+1 oy
497 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (352 puan) tarafından
Bugün hava biraz güzeldi arkadaşıma gittim.Oglum 102 günlük uyudu kucağımda bende koltuğa yatardım.kenarlarina yastık koydum.oglum dönemiyor arada kontrol ediyorum neyse benim oğlum sadece kucağıma alıştığı için yere yatırınca hemen uyanir.Neyse uyandı arkadas da kahve yaptı mutfakta içiyorum. Ağlayama kadar dursun hemde tek başına ne kadar cok zaman geçirirse kucağımda uyumayı bırakır diye biliyorum,aradan bir kaç dakika geçmedi oğlum garip şekilde ağladı.Bir koştum yastıklar yerde oğlum da yüz üstü düşmüş.o an beynimden vurulmuş döndüm kucağıma aldim.sustu beni görünce,arkadaşa dedim ambulansı ara kocamı arayayım telefonum nerede falan filan.Dedi ki sakin ol bir ararsın.koltuk çok yüksek değil yastıklar yerde alnında hafif kızarıklık var.her yerine baktim.Baska bir şey yok oglumdan kaç defa özür diledim.Komik konuştum güldü etti anormal hic bir durum yok.Ebemi falan aradim herhangi bir şey var mı dedi yok dedim 2 saat uyutma falan dedi kusma ,baygınlık var mı dedi yok dedim.Biraz bekle anormal bir şey olursa doktora götür desi.cocuk doktoru bulunduğum ilçede yok başka yere götürmem gerek.Esimi aramadım oda çalışıyor panik olacak falan.Sonra kafasının arkası çıkıntı var başka hemşire olan arkadaşı aradim dedim çocukların kafasının arkası böyle ni diye evet dedi normal sen sakin ol dedi.oda ebemle aynı şeyleri söyledi.Kizlar ilk defa böyle oldum.neyse eve geldim aradan 2 saat geçti anormal hic bir durum yok çok şükür.gülüyor falan.simdi de emerken kucağımda uyudu.kizlar sorum su sizinde bebeğinizin tam arkasında hafiften çıkıntı gibi şey var mı o aklıma takıldı.Ben kendime çok zor geldim bir daha asla bırakmam zaten nasil düştü onu bile anlamadım.cunku oğlum dönemiyor bile.Ona bir şey olsaydı asla kendimi affetmezdim .bir daha asla yüksek bir yere koymayacağım. 

16 Cevaplar

0 oy
(4,544 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Puset kullanmıyor musunuz?
(352 puan) tarafından
Tesekkur ederim.Evet puseti var ama icinde durmaz fazla dışarı çıkarken bazen kullanıyorum binde bir
(4,544 puan) tarafından
Uyuyunca pusetüne yatırmayı dene. Ana kucağı pozisyonunda olduğu için rahat ediyorlar. Kemerini de bağla. Ohh miss
(352 puan) tarafından
Ya puseti binanın dışında bıraktım.Birde uyumaz yere bırakınca beşiğine yatağına 10 dk uyumaz uyanır.Sadece kucağımda uyur.Zaten hemen yatirdim uyandı bende dedim ağlayana kadar bekleyeyim ağlayınca kucağıma alirim.Surekli kucağımda zaten bende dinleneyim biraz kolların ağrıyor çünkü düşeceği aklımın ucuna dahi gelmezdi.
-Reklam-
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Evet canm oglumn kafasina baktimda simdj evet var dedigin gibi.benm oglumda dustu bizde apar topar hastaneye gittik ama doktr flim falan cekmedi cunku bebrklerde bu radyasyonu vucuttan atmak cok zor olurmus oyuzden 6saat gozlemde tuttu normalmden fazla huyszlugu var mi iste kustumu aglarken gozu kaydimi döndumu falan diye sordu hoc bisj yoktu oyuzden gozlemden sonra taburcu etti.srnde korkma asla bole seyler istemeyz ama malesefki biz annelerde insanz ve malesf bole seyler yasanabiliyor.rabbm bidahada yasatmasin canm caik kotu bisj cunku
(352 puan) tarafından
Canının içisin nasil rahatladım çok çok teşekkür ederim.asla yalnız bırakmıyorum asla.Bazen o arkadaşa giderim yada o gelir.kahve falan yapar çay yapar hep tatlı yapar yani kız baya hazırlık yapar ben hiç bir yiyemem.cay soğuyunca içerim oğlum kucağımda dökülür falan diye Allah göstermesin.Bugun de dedim ağlayana kadar bekleyeyim ağlayınca giderim.Bir kaç defa kontrol ettim ellerine bakıyordu sonra olan oldu iste.Bir daha asla bırakmam ama
(1,232 puan) tarafından
Olacagi varmis canm sen sadaka ver belayi def etsin bidakinede mesela arkadsna gityginde yere yatirabilirsn sorun yasamazsn yanj bu tur kazalar olabiliyor dikkat etmekte  fayda var tabi mesela bugun oglum ben nescafe icerken eliyle vurdu allahtan bana geldi zaten biz anneler hic biseyi sicak yiyip icemedgimz icn sorun olmadi tabi
(352 puan) tarafından
Hemen sadaka vereceğim.Esimede diyemedim zaten o daha hemen evham yapar aradan zaman geçsin sonra söylerim
0 oy
(33 puan) tarafından
Geçmiş olsun 102 günlük derken 3,5 aylık mi
(352 puan) tarafından
Aynen 3.5 aylik oldu sayilir
(33 puan) tarafından
Bişey olmaz Allah'ın izniyle benim kızımda dönemiyor sanıyordum sonradan fark etti.
(352 puan) tarafından
Ben hala anlamadım nasil düştü çünkü hic dönmedi daha .
0 oy
(3,073 puan) tarafından
İlk çocuğun sanırım, tecrübesizlik oluyor. Biz hastaneden çıkarken bize ilk tembihledikleri bu olmuştu. İlk çocuğunuz dönemez, edemez diye düşünmeyin ve yüksek bir yerde kesinlikle bırakmayın yalnız başına diye. Bilemiyor insan tabi. Dikkatli olmak lazım, çocuklar anlık her şeyi yapıyorlar. Geçmiş olsun. 
(352 puan) tarafından
Teşekkür ederim evet ilk cocugum. Bir daha asla yanlız ce yüksekte bırakmam kolum kopsa dahi kucağımdan indirmem indirirsemde yere,bırakırım.
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Benim oğlumun kafasının arkasında da çıkıntı var doktor dedi normal ,her çocuğun kafa yapısı aynı değildir dedi hatta etraftaki insanlar y.amuk diyor bende göz doktoruna git diyorum 
(352 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben daha önce varmıydı yada şiş mi diye düşündüm. Hemşire arkadaşım var ona sordum var çocukların kafasının tam arkası çıkıntı şiş gibi oluyor dedi
0 oy
(1,687 puan) tarafından
Anormal durum yoksa korkma canim coxugun keyfi yerindeyse benim kızım düştü ksnepeden ama tutuldu hareket yoktu çok kötüydü sonra annemin kucağında gözleri gitti direk ambulansj aramistik bir gece hastanede kaldık çok şükür iki defa tomografi çekildi birşey çıkmadı ama halen neden öyle oldu düştüğünde diyorum o yüzden kesinlikle kanepeye bırakma canim bu bana ders olduu 
(352 puan) tarafından
Yok canim buda bana ders oldu .asla bırakmayacağım.Birde benim koltuklarım yüksek kızın koltuğu allahtan engin.kendi kızı1.5 yaşında rahatlıkla koltuğa çıkıp inebiliyor yani baya engindi.
0 oy
(7,938 puan) tarafından
Bebeklerde 2 bıngıldak olur bı basının arkasında bi başının  üzerinde korkulacak birşey yok bizde hala var o çukurluk 1 yasinda
(352 puan) tarafından
Canım bu başının arkasında çıkıntı var şiş gibi o kafama takıldı daha önce var mı yokmuydu.Herkes var dedi bebeklerde kafasının tam arkası şiş gibi dediler
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Koltuk mu dardı nasıl düşmüş acaba yastık varken geçmiş olsun 
(352 puan) tarafından
Ya normal koltuk dar falan değil yanina da koltuk  yastiklarini koydum.hatta koltuğun en sonuna koydum ortaya falan da değil sesi garip geldi bir koştum .yastıklar yerde oğlum yüz üstü yatıyor. Çok korktum o an.
(3,359 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun bende hep yastık destekli koyuyorum dikkat edeyim
(352 puan) tarafından
Valla dikkat et canim.Ben daha nasil düştü aklım almıyor.cunku nereye yatırırsam orada kalır dönmedi hic sağa sola birde nasil dustun sen .Benim koltuk değil Allahtan çünkü benim koltuklarım yüksek biraz.
0 oy
(713 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım, evet bebekler genelde dönemez ama DÖNEBİLİRDE bundan sonra daha dikkatli ol, gelişim sandığımız gibi 3 günlükken böyle 10 günlükken şöyle diye bir kurala bağlı değil. 
(352 puan) tarafından
Buna bana ders oldu bir daha asla bırakmayacağım
0 oy
(212 puan) tarafından
Benim oğlum da ilk aylarda yastığın üzerine düşmüştü bazen ez kaza olabiliyor Rabb'im beterinden korusun yastığa düşmüş ya Mevlam korumuş korkulcak bişey yok 
(352 puan) tarafından
Yani yastık yerdeydi inşallah onun üstüne düşmüştür öyle tahmin ediyorum .Rabbim bütün çocukları korusun insallah
(212 puan) tarafından
aminn amin
0 oy
(981 puan) tarafından
Canım oyun halısı var ya biryere gidince ona koy belki onda durur sesli şarkılı olanları da oluyor hem sana çok bağlı olmaz.

Birde geçmiş olsun canım Allah korumuş düşmelerde gözde kayma baygınlık kusma olursa hemen götürülmesi gerekiyor diyer türlü hareketlerine bakarsın huysuz mu vs diye 
(352 puan) tarafından
Canım,oyun halısı var evde bıraktım ben hiç,aklıma,gelmedi ama yok bir,daha gitmem bir yere evimde dururum
(981 puan) tarafından
Kız sadece senin icn değil çocukta alişsin insan görmeye dışarıya tabiki gezicen çocuk bu düşer kalkar sadece biraz daha dikkat
(352 puan) tarafından
Havalar iyice ısınsın sitenin önüne indiririm sadece
0 oy
(11,503 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun canım evet denemeyebilir ama artık hareket ediyordur ve kendini iterek gene düşebilir yere bi battaniye sererek yerde vakit geçirmeye başlamalısın koltuğa koyup arkanı bile dönme lutfen
(352 puan) tarafından
Yok canim normalde asla bırakmam iste bugün dedim ağlayana kadar kendi kendine oyalansin.ama maalesef düşmüş bir daha hiç birakmayacagm
0 oy
(783 puan) tarafından
5 aylıkken bizim yataktan düştü hem de yatak çok yüksekti. 10 dk ağladı belirtilere baktım doktora da götürmedim.  Daha kaç kere düştü. Büyüdükçe rutin haline geliyor :D 
(352 puan) tarafından
Ben kucağıma alınca sustu sarıldım öptüm güldü öyle içim rahatladı ama yok bir daha bu kalbim böyle bir şeyi kaldırmaz.Hala su an bile özür dileyip öpüyorum oglumu:))
0 oy
(2,711 puan) tarafından
Dönmeye başlamış galiba:) Korkmayın büyük ihtimal önce yastığa düştü düşerken.
(352 puan) tarafından
Inşallah çünkü pat sesi falan da duymadık hic yere düşse ses falan çıkardı onu da duymadık hic.
0 oy
(376 puan) tarafından
Evet bebeklerde cikinti oluyor boyle dusme durumunda gozlere cok dikkat et kayma vs var mi die ve ara ara uyandir gozlerini kontrol et gecmis olsun
(352 puan) tarafından
Teşekkür ederim uyudu uyandı gayet normal çok şükür
0 oy
(939 puan) tarafından

Aynı durum 1 hafta önce başıma geldi kızım 7 aya gircek normal de dönme gibi yoktu üşenirdi yatakta bıraktım salona gitmiştim bir ağlama sesi ama nasıl koştum baktım yatakta yok şükür elleri üzerine düşmüş ama beynimden vuruldum koşarken de düştüm ve kötü düştüm şükür kızım iyi benim bacağım da ön çarpraz bağlar yırtılmış mr girdim sonuç bekliyorum ama hepsinden önce kızım iyi Rabbim meleklerimizi korusun

Size de çok geçmiş olsun 
(352 puan) tarafından
Canım sana da çok çok geçmiş olsun .Ben sesi tuhaf gelince korktum baktim yerde yüz üstü o an oğlum oğlum diye koştum ne yapacagimi bilemedim arkadaşım sakinleştirdi evde tek olsam yalin ayak hastaneye koşmuştum herhalde

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 519 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
25 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde sweetlady (632 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,353 göst.
25 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,274 göst.