından
Annelik görevi son gaz devam smdi anlatacam yorulacaksiniz :) kızları uyuttum küçük kızım az önce uyudu .Onlar uyumadan düdüklüde et yaptım (yarın akşama kadar nöbetteyim) kurufasulye yapicam şimdide ,kizlarima çorba var .Kurufasulye olana kadar makineyi bosaltcam yaptığım yoğurdu kaldircam.Oturma odasını toplayacağım.İsyeri için bı yazı yazmam gerekiyor kafamı toplayıp onu yazicam.Kizlarin beslenmesi için 3 adet tost yapıp yarına erken kalkıp onları pisircem meyvelerini okul kıyafetlerini kendi iş için giyeceklerimi ve sacimi da yapmam gerekiyor .yani yatmam 1 olur küçük kızım erken uyusaydi zor uyuttum Allah annelere sabır versin gerçekten .Eğer eşim bunların hepsini yapsa ki asla yapmaz kendine öyle yüklemez azını yapar yoruldum halim yok laftan anlamıyorsun der bugün bile tost yapıp çocuğu okula zor gönderdi üstünü bile ben giydirdim kalkıp .su üstümdeki iş yüküne bak yarın eşim nobetten cikicak ona postalayacagim yolla çocukları diye .Kendimi şimdiden yorgun hissettim .siz neler yaptınız şimdi anaokulna gidiyolar ilkokul 1 de düşünemiyorum.

7 Cevaplar

0 oy
(1,304 puan) tarafından
Sana tek tavsiyem daha bugünlük buraya uğrama yoksa bu işler bitmez canım:)) Allah kolaylık versin 
(2,379 puan) tarafından
Aynen aynen smdi oturdum kaldım kalkınca arı gibi olurum ama ağırlık çöktü ve çok üşeniyorum neyse bismillah deyip başlayım saol cnm cümlemize
-Reklam-
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Bende aksam hem mutfagi temizledim hem bunu düşündüm 36 haftaligim sadece sofrayi tepsiyle götürdü koydu mutfaga oturdu ben temizledim banyolari sildim yarin kontrolum var kizimi uyuttum giyeceklerimi ayarladim is bitmiyor ☺
(2,379 puan) tarafından
Gerçekten bitmiyor bu nöbeti seçtim 2 3 gün evde olayım diye evde olunca daha çok iş yükü biniyor ve çıldırmak üzere oluyorum ise gidecegime bı aklım evde kalıyor diye üzülüyorum kızlarım için yemekleri hazırlıyorum wlla 3bucuk yaşındaki kizimi zorla goturcem eşim fazla ilgilenemez diye .. hamile halinle yorma kendini ağrın var gibi davran sen naz yapmadıkça oda nasılsa yapıyor deyip ustlenmez bseyi bide onun için çocuk doguruyorsun yat uyu ona kalsın toplama lavabo kokuyor de oyapsin
(2,799 puan) tarafından
Canim rahat etse yapmicamda o yapiyo zaten yada yapmasam nedende demez benim canim durmuyoki yapmiyim icimde sanki yarin gidip gelemicem heycanı var 28 mayista sezeryan günüm varda kontroldede korkuyom ya gelemezsem diye evimi temiz birakayim diye bunca uğraştım ama dunyaya bida gelsem adam olarak gelirim yani jsjsjsjs
(2,379 puan) tarafından
Bencede orası net anneme de diyorum erkklerin çoğu böyle takma diye ama anlamıyor.erkekler geniş ince fikirli değiller neyse başımızda dursunlar iyi kötü :) .Yine iyi halden anliyorsa bende duramam bak başka kadın umursamaz ama ben zamanla yarışıyorum resmen .Çocuklarım aç kalsın istemem asla .Cnm sezeryanda hiç korkma kendini kasma bol yürüyüş yap kahve iç dua oku benim iki sezerynmda çok kolay geçti bliyormusun sen hastanede gaz çıkartmaya calis :) gerisi gelir sütüm gelecekmi diye de düşünme benim küçük memislerden gelip tastiysa herkesin gelir bol sıvı al ben 4 5 çeşit icicek içerdim humana kimyonlu rezene çayı cok işe yaradı öyle kismadimda herşeyi yedim iictim kimyon çayı da aldım kimyonda ektim :) 2.5 yıl emzirdim küçük kızımı sen hastanede havalar sıcak diye salma kendini sıcak tutmaya bak ara ara yürüyüş sagliklica alırsın inşallah
0 oy
tarafından
Çekip gideceğim evi temizliyorum bir de üstüne misafir geliyor. Eşim çocukların yüzüne bakmıyor gün boyu onşa bunla geziyor ben de gece temizlik gündüz çocuk bakıyorum. Misafirden sonra çekip gidicem 
tarafından
Her yolu denedim malesef baba olacak bir insan değilmiş. Benimle evlendiği için her gün lanet okuyormuş ben de gidicem artık soğudum. Çocuklar biri bir yaşında diğeri iki buçuk. Zaten ha varlığı ha yokluğu çocuklar için gitmem daha iyi eminim artık. Parka gidiyoruz babası bir kıza diyor güzel kızım canım kızım kucak açıyor kaydırakta. Kızım neredeyse adama sarılacak gözüne bakıyor. Bir de biizmkine bakıyorum telefondan başını kaldırıp çocuğun gözlerine bakmıyor yarım saat olmuş geleli ona da diyor hadi sizi eve bırakayım nargile içmeye gidicem. Böyle bir insan sadece zaman kaybı. Teşekkür ederim duan için o kadar ihtiyacım var ki zaten
(2,379 puan) tarafından
Parktaki olayı anlatınca inan gozzum doldu inan okuyucam sana ya hayırlı şekilde değişsin hayırlısıyla yada kendi yoluna bak inan boşanan çok insan var ama çok yirpatici suret iki türlü de ben bile düşündüm bazen erkekleri sürekli idare etmek gerekiyor ama onlar bizi edince sıkıntı çıkıyor .Benim eşim öyle yapmaz ilgilidir ama bütün dünyası çocuk değildir benim öyle bende onu da öyle olsun istiyorum ama yok ailesi katı soğuklar torun yüzü görmeyeli yıl oldu nerdeyse son 1 saat ziyaretimizi saymazsak , adamların içleri gitmiyor görelim diye eşim yine iyi ilgili baba sorumluluk sahibi ama çocuklara iiyamamzlik yapmıyor arada bağırıyor hoşuma gitmiyor öyle olduğu halde bilr eline telefonu alınca çok uyaririm ben oda bundan rahatsız olur bırak telefonu maçı bırak ilgilen etkinlik yaparken gözün tel de olmasın diye benmki paso maç ve video izler seninki ne iş konus cnm son kez bak bunlar sabi sebin ilgine ihityaclari var ozguvrnsiz olurlar ilerde çok büyük sorunlar yaşarlar aklının başına geldiginde çok gec olur düzel de gidicem yoksa ciddyim de bakalim napcak bana da yaz olur mu rabbim yar ve yardımcın olsun
tarafından
Sağol canım. Her türlü konuşmayı yaptım gönlümü aldı abartmıyorum ertesi gün yine aynı. Utanma kalmamış artık yüzsüzlüğe vuruyor. Gerçekten yapacak hiçbişeyim kalmadı. Ailesine söylesem sevinçten kına yakarlar o derece. Anlayacağın en güzeli gitmek kendi iç huzurum için çünkü çocuklara yansıyor benim davranışlarım. Kapıdan çıkarken kızım ayagıma ayakkabı uzatıyor küçücük haliyle annesine hürmet ediyor babasına ise çok yaklaşmıyor bunu bile anlamıyor çünkü çocuklardan usanmış sanki çok bakmış gibi. Ben kendimi onun karısı değil de afedersin kapatması gibi hissediyorum artık. Nerden tutsan elinde kalır anlayacağın. En güzeli gitmek. Yazarım inşallah ablası misafir gelecek yarın bir hafta kalacak o gidince ben de gidicem
(2,379 puan) tarafından
İşte kadınlar çok hassas bak ayakkabı uzatıyor hürmet ediyor diyorsun yarana tuz basmış gibi olmuş çocuk başka zaman bukadar buna yormazsin ama eşin odun olduğu için gerçekten gideceğini hissettir su bır hafta içinde yüz verme eve bakma kendinize göre yemek hazırla ablası uğraşsın sen onlara kendini ver etkinlik yap wlla onlar gülünce morali düzeliyor insanın inanki , ablasına da bahset kardeşinin kulağını bı çeksin bir hafta da iyi kalıyor sizle .İnşallah bu kalma olumlu sonuclanir ablası gerçekten konuşsun kendini çok çok mağdur göster ağlamayan çocuğa meme verilmez herseyine katlaniyorum yuvamız için de
tarafından
Kimseye güvenmiyorum canım sorunumu açacak kadar. Daha tehlikeli bir duruma dönüşebilir herkese dert anlatılmıyor. Asıl kaygım da bu ablasına yansıtmak istemiyorum. Annesi iki kez evime geldi ikisinde de tartıştık. Şimdi buna da bişey dersem olay büyür zaten kafam kaldırmıyor sakince gitmek istiyorum. Eşimi yoldan çıkaran adam da onların memleketinden ve kızını vermeye çalışıyor sürekli aramızı bozmaya çalışıyor her olayımızın içinde Allah bildiği gibi yapsın inşallah
0 oy
(6,550 puan) tarafından
Çocuklara kim bakıyor en azından bakan kişi yemeğini yapmaz mı? Ayrıca tam kocası nerede diyecektim ki postun ortasında belirttin. Eşine iş yükle bende yorgunum olmaz böyle de. Sakın kendini yıpratma. 
(2,379 puan) tarafından
Eşim bakicak yarın .Annem ben gelirim yanlarına dedi okuldan aldıktan sonra ama ben kıyamadım ona da genellikle o yapıyor yarın annem gelmeyversin eşim 5ten sonra akşam 9a kadar bakar dedim aka bilmiyorum neolur.Cunku ben akşam 9 da cikiyorum benim için beslenmeleri ve çantaları önemli kapıda hazır bekletip hemen çıkmamız benim ise yetismem lazım .
Ay wlla çok sinir oluyorum çocuğu okula hazırlayıp gonderemiyot yatakta bağırdım oylelikle tost yaptı üstüne ne giydircem diyor hazır etsen giydirirm diyor onla yolladım okula ben yatmaya devam .İş yukelyince de halden anlamıyorsun kullanıyorsun oluyor ah ah . Şimdi evde olsa bunları ona da yaptırım da istediği kadar söylensin
0 oy
(2,379 puan) tarafından
Kizlar bulaşık makinesi boşalttım kurufasulyeyi kavuruyorum birazdan kapatcam dudukluyu 

Simddie tostlarini hazirlcm kızların meyve vs ordan üst hazırlamaya geçerim azalttım sanki he
0 oy
(2,379 puan) tarafından
İşyeri için notumu da yazdım şimdi saç yapıp çanta mi hazirlamada sonra yatış 
0 oy
(3,487 puan) tarafından
Kesinlikle iş yükünü eşinizle paylaşın. O yapmaz diye her şeyi siz yapmayın. Şimdi gençsiniz fark etmezsiniz. İlerleyen yıllarda ruh sağlığınızı bozar. 
(2,379 puan) tarafından
Cnm bazen nasıl oluyor bliyormsn eşim o nerde bu nerde göremiyorum yavaş hareket ediyor bende hızlıca olsun diye.giydiriyim diye söylemiyorum tartismaya dönüyor iş veya bağırıyor ama genellikle kitlerim ona da tostlari hazır ettim yak altları köy beslenmelerine dedimcbozar tabi ve bel şort boyun ağrılarım oldu
(3,487 puan) tarafından
Evet. Ondan sonra kadınlar çabuk çöküyor diyorlar. Ne yapsın kadınlar bu hayat temposuna. O yüzden yapamasa da karışmıyoruz. Yarım yamalak mı yapar eksik mi yapar kendi bilir. Biri yapmayınca bi yapan elbet bulunur. Tartışmaya gerek yok. Sessizce yapmayacağız :)
(2,379 puan) tarafından
Görüyorsun değil mi yogunlugumu yarında nöbetim var daha öğretmenlerine kafama yoruyorum kendi nobetlerimi hesapliyorm yarin kızımın okula gttgi günleri hesaplayıp para ystircam çocuk klibi yarın ogrwmniyle görüşüp büyük kızımı da kabul edermsnz Dicem ..doğru sende aynı durumdasin değil mi yapmayacagiz dediğin gibi eksik olunca tahammülüm yok benden fikir alır hep sen benim patrinummusun diye kızar hızlıca giyidrip çıksın istiyorum ama kızım diye bağırıyor oyuzden bende bagirmasin etmesin diye sürekli anhatari vs unutur bana suç atar kacga xikartir bahçeye tek giden ben miyim nye hatirlatmiyorsun bahçeyi isteyen sensin nye almiyorsun sen alıcaksın die bi baskı
Çocuğum bı ara özel egitme gtti bura bizim paramızı yiyor gitmeyelim diye hala burnumdan getirir araba parası vs diye kendide internetten bseyler alır lüzumlu lüzumsuz bıktırdı bu söylemleri karı gibi söylenir

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 591 göst.
18 Ocak 2019 Diğer kategorisinde ❣♚ Dry❦Şngl ♚❣ (2,865 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 162 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Aşkı❤evladı⚘ (2,144 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 273 göst.
17 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Doomrose (930 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 451 göst.