0 oy
339 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar kuru fasulye nasıl güzel olur ben bir türlü beceremedim annem çok güzel yapar ama ben kaçtır yapıyorum olmuyor ya bı tarif edin yada kullandığınız marka falan varsa söyleyin nolur

6 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından
Düdüklüde mi yapıyosun nasıl tutmuyor 
tarafından
Evet düdüklüde yapıyorum ya tadı olmuyor ya kıvamı olmuyooor
(12,513 puan) tarafından
Valla hiç ölçerek yapmadım göz kararı koyuyorum her seyi genelde ıslatmıyorum güzel oluyo
tarafından
Bende göz kararı yaparım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Marka fark etmiyor cnm bi gun onceden islat yada yapacagin gun sabah hasla kuyruk yagi seviyorsaniz yagi kucuk dogra kavur  sogNini kavur fasulyeyi at et parcasi katmak istiyosan at  atmiycaksan et suyu bulyon at kavur 1.5  tahta kasikla salca tuz pul biber kimyon at karistir suyunu ayarla kapat kapagini dudukluyle guzel oluyor
tarafından
Elimde mi bişey var anlamadım ki işte böyle yapıyorum olmuyooor
tarafından
Allah allah el lezzeti diyolarda inanmsm pek  anlamadim ki cnm
tarafından
Elimin lezzeti olmasa diğer yemeklerde olmaz onlar oluyor tek fasulye olmuyooor
tarafından
O da var cnm
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Canım bende çok gzl yaparım öncelikle kuru fasulye güzelinden al her fasulyeden de olmaya bilir belki.. islattin ya öncesinde ... Dudukluye etimi koyarım kavururum soganimi eklerim salcami eklerim salcanin soğanın güzel aroması çıkana kadar kavurman önemli ben bu aşamada baharatları ve püf noktam defne yaprağını eklerim sonra hemen ardından fasulye koyarım karistirm sadece üzerine çıkacak kadar hafiften çıksın çok değil şu ekler pisiririm.. suyu fazla koyarsan cıvıl cıvıl olur yüzer içinde aromalı olmas canım dene gör
tarafından
Tamam bide böyle deniyim sadece sıvı yağ mi koyuyorsun bide soğanı ve soğanla salçayı kaçar dakika kavuruyorsun tahmini
(4,961 puan) tarafından
Etin suyunu salar sonra suyunu çeker ya hani o esnada soğanı köy sıvı yağını ekle soğan böyle ete aroması çıkana kadar yumuşayana kadar kavur dakika ile isim yok canım herseyim göz kararı benim sonra salça kooy salçayı koyunca hemen şu ekleme salcaninda olmesini yağa karışmasını bekle kısık ateşte bu arada alma imkanım varsa aktardan defne yaprağı al nohut yemeği patetes yemekleri kuru fasulye falan yaparken 2 3 yaprak at bana dua edersin aklına gelrsem aşırı lezzeti katlıyor
tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sorma valla ben önceden bi kuru fasulye yaprdim herkes bayilirdi bu 3 keredir deniyorum hic guzel olmuyo artik pes ettim
tarafından
Yapmiycam bidaha diyorum bu seferde hadi bidaha deniyim diye yapıyorum
(7,972 puan) tarafından
Bide etli dene belki öyle güzel olur
tarafından
Denedim tutmadı sjsjsj
0 oy
tarafından
Cnm koy fasulyesi bul lokum gbi guzl oluyor
tarafından
Anneme soyliyim bi
0 oy
(808 puan) tarafından
Kurufasulyenin anavatanindanim canim internete yaz çıkar hemen tarifini vereyim akşamdan isla yada sabah erkenden fasulyeler sistikten sonra duduuklude pişmeye yakın tam pişirmeden al ocaktan sonrada soğan kavur salcayla ne koyuyosun ben yeşil biber çok ince dograrim baharatlı seviyosan koyabilirsin fasulyenin içine koy biraz daha pişir sonradan koyulması in nedeni rengi daha güzel oluyo fasulyeler dagilmiyo 
tarafından
Hmm teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 289 göst.
4 Kasım 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 128 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu