0 oy
781 göst.
Diğer kategorisinde (459 puan) tarafından
Kızlar dün eşim ve oğlumla avmye gittik en yakın arkadaşimla karsılastik bana sarılınca ağladı.Arkadaşım öğretmen, çocuğuyla aşırı ilgili ama kocasına bir türlü yaranamiyor.Avmde yüksek seslerden korkuyor çocuğu.Akülü araçlara binmeye korkuyor ,ağlıyor fln iste.Kocasi da eğitememissn ki korkuyor diye sürekli elestiriyor arkadasımı.Anneliğine hep laf ediyor.Dün de böyle bir seyler yaşamislar."Kendimi paraladim çocuğum için ama her korktuğunda veya ağladiğında anneliğime laf ediyor "deyip ağladı.Kocası da öğretmen bu arada.Çocuğu yüksek seslerden veya bu tarz kalabalik yerlerde korkup düzelen var mı?

23 Cevaplar

+4 oy
(267 puan) tarafından
Kendı neymiş iskele babası oda öğretmen oda baba şartlar çokta eşit kendısı egitseymiş okumuş ama eşeklik bâki kalmış
-Reklam-
+1 oy
(1,827 puan) tarafından
Yani çocuk bu korkabilir büyüdüğünde geçer ya da geçmez anneliğini sorgulamak ne alaka? Nasıl vitaminsizler var ya.. 
(459 puan) tarafından
Aynen ben de olabilir,geçici dedim.Doktor da öyle demis
0 oy
(13,173 puan) tarafından
eğitimi sadece anne vermiyor sanırım kocası bunu bilmiyor çocuktur canım bu hepsi bir olmuyo ki 
(459 puan) tarafından
Aynen öyle işte anneliğine laf etmesi dokunuyor arkadaşıma
0 oy
(6,372 puan) tarafından
çocuk niye yüksek sesten korkuyor bu önemli. 

bir de eğitimci olacak bu adam! 

kimbilir çocuğu ne ürküttü de bu hale geldi?
(459 puan) tarafından
Bilmiyorum canım seslere karşı duyarlı olduğunu söyledi.
(6,372 puan) tarafından
bazı çocuklar korkar ne yaparsan yap ama gürültülü bir tartışmaya falan şahit olduysa ondan da ürkebilir.
aslında çok normal bir durum ama adam değişik
0 oy
(2,892 puan) tarafından
Kocası öğretmen olsa nolcak ne öğretebiliyor öğrencilerine yazık o kafayla.. arkadaşına üzüldüm destek olması gerekirken köstek olan adamla beraber çünkü. Çocuk da belki evde yüksek sesle kavga gürültüye maruz kaldığından yüksek sesten rahatsız oluyordur bilemiyorum ya. 
(459 puan) tarafından
Seslere karşı duyarlıymış doktor da zamanla geçer demis ama avmde başka çocuklarla karşılaştirmis mal adam.Onlar niye uslu uslu izliyor ,oynuyor da kendi çocuğu ağlıyormuş?
(2,892 puan) tarafından
Her çocuk bir olur mu ya bunu söyleyenin bu kıyası yapanın bi öğretmen olması gerçekten inanılır gibi değil!
(459 puan) tarafından
Zoruna gitmis herhalde.Eğitemiyorsun demis
0 oy
(504 puan) tarafından
Kaç yaşında 3 yaş öncesyse normal olablr zamanla düzelir başka davranışları normal sadece buysa geçer korkuyordur zamanla alışır
(459 puan) tarafından
2 yaşında çocuğu
(504 puan) tarafından
E normal ne var bunda bebek daha
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Oğlum evdeki mutfak robotu sesinden çığlık çığlığa ağlıyor ama dün Fenerbahçe kutlamaları vardı kamyonlar arabalar kornalar çocuk güle güle izledi yani çocuk bu olabilir ne alaka evde de böyle bağırma yüksek ses falan varsa ondanda korkabilir ya da anne çok korumacı yaklaşıyorsa çekingen olabilir 
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Ben de burada desteklediğimiz belediye başkanı başkan oldu. Eğlencesine gittim daha müzik sesinden korktu hemen eve geldim. E korkacak çocuk tsbiki düzelecek ne yapalım eğitmekle ne alakası var ya. Geçen gün kına vardı en yakın arkadaşımın bırak dedi kayınvalidem sen git dedi bırakır mıyım ya gitmedim koekuyor diye. Anne ne yapabilir bu durumda ya cahil adam 
(459 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin kocasına ne diyeyim.Bir anneye denilecek şey mi?Ben biliyorum nasıl uğrasıyor çocuğu için
0 oy
(2,003 puan) tarafından
O yüksek ses korkusu evde babadan olabilir mi?
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında? Oğlum 3 yaşında yüksek ses korkusu yeni geçti. Ben süpürge bile calistirsam, blender calistirsam korkadi. Oğlumla yalnızken süpürge calistirmadim aylarca babası evde olur da dışarı çıkarırsa çalıştırdım korkup daha kötü olmasin diye. Matkap sesinden çok korkardı binada birinde tadilat olsa çocuğumu alır dışarı çıkardım. Çocuk bu korkabilir anneyle ne alakası var. 
(459 puan) tarafından
Karşılaştirma yapinca zoruna gitmiş.Cahil annenin çocuğu bile böyle korkmazmis
(459 puan) tarafından
2 yaşında daha ya bebek yani
(1,321 puan) tarafından
Daha küçükmüş çok normal korkması. Okumakla adam olunmuyor işte maalesef
0 oy
(21 puan) tarafından
Duyu hassasiyeti olabilir belki ayrıca ilgili eğitmen tarafından ders alması gerekebilir
0 oy
(13,565 puan) tarafından
Çocuğu değil ama eşi bir psikoloğa göstermek lazım o zaman sorun çözülür sanırım 
(459 puan) tarafından
Bence de
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Benimde cocuklarım akülü arabalara bindiğinde ağlıyo
0 oy
(13,998 puan) tarafından
5 yaşina doğru daha yeni yeni alişti benim kızım. Erkekler eleştirmeyi çok severler. Çocuk iyi olursa babadan kötü olursa anneden olur onlara göre. 
0 oy
(114 puan) tarafından
Arkadaşın diyememiş mi senin annen de seni eğitememiş herkesin icnde tartışma çıkarıp duruyorsun çocuk büyütmek hakkında bir şey bildiğin yok çocuk bu illa korkuları ağlamaları olcak nasıl karaktersiz insanlar var allahım yarabbim
0 oy
(63 puan) tarafından
Sesten korkmuyan çocuk varmı.ben bile korkuyorum kız.cocuktur bu büyüdükçe alışır seslere...
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Eğitememekten değil o bazı çocukların duyusal hassasiyetleri oluyor. Onda da sese hassasiyet olabilir. Ne alakası varmış eğitememekle. Oturup kendi eğitseymiş madem.
0 oy
(1,166 puan) tarafından

Valla benim yabani essekkk insan canlısı (kısmi ) olmaya başladıysa herkesin bebesi olur bence :D

0 oy
(13,211 puan) tarafından

Ark akülü arabası vardı oğlum da ilk korktu bir kaç kere bindirmek istedim binmedi 

Sonra abiz de aldık evde olunca hemen alıştı 
Genel de bazı çocuklar akülü araba sesimden ürküyor 
0 oy
(769 puan) tarafından
Çocuğu kaç yaşında acaba benim çocukta 2 yaşına kadar yüksek sesten akülü araba sesinden falan korkardı sessiz ortamda sürekli olduğu için, şimdi geçti bu durum küçükse eğer sese alıştıkça zamanla geçer 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 356 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 837 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (524 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 378 göst.
6 Mart 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 320 göst.