0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (127 puan) tarafından
Yüzükleri de mi kız tarafı alıyor yani nişan elbisesini falan her şeyini kız tarafı mı yapmak zorunda ya arkadaşım nişanlanacak da erkek tarafı nişanı siz yapacaksınız takıları falan da siz alacaksınız demişler ben öyle bir saçmalık olmaz tabii ki erkek tarafı alması lazım dedim ama yani bana çok saçma geldi erkek tarafında hiçbir şey yapmaması 

32 Cevaplar

+1 oy
(48,952 puan) tarafından
elbise yuzuk erkek alir 

salon ikramlık damada takim elbise kiz alır öder 
-Reklam-
0 oy
(1,364 puan) tarafından
Oldu evi de düzdürsünler sızın kız yaşayacak diye tövbe tövbe 
(1,364 puan) tarafından
Bende acıpayamlıyım :)
(2,006 puan) tarafından
Şimdi nerde yaşıyorsunuz sanırım ailen ziyarete geliyordu ,şehir dışındasin galiba , ben Afyon'da yaşıyorum eşimin işi nedeniyle ama Denizli'ye özlüyorum ordaki rahatlığı valla afyonuda seviyorumda Denizli kadar değil
(1,364 puan) tarafından
Benim ailem Konya da yaşıyor canım ben bayburtta yaşıyorum :/ Denizli ye de gittiğimde gelmek istemiyorum babam da istemiyor emekli olunca oraya yerleşmeyi planlıyorlar babam emeklide annem :D
(2,006 puan) tarafından
Bende öyle ilerde inşallah Denizli'ye geri tasiniriz diye umuyorum şuan eşimin iş sebebi ile afyondayiz.
(1,364 puan) tarafından
Bende eşim öğrenci diye bayburttayım :/
0 oy
(1,871 puan) tarafından
Bizim burada nişanı kız tarafı yapar erkeğe de alyans alınır diğer herşey erkek tarafına ait olur takılar vs. 
(127 puan) tarafından
Ya bizim de böyle yani çevremizde akrabalarımız hep bu şekilde olur kız organize eder nişanı erkekse olacak şeyleri almak zorundadır üst üst elbise çanta çiçek vesaire hepsini ama bunlar sadece ne nişanı siz yapın yüzükleride siz alın nişan elbisesini siz yapın diye söylemişler
0 oy
(14,077 puan) tarafından
Kız tarafı sadece erkeğin yüzüğünü alır takı olarak. Erkek tarafı uyanikmiş sanırım. 
(127 puan) tarafından
Öyle sanırım kendisini tanımam arkadasin demesi ile tanıyorum bende hiç bişey yapmayan tiplerden galiba
0 oy
(774 puan) tarafından
Her yörede farklıdır mesela bizim burada nişan ve kına  kıza ait ama şu şekilde mesela ikramlar, calgici ha da hoca ücreti, mekan, kına malzemeleri vs vs kız tarafı bunu yapar bir de erkeğe alyans alır. Erkek tarafı da kızın nişanda ve kınada giyeceği kıyafeti ve yapilacaksa saçını turbanini karsilar kızın alyansini da erkek alır.  
(774 puan) tarafından
Bu arada nişanda eğer alynas dışında takı takılacaksa bunu erkek tarafı alir. Kızın ailesi isterse takar kendilerine kalmış bir şey...  mesela benim ailemin maddi imkanı yoktu, eşimin de zaten ailesi yok sayılır öyle bir durumdu her şeyi esim tek başına halletmişti. bu yüzden ben nisan ve kına da eşimden de ailemden de alyans disinda bir takı istemedim sadece babalarımız para taktılar o kadar
(127 puan) tarafından
Ya bunları çok farklı olmuş ben de anlayamadım ama hani nişanı siz yapın takıyı siz yapın birde baban bana ne yapacak demiş ben şok oldum
(774 puan) tarafından
Babam sana 3un birini takacakmis dediyle orada bırakmasi lazımdı. O arkadaşın şuan ıssız kuyulara düşmüş haberi yok ne diyeyim inşallah Allah kurtarsın
(127 puan) tarafından
Ya pek karışmak istemiyorum aralarına ya şimdi bir şey desem ne oldu benim mutlu olmamı istemiyor musun sen diyecek o yüzden pek önemsemiyorum sadece böyle bir adet var mı diye merak ettim ve benim bildiğim yok yani her şey ortak ya sadece kız tarafı erkeğin yüzüğü alır geri kalan erkek de olur hepsi
0 oy
(1,855 puan) tarafından

Yorumlara da göz attım tek diyeceğim YOL YAKINKEN ARKADAŞIN KAÇIP KURTARSIN KENDİNİ 

(127 puan) tarafından
Çok seviyorum diyor bende dedim de eden bulur dedim fazlada karışmak istemiyorum işin doğrusu kendi çözsün istiyorum
0 oy
(13,778 puan) tarafından
Eğer öyle bir şey derlerse arkasına bakmadan kaçsın ordan kasdedilen salon ve ikramlıklar vs kısmıdır nişan elbisesini her türlü erkek tarafı alır yüzükleri de genelde ya kizinkini erkek erkeğinkini kız alır ya da erkek alır. Ayrıca ne kadar çirkin bir üslup kız tarafı olarak siz yapacaksınız her evliliğin bir saf sömürülen tarafı oluyor ( sakin o arkadaşın olmasın ) müşterek olması ve iki tarafında yapıcı olması gerekir
(127 puan) tarafından
Ya erkek şu tarafını ben pek tanımıyorum daha doğrusu hiç görmedim de sadece bana anlattığıni ben de merak ettim acaba hani erkek tarafı sadece düğün için mi yapıyor masrafı insan için hiçbir şey yapmaz mı kız iki tane birisi demiş ona bile çok geldi demişler bu sefer de nişanı siz yapın yüzükleri elbiseyi falan siz alın demişler ben de anlayamadım hani acaba buraya sormak istedim hani ben korkmaya falan yazdım ama hani organize kız tarafina aittir hani biz de istendi yüzük takıldı ama bunların hepsini erkek tarafı yapmıştı sadece kız evinde yüzük takildi
0 oy
(533 puan) tarafından
Bizde eşim yüzükleri aldılar tatlıları getirdiler sadece  nişan yemek bizde oldu sonra büyük nişan oldu onuda erkek tarafı a dan z ye herşeyi onlar hal etti babam sadece düğün salonu ile görüştü ücreti bile eşim ödedi 
0 oy
(164 puan) tarafından
Ben de ankaraliyim kesinlikle böyle bi adet yok. Tabi bazı eski kafalar hala var nişanı kız tarafı yapan diyen. Kız tarafı yapsa da hani diyelim salonu tuttu yeme içme okey hadi diyelim kıyafetleri de aldı ama nişan da takılacak takılı erkek tarafı alır. Sadece alyanslari kizinkini oğlan tarafı oğlanın yüzüğünü kız tarafı alır o kadar 
(164 puan) tarafından
Olabilir canım ekonomik kriz herşeyi bitirdi. Benim babam yeni vefat etti erkek kardeşim var herşey dünya pahalisi evlenecek nasıl yapicaz diye düşünüp duruyoruz bakalim rabbim herkesin yardımcısı olsun
(127 puan) tarafından
Amin amin bu devirde evlenmek de gerçekten zor ya gene biz tam zamanında evlenmişiz şöyle bir düşünüyorum da yani bizim zamanımıza göre her şey biraz daha ucuzdu
(164 puan) tarafından
Kız ben 2020 yılında evlendim bedavaya evlenmisim diyorum şuan ki zamanla şimdi zamanın arasında dağlar kadar fark var. Mesela balayına gittimiz otele 1 haftalık 4.200tl ödedik şimdi 15binden assa fiyat yok belki daha fazla bilmiyorum
(127 puan) tarafından
Hahaha bende 2020 nişan 2021 de evlendin 2023 bebeğimi aldım bende ucuza gittim galiba:))
(164 puan) tarafından
Hahahahahah :) benim kizda 2022li ucuz demeyelim da tam zamanında diyelim. Geçen hafta anam gil beşibiyerdeyi sormuşlar 80bin demişler bana takılan takıların nerdeyse hepsi 85bindi ya nerden nereye
0 oy
(119,984 puan) tarafından
yuzukler adete gore kiz damada damat kiza alir
(127 puan) tarafından
Olabilir doğrudur
0 oy
(1,620 puan) tarafından
Kız kardeşim yeni nişanlandı. Elbise falan kendi aldı. Damadın takımını aldı alyans aldı ama takı damat tarafı yaptı 
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Bizde herşeyi erkek tarafı yapar ,nişanda erkek tarafına ait ne kadar masraf varsa erkek tarafı karşılıyor kız tarafı sadece damadın Nişan yüzüğünü alıyor o kadar
0 oy
(522 puan) tarafından
Bizim geleneğimizde böyledir. Kız erkeğe yüzük alır erkek kıza mekanı sen tutup ayarliyorsun sonuçta senin evinde sizde nişan yüzüğü takılacak bu sebepten dolayı senjn ayarlaman lazım. Benim nisanimda düğün salonunu tuttu babam eşim ve ailesi olmaz yarı yarıya ödeyecegiz dedi öyle yaptılar. Nişan kıyafeti de erkek tarafı alır düğün alışverişinde 
0 oy
(847 puan) tarafından
Bizde nisan kina elbisesi ve yüzükleri erkek alır 

Nisan kına mekanı ve ikramliklar geline aittir 

Nereliymis o erkek çok merak ettim doğrusu 
(847 puan) tarafından
Uyanıklık yapıyorlar bence çoğu yerde bu böyledir kızı uyar canım en kötü erkeğin alyansini ve düğünde giyeceği kıyafeti kız alir bir de isterse düğünde takmak için erkeğe saatte alabilir o kadar. Kına nisan mekan yeme içme kıza ait kına nisan  kiyafeti ve takılar erkeğe ait sadece düğünde giyeceği kıyafeti kız alıyor bizde
(127 puan) tarafından
Bende direk cimri bunlar dedim oda evet böyle birsey varmı benim durumumu biliyor üstüme geliyor başımda annem yok saf sandı beni dedi galiba bu iş olmadan bitecek dediğine göre
(847 puan) tarafından
Ay vicdansızlar ya sahip çıkacakları yerde daha da zorlaştırıyorlar sana bisey diyim mi belki çocuğun ailesinin de bu muhabbetten haber yoktur çocuk kendi kendine element uyduruyor da olabilir
(127 puan) tarafından
Garibin yüzü nerde gülmüş ki Allah merhamet versin böylelerine
(847 puan) tarafından
Amin canım amin Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
0 oy
(27 puan) tarafından
Benim bildiğim kadarıyla alyans alınır erkek için ha bide çok istenirse saat onun dışında gelin kendi takısımı kendi almaz tabiki 
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Yüzükleri eşim aldı. Kıyafetleri ben aldım. Nişan organizasyonunu ben karşıladım. Ama senin yapman lazım olayı olduğu için değil herşeyde kimin gücü neye yetiyorsa onu yaptık. 
0 oy
(797 puan) tarafından
Zahmet edip bizimkiler de sadece yüzük almıştı. Allahından bulasıcalar. Nişan ve kınayı biz yaptık. Düğünü de eşimle ben yaptım. Evimize bir iğne almadılar. Utanmadan erkek bohçası yaptım diye kaynanam lif patik getirmiş. Evlendim 3 senedir borç ödüyorum. Çocuğumu bile büyütemedim. Hamile hamile çalıştım. Yine de benden kötüsü olmadı... Bir de düğünde gelen zarfları çaldılar. Haram zehir zıkkım olsun 
(797 puan) tarafından
Benimkinin aile de ankaralı ama aslen Kars digorlu babası.
0 oy
(6,655 puan) tarafından
Bizde nişanı kız tarafı yapar ama erkek yüzüğünü kız, kız yüzüğünü erkek alır ve nişan elbisesini de erkek alır. Ama tüm masraflar kız tarafına aittir kına gecesi de aynı kıza aittir düğün erkeğe. Takım elbiseyi kız alır gelinliği erkek. Biz böyle yaptık. 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Bizde oğlanın yüzüğünü saatini biz almistik bana küpe kolye yüzük onlar almıştı ben eşime altın yıldızdan takım sonra ayakkabı almıştım eşim tarafı bana nisanlik elbise ayakkabı almıştı sonra

bizim aile arasında oldu Nişan evde yani  içecek tatlı pasta meyve suyu eşim tarafı getirmişti, bizde kuru pasta ikram almıştık 

Sonra yüzük tepsisi vs ben almıştım bu şekilde yapıldı kısacası oğlanın kıyafet takı  vs kız tarafı ,kızın kıyafet  takı vs oğlan tarafı aldı bizde 
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Hayır tabiki erkek tarafının hakkı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 258 göst.
30 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Seker_.33 (2,976 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 483 göst.
0 oy
17 cevap 296 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Greyy (931 puan) tarafından soruldu