0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (1,069 puan) tarafından

:'(aglayarak başlıyorum,3,5 yaşında bir oğlum var,ve çok çok az konuşuyor bikac kelime yani neyse Dr gittik verdiği tavsiyelerle bikac kelime daha öğrettik hatta 3-4 güne göre iyi ilerledi bu süreçte ben acaba oğlum otizmli mi diye hep araştırdim hareket yeme içme vs.oglum bugün otizmin Bikac hareketini yaptı hatta tekrarladı kızları dayanamıyorum çok ağlıyorum çok zor herşey Allah'ın işi ona bişey diyemem isyanımda yok bı anne olarak beni anlayın lütfen LÜTFEN ARAMIZDA BUNA BENZER DURUM YAŞAYIP ÇOCUKLARI OTİZM OLMAYAN VAR Mİ?

5 Cevaplar

0 oy
(959 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim içine ferahlık versin evladını sana bağışlasın ama konuşamıyo diye üzülme benim arkadaşımın oğlu 6 yaşında konuşmaya başladi her çocuk birbirinden çok farklı belki odaklanma ile ilgili sorunu vardır bence hemen otizme bağlama bunu sen 
(1,069 puan) tarafından
İnşallah cnm çok sağol konuşmaması bugüne kdr hiç dert olmaz di bana ama arada çok çok dalıp gidiyor falan çok üzülüyorum ama normalde sosyalleşme konusunda oğlumun üstüne yoktur da neden böyle oluyor hiç anlamıyorum:(
-Reklam-
0 oy
(916 puan) tarafından
Canım otizm olsa doktora gitmişsiniz o fark ederdi. Ona göre yonlendirirdi sizi. Icini ferah tut. Imkanin varsa kreşe gönder.
(1,069 puan) tarafından
Cnm gittik Dr 1-2 belirti var ama şimdi otizm diyemem dedi 2 ay içinde gelismezse dil terapisine baslayacaz dedi
0 oy
(788 puan) tarafından
Kötü düşünmeyin ya bizim akrabanın oğlu 5 yaşında çocuk konuşamıyor okula gönderdiler annesi onun için eğitim aldı şimdi biraz konuşuyor hâlâ tam olmasa da 

Ya gittikçe iyiye gidiyor 
(1,069 puan) tarafından
İnanın konuşmaması çok önemli değil geç konuşsun ama Dr gittiğimizde beri her hareketini otizme bağlıyorum napicam hiç bilemiyorum:(
0 oy
(1,423 puan) tarafından

Konusamamak bizim buralarda aşırı aşırı problem oluyor ya kötüyü düşünüyoruz hemen. Teyzem Almanyada yaşıyor. Oğlu 3 yaşına geldi konusmuyordu daha böyle işaretle falan anlatıyordu o derece. Doktora götürmüş. Doktor demiş ki endişelenme bu şimdi kaydediyor. Konuşmaya başlar mutlaka ve hiç susmayacak o zamanda demiş hakikaten çocuk şimdi öyle cenesinden illallah ediyoruz :) korkma Allah'ın izniyle seninkiside kayıt aşamasındadır 

(1,069 puan) tarafından
İnşallah cnm düşündüğüm şey değildir inşallah,inan işi gücü bırakıp onunla ilgileniyorum sadece 1 aylık bebeğim ve 1,5 yaşında da kızım var onlara zaman ayiramiyorum bile çok üzgünüm bu aralar:(
(1,423 puan) tarafından
Anlayabiliyorum seni. Tüm odağın o oluyor artık. Çok haklısın. Annelik işte böyle yüreği kocaman kaplayan bir sevgi ama diğer yandan hep bir tedirginlik endişe.
(1,069 puan) tarafından
2-3 gündür ağlamaktan helak oldum Allah yardım etsin...
(1,423 puan) tarafından
Amin. Allah gönlüne ferahlikversin,sizi selamete çıkarsın kardeşim
(1,069 puan) tarafından
Amin cnm inşallah
0 oy
(325 puan) tarafından
Ne hareketi yaptı canım 
(1,069 puan) tarafından
2 gündür sürekli etrafında dönüyor 5-6 defa seslenmeme rağmen dönüp bakmıyor hiç seslenmiyormusum gibi davranıyor...:(
(325 puan) tarafından
Normaldir canım dert etme bir buçuk yaşindaki kızımda yapıyor bunu.oğlumda çok yapardı bende çok şüphelenmiştim ama gayet normalmiş.bede çamaşır makinası çalışırken oturur döndüğüne bakardı ondada çok korkmuştum
(1,069 puan) tarafından
İnşallah cnm inşallah yok ben bile bile oturttum ama bakmadı nerdeyse öyle dönen nesnelere ilgisi yok kendi etrafında dönüyor sadece
(325 puan) tarafından
Yine de bir uzmandan yardım almakta fayda var tabii için rahatlamış olur.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 356 göst.
0 oy
2 cevap 120 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,899 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 800 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 237 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu