0 oy
382 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Hamileyim 1 ayda 1 hafta sonra doğumum var eşim sağlık çalışanı başlarda kart borcu var diye ben erteledim yada başkalarının bebek kıyafeti var bende hoşuma gideni alırım dedim aldım kıyafetleri ama eşim iyice abarttı eşya alıyoruz 2. El bakıyor ne olursa tamam kabul herşeyi 0 almasını beklemiyorum misal 1 araba koltuğu 4 5 bin var 2.si bakılabilir ama dolap bakılır mı yada siz olsanız evladınıza imrendiğinizi almak istemez misiniz karnım burnumda erteledi durdu şimdi son eksiklerini bakıyorum hadi alalım bitsin desem başka yere bakarız diyor 50 tlnin hesabını yapıyor bilmiyorum sıkıntı mı anlatabildim mi ama var parası biliyorum kenara para atıyor çünkü ama iş eşya ev eksikleri gelince bebek eşyası gelince erteliyor morelim bozuluyor artık ben ondan lüks eşyalar istemiyorum ki 5000nede dolap var 2.500da var uygun olanı alsın niye illa 2. El kira derdi yok birşey yok 

15 Cevaplar

+6 oy
(2,407 puan) tarafından
Sen insanlık yapim dedikçe g.ötü kalkmış canim
(4,441 puan) tarafından
:)) bencede. .  dolap da yani birkac ay kullanip birakilacak bise degilki. iyisinden alim yillarca genc odasi yapilana kadar kullansin yani
-Reklam-
0 oy
(18,080 puan) tarafından
Yani ne için çalışıyor herşey ikinci el olurmu yaa
0 oy
(276 puan) tarafından

Keşke benim de eşim kendine karşı böyle olsaydı . 50 tlyin hesabını yapsaydı :'( geçen kendine bı ayakkabı almiş 3500 TL . 3 gündür bişe yiyemiyorum üzüntüden 

(4 puan) tarafından
Birşey diyim mi alsın ya ki alıyor kendine banada alır ki yeri geldiğinde banada alır ama ben birşey isteyince 100 tlsi var 150 TL niye vereyim der kendi canı isterse alır ben isteyince ilk onu mu yapsak acaba olur kendi dediğini yapar beni sıkan bu
0 oy
(1,561 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor canım. Konu ne olursa olsun erteleme
0 oy
(7,491 puan) tarafından
Senin koca benimkinin aynısı çocuk olduktan sonra daha fazla olacak benim eşimde yeni evliydik böyle yapardı sonra çocuk doğdu çocuğuma ev alçam diye herşeyden kisti agedersin acikmayim diye s.cmiyo derler ya tam onlardan olmuştu ben düzelttim alttan ala ala sonra yeri geldiğinde laf sokarak düzeldi şuan ama keşke baştan o kadar taviz vermeseydim diyorum ben anlat derdini bak iş dahafazlailerlemeden 
(4 puan) tarafından
Kavga çıkarıp odayı terk eder sonra konu kapanana kadar senin derdin ne diyip durur kavgalarımız hep böyle biliyor musun artık nasıl iletişim kurarım ona şaşırır oldum
(7,491 puan) tarafından
Senin ilişkiyi komple ele almak lazım eşinin anladığım kadarıyla seni bastirmasiyla bu zamana kadar ilerlemiş siniz
0 oy
(1,241 puan) tarafından
Ben çocuğundan para sakınan birine baba demem kusura baka tabii ilk çocuksa bazı şeylere heves edip gereksiz şeylerde alabiliyor insan ama ben ikinci el almadım oğluma çünkü ilk çocuğum herşey ona ait olsun istedim bazı şeylere pişman olduğumda var mesela çok kıyafet alıyordum büyük hata veya mama sandalyesini şu 3 kademeli joie lerden almıştım oda aşırı gereksiz satacağım onu yani oto koltuk aldım sıfır aldım mesela kıyafetleri de öyle kuzenimin eskileri vardı onu giydirdim yani durumumuz var dediğin için bunları söylüyorum ikinci el kullanmak ayıp birşey değil ama bir insanın durumu varken bebeğine de pintilik yapmamalı 
0 oy
(340 puan) tarafından

Hamileyken böyle heves etmeyen, çocuk olduktan sonra sorumluluktan kaçar. 

Bebeğimin her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Maddi açıdan belli bir birikime ulaşmadan çocuk planlamadım bile. Dünya hâli, tabi ki yok zaman da olabilir, hayat bu. Ama varken de böyle yapması, gelecek açısından çok olumsuz bir tablo yarattı bana.
0 oy
tarafından
Ben eşime kurban olurum beterin. Beteri varmış 
0 oy
(6,378 puan) tarafından
canım bazıları çok temiz kullanıyor bu yüzden 2.el de alınabilir. tabi o mobilyayı, eşyayı beğenirsen. ha cimrilik, erteleme ayrı ama 2.el de alınabilir. ben yatağı aldım tertemiz
0 oy
(1,096 puan) tarafından

Bu kadar da olmaz.. 

Tamam 1 kaç eşya ikinci el alınmış bir şey olmaz.. ama fazlası zarar..

Maddi durum da varmış 

Siz eşiniz kötü alıştırmışsınız 

Bende başta öyle yapıyordum hep borcumuz vardı

ama öyle olmayacak söyleyeceksiniz yoksa anlamıyorlar..

0 oy
(1,539 puan) tarafından
Var olduğu halde kendimi geçtim ama kızım için en iyisini alırım giydiririm. Maddi durumu var diye dedin diye söylüyorum. Olmasa hadi biri verir veya 2. El alırsın da bu ne böyle. Eşimde çalıştığı paradan sigara parası elektrik su diye ayırır. Arta kalani her ay kıyafet almasakta durur o para. Bebeğimiz büyüyor yazlık kıyafet alacağım kışın doğduğu için 1 tane bile yazlık tişört şort almadım. Çok almamız lazım ilk bebek alışverişi gibi dedim. Onun için ayırmış bu sabah verdi istediğin zaman çık ben sizin için çalışıyorum dedi. Benden çocuğumdan kesecekse o parayı hiç çalışmasın daha iyi. Gün akşamına kadar çalışıyor tabiki ailesi ve kendi için harcayacak. Birimde olmalı ama bu kadar da değil 
0 oy
(11,514 puan) tarafından
Acimican acimican 6 senede bunu öğrendim valla dursun önemli değil dedikçe abartiyorlar şimdi ben araklayip alıyorum doğu veya yanlış kendime harcamıyorum sonuçta eve harciyorum
0 oy
(1,705 puan) tarafından
Asla 2. El alma canisi tecrübe olarak söylüyorum. Koltuk falan nese de alınabilir ya da yakın kullanır ödünç bile alınabilir biz öyle yaptık. Ama dolap alınmaz sen o 2. Eli kabul edince o adam seni hicbirseyin iyisine güzeline layık görmeyecek adla kabul etme hele ki maddi durumun varsa
0 oy
(27,531 puan) tarafından

O kadarı fazla ya 

0 oy
(753 puan) tarafından
Ay bir de kira derdimiz yok yazmışsın eviniz varsa eşin parayı ne için topluyor lüks araba falan almak için mi öyleyse çok yazık kendi eşine cocuguna harcadiginin hesabını yapıp o araca nasıl binecek baştan höt de hemen yoksa pişman olursun seç bir çocuk odası essek gibi alacan de ne demek almıyorum kıyafetini de kimseden alma sizin durumunuz iyi bırakın da o kimseler olmayana versin 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 492 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mel_ek (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 456 göst.
0 oy
1 cevap 147 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde MiranAsaf (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 312 göst.
26 Şubat 2023 Aile kategorisinde DUYGUSALL (42 puan) tarafından soruldu