0 oy
161 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (261 puan) tarafından
Ya kızlar ne zaman yapmak istesem bir türlü olmuyor akşamdan suya koydum gündüz bakıyorum bazıları patlamış kırılmış elimle alıp sıktım hemen diye kırılıyor neden böyle ya 

9 Cevaplar

0 oy
(1,263 puan) tarafından
Kırılsın nolcak bsy olmaz 
(1,263 puan) tarafından
O fasulyenin cinsten öyle biz ekeriz bizim ektiklerimjz kırılır ama farklı cins ve toprakta yetişen fasülye pişirdim dün kirilmadi ve geç pisti
-Reklam-
0 oy
(797 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum aynı oluyor senin elinde ezilmesine bakma pişince geç pişiyor.  Birde ben duduklude yapiyom 10 dk kafi
(261 puan) tarafından
Sen nasıl yapıyorsun cnm piştiği zaman güzel görüntü oluyomu kırık çatlak gibi mi oluyo yoksa
(797 puan) tarafından
Yok askm hiç kırık çatlak olmuyor.  Ben sıvı yağı koyuyorum soğanı ekleyip iyice kavuruyorum. Sonrs salçasını ekleyip fasulye koyup içine haşladigim etleri ve suyunu boşaltıp fasulyeyi 4 parmak parmak gecececek kadar şu ekliyorum. Pulbiber karabiber ve tuz ekleyip dudukluyu kapatıyorum.  Fisilema başladığında 10 15 dk pisiriyirum normal ayarda. Sonra mis gibi
0 oy
(448 puan) tarafından
Fasulyeden kaynaklı olabilir tencerede pişir biraz haşladıktan sonra 
0 oy
(10,817 puan) tarafından
Sen neden yemeğe takmış durumdasın bu kadar canım, yemek mükemmel yapmak zorunda değilsin
(261 puan) tarafından
Cnm hergun ne yapsam diye düşünmekten psikolojim bozuldu yemek işinde iyide değilim hepten kafam gidiyor moralim bozuluyor ya
0 oy
(139 puan) tarafından
İslattiginiz suya karbonat ekleyin ve pisirirkenki suyunu az koyun 15 20 dakikada pisecektir efendim afiyet olsun:)
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Seker fasulye kullanıyorsan o lar hizli pişer ıslanmak gerekmez
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Kırılsın ne güzel işte özlü olur o fasulye. 
0 oy
(570 puan) tarafından
Geceden ıslatmak bana hiç mantıklı gelmiyor

Ben yapacağım gün sabahtan düdüklü tencerede kaynatıyorum havası çıkınca soğuk su koyuyorum akşam olunca da pişiriyorum
0 oy
(9,373 puan) tarafından
Ayferle yemek sohbetine doğru :Djdj

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 348 göst.
27 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
0 oy
14 cevap 1,323 göst.
22 Mart 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 260 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,392 soru

11,524,582 cevap

35,192 kullanıcı

...