0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
Merhaba güzel anneler benim bir kızım var haftaya tam 3 aylık olcak Allah'ın izniyle şimdi benim kafamı karıştıran bir durum var ben işe başlayacağım yarım gün olarak akşam üstü 4 akşam 10 6 saat ama bu dört ay atağı diye birşey varmış bu beni çok korkutuyor tam olarak atak ne zman basliyor bu haftadan sonra mi bebeğime annem bakacak gündüz onunla olucam . Yani 27 Haziran 4 ay oluyor 1 temmuzda baslicam atak bitmiş oluyor mu yeni mi basliyor anlatabildimmi bilmiyorum ama bı fikir verir misiniz

8 Cevaplar

0 oy
(405 puan) tarafından
Bence atak muhabbetine takılma çünkü sürekli bir atak haftaları vs dolu yani bebeklerde o yüzden akışına bırak :)
(31 puan) tarafından
Doğru diş falan hep bı problem olcak korkum uyku gerilemesi olur gece uyumaz ben hem çalışıp hem uykusuz kalırım diye korktum birazda
(405 puan) tarafından
Bir şey olmaz kız ben de ilk kızımda 6 aylıkken işe dönmüştüm hem de tam gündü yani ilk günler alışma süreci biraz buruk ve zor olmuştu ama sonra alışmıştık. İnsan alışıyor herşeye
(31 puan) tarafından
Belki bizim icinde böylesi iyi olur ufak ufak tam güne alistirmis olurum 2 saat bile uzak kalınca özlüyor insan ama alismamiz gerek
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bacım boşver atak matak yok hepsi uydurma önemli olan bebeğin karakteri  :))
(31 puan) tarafından
İnşallah bizde de olmaz :)
0 oy
(7,406 puan) tarafından

Her çocukta olmayabilir cnm büyük oğlumda yoktu mesela 4 aylıkken bişey 9 aylıkken başlamıştı:D

(31 puan) tarafından
Ay o da kötü gidince birdaha çıkamam kovarlar beni :)
0 oy
(3,095 puan) tarafından

Valla o ataklar için tam tarih verilemez bence, çocuktan çocuğa değişiyor. Güya atak hesaplama diye internet sayfaları var, 1 kere bile tuttuğunu görmedim oğlumda. :) Zaten bir süre sonra aman atak sendrom ergenlik en iyisi bırakayım bu işin peşini diyorsun.

(31 puan) tarafından
Bende bı hesaplim bakım bilmiyodum doğum haftası etkiler mi ki 41 hafta doğdu :))
(3,095 puan) tarafından
Beklenen doğum tarihini istiyor zaten sayfada. 40. hafta oluyor o da. Ona göre hesaplıyor
0 oy
(405 puan) tarafından
İlla atak olcak diye birşey yok ki bebekten bebeğe değişir bu durum 
(31 puan) tarafından
İnşallah olmaz ya zaten gazlı bı bebek ti 1 aydır rahatlamistik ama ardı arkası kesilmiyor aşılar ataklar ooyy oyy
(405 puan) tarafından
Allah kolaylık versin çocuklar büyüyene kadar hep sorunlar çıkıyo maalesef Rabb'im sağlık versin gerisi halolur
(31 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde 4 aylık ve atak zamnında normalde 1 hafta sürer ama bizinki bi haftayı geçti bence 5 aylık olsun öyle çalış sen işten gelip çok yorulursun annende bakarken çok yorulur acayip ağlıyor susmuyor mama reddediyor uyumuyor sinir keizleri falan  2 gündür eşimde bende uyuyamadık 
(31 puan) tarafından
Detayları yazdım 27 Şubat doğumlu 1 temmuzda başlasam baya atlatmış olur muyuz sizce Allah yardımcınız olsun sizinde
tarafından
Bebeklerimizin arasında 10 gün 1 ay varmış benimkide ocakta 17 sinde doğdu amin allah seninde yardımcın olsun 1 temmuz olabilir ama belki senin bebeğinde olmıcak atak onu bilemem bebekten bebeğe göre değişir ama özlersin ya bende çalışmak istiyorum 2 yaşına gelince inşallah başlıcam çalışmaya mecburuz çünkü onlara güzel bi  gelecek yaşatmak için kendi kararın zorlanmam dersen sen bilirsin ne zman çalışmak istediğini ben sadece yaşadığımı söylüyorum her bebek bir değil
0 oy
(31 puan) tarafından
Ayy harikasiniz çok iyi geldi cevaplarınız gıdeyim demi ben malum tek maaşla geçinmek zor en azından bebeğimin ihtiyacini karşılar hemde bana da moral olir
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Biz atak yaşamadık çok şükür. Kötü birşeyler yaşayacağım diye düşünüp kendini yıpratma 
(31 puan) tarafından
Evet düşünmemek en güzeli ama işte iş söz konusu olunca geldim caliscam yok bebek durmuyo gidicem yapmak istemiyorum sağolsunlar normalde 6 ay ücretsiz iznim var ama böyle bı teklifle gittim kabul edecek gibiler haber bekliyorlar bu gece netleştirmek istedim
(1,137 puan) tarafından
Niye izninin hepsini kullanmiyorsun? İhtiyacın yoksa kullansan daha iyi olmaz mı çünkü sana çok ihtiyacı var hâlâ bebeğinin
(31 puan) tarafından
İhtiyacım var çok zor geçiniyoruz tek maaşla ekstra bir harcama yapmaya cesaret edemiyorum . Yani farkettimki artık mutfaktanda kısmaya basladik işler iyiye gitmiyor yani Ekim'de kiraya zam gelecek bı dairemiz var tadilat olması gereken belki o zamana kadar onu yaparız ufak tefek zam olunca hersey daha kötü olcak cunku
(1,137 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Ekonomi maalesef insanı çoğu yönden etkiliyor
(31 puan) tarafından
Teşekkür ederim .  Evet bebegimden ayıracak kadar :(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Tugce12. (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Hrklts (11 puan) tarafından soruldu
0 oy