0 oy
469 göst.
Diğer kategorisinde (127 puan) tarafından
Yüzükleri de mi kız tarafı alıyor yani nişan elbisesini falan her şeyini kız tarafı mı yapmak zorunda ya arkadaşım nişanlanacak da erkek tarafı nişanı siz yapacaksınız takıları falan da siz alacaksınız demişler ben öyle bir saçmalık olmaz tabii ki erkek tarafı alması lazım dedim ama yani bana çok saçma geldi erkek tarafında hiçbir şey yapmaması 

32 Cevaplar

0 oy
(2,059 puan) tarafından

Canım bizde şöyle gelinin kıyafet kuaför masrafı damat tarafına ait damadın kıyafeti kız mekan da kız tarafına ait takılar da kızda kalıyor 

-Reklam-
0 oy
(660 puan) tarafından
Bunu düşünen biriyle evlenmesin bile bir yüzük alirsin birde takim elbise falan yani giyecekse benim esim nişanda evde ki takimlarindan giydi ne yapicam alipta dedi bende kendi elbisemi kendim aldim o da ikimizin yüzüklerini aldi parasini bile laf ettirmedi ceyizimi bile beraber yaptik para biriktiripte ev esyalarinin hepsini beraber aldik kimseye bir kelime etmedik ailesi takilari takti düğünde Allaha şükür evi de var yani seven deger veren bir insan boyle bir seyi tel tarafa yikmasi bencillik 
0 oy
(225 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
  • Yakın zamanda nişan yaptık, gelinin Nişanligini ve kuaförü biz ayarladik. Damatın yüzüğünü kız tarafı alır,gelinin yüzüğünü takilarini da erkek tarafı alir. Nişan salonunu kız tarafı ayarlar. Biz salonu tanıdık vardı ayarladık kız tarafın fazla geleni olmadı,takılan takılar çoğu erkek tarafından idi biz erkek tarafı olarak takılanları aldik. . Evde küçük söz yaptık nişan öncesi tüm takılan para altın vs gelinin oldu o da yüzüktü.
0 oy
(2,012 puan) tarafından
Elbise erkek tarafına ait. Siz erkeğe, onlar kıza alacaklar. Ama mekan tutma, yeme içme kız tarafına ait
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Kizin yuzugunu erkek erkeğin yuzugunu kiz alir 
0 oy
(7,334 puan) tarafından
Benimkiler gibi uyanık çıkmış erkek tarafı demek :))
0 oy
(2,659 puan) tarafından
İsteme, söz, nişan evde bir yaptım. Nişan kıyafetimi ayakkabı mı yüzüğümü takılarımı eşim aldı. Ben de evde ikram edilecekleri organize işleri eşimin yüzüğünü ve bilekliğini aldım sadece. Öyle bir şey yok. Her şeyi kız tarafına yıkalım mantığı olmuş. Tamam nişan kıza ait ama kıza takılan takıları erkek tarafı alır.
0 oy
tarafından
Canım nisanı kız tarafi yapar ama su sekilde yoreye gore degisiyormu bilmem ama o erkek tarafi biraz yıkilmaya calismis sanki erkegin damatligini nisanda takilacak yuzugü hediye saat alınir kol dugmesi alınır istege gore nisan mekanı organizasyonu kiz tarafi yapar birde nisan bohcasi yapilacaksa kiz tarafi erkege erkek tarafida kiza yapar nisan bohcasini

Onun disinda erkek tarafı takıları kizın nisan kiyafetini yüzügünü nisanda pasta olursa pastayi karsılar 
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Öyle şey mi olur ? Bizde erkek tarafın yüzüğü ve damatlıgini kız alır. Geri kalan her şeyi erkek yapar. He organizasyon vs de biz tutarız. Tatlısı bohcas kadının yuzugu elbisesi kuaförü hep erkek tarafına aittir
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Yani ben orasını tam bilmiyorum benim nişanım evde oldu organizasyonu biz tuttuk şerbet+yemek erkek tarafı getirdi yüzükleri eşim aldı bana 1 takı taktılar biz de eşime çeyrek taktık

Kıyaget+türban makyaj eşim karşıladı bu şekil yaptık orda nasıl olur bilemem yani biz düğünü de ortaklaşa yaptık kına düğün bir salonda oldu aynı gün kınayı biz düğünü eşimle karşıladı misal
0 oy
(1,322 puan) tarafından
Ankara da kız tarafı nişan yapıyor ama kız tarafı damadın yüzüğünü yer tutulacaksa onu birde ikramları falan karşılıyor takıdır vs onları erkek tarafı almak zorunda 
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Kim ne takacaksa onu alır. Normalde bizim burada kızın kıyafetini erkek, erkeğinkini kız alir. Yüzüklere öyle karşılıklı. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 283 göst.
30 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Seker_.33 (2,982 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 497 göst.
0 oy
17 cevap 314 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Greyy (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 743 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,410 puan) tarafından soruldu

396,525 soru

11,861,399 cevap

35,959 kullanıcı

...