0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (380 puan) tarafından

Eskiden Diyarbakır komşuları kardeş gibiydiler kapılar açık kalırdı gider gelirlerdi. Şimdi kocaman binadayim kapı komşum ile ne selamlasiyoruz üst komsum gittim onu da çağırdım iyi birine benziyor ama gidiş o gidiş bidaha ne aradı ne sordu ne geldi. Sanki milletin parasını malını yiyoruz arada sohbet muhabbet etmek her insanın ihtiyacı gibidir. 

Akraba desen ailem ilcedeler ayda yılda bir gelseler görüyorum onları. Arkadaş desen ikisi düşman çıktı adeta. Bu konuda çok düştüm mentol olarak. 
Komşu desen burda ölsek kapılarını çalacak komşu yok. 
Oğlum evde sıkılıyor eşim sürekli evde kalamaz işe gidiyor akşam geliyor. Akşama kadar oğlumla tekiz sürekli aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldim AVM yanimdadır ama ne yapabilirim ki? Hani sonra eve geliyorum aynı. Yani demek istediğim keşke arada da olsa bı arkadaş bı komşu bı dost olsaydı da evime kahve içmeye davet etseydim bazen insan çok ihtiyaç duyuyor. Yalnız hissediyorum kendimi. Oğluma üzülüyorum sıkılıyor diye. Oyuncak veriyorum onlarla da oynamak istemez. Oda benim gibi misafir çok sever bı insanoğlu evime geldiğinde oğlum daha şimdiden uçuyor mutlu oluyor. Sizde durumlar nasıl ?
Benim gibi tek olanlar nasıl yapıyorsunuz hani hep aynı aynı sıkılmıyor musunuz ? İnsanlar çok nankör olmuş ben bunu da anladım ...

8 Cevaplar

0 oy
(1,641 puan) tarafından
Burda yaşadığım apartmanda 8 daire var nereden baksan 10 15 bina var hepsiyle gelip gideriz. Şimdi mesela kapı önünde çilek kökü kesiliyor depolara gidiyoe çalışıyorlar. Yan komşum ve evde olan birkaç komşu toplaşıp evlerini toplayacaklar. Bende lohusayken gebeyken öyle gelirler toplarlar kendilerine kahve çay yapar içerler. Bu bence insanların kendine güvenmeyişi. Bende ilçedeyim. Büyük yerlerde bu yok galiba şehirde yaşadım evlenmeden önce bir kaç böyle komşumuz vardı fazlası yoktu. İnsanlar korkuyor kimseye güvenemiyor büyük şehirlerde
(380 puan) tarafından
İnan burda da giden gelen var ama ben yeniyim diye mi ne anlamadım üst komşum iyi gibi beni görse veya evine gitsem kendini kurban eder cinsten ama görmezse beni sanki hiç tanımıyor gibi asla konusmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynı senin gibiyim.benim  eşim hiç izin vermiyor bı yere çıkayım komşu falan misal pttye elbisemi iade etmeye gidicem izin vermiyor tek gidemezmisim kimsede gelmiyor eltim falan kızları okuyor benimki mecburi teklik bı şoka veya bime gitmeme izin veriyor 
(1,855 puan) tarafından
Sen eşimisin KÖLESİ mi bu ne be
(380 puan) tarafından
Bende anca oralara gidiyorum tek gitsem boş ver nolur nolmaz diyor merak ediyor birlikte gideriz diyor. Ama gündüzleri zaten sıkılıyorum
0 oy
(337 puan) tarafından
Görev yerim ilçede, eşimde başka şehir de çalışıyor es durumu yapamadık. 2 katlı bir evde oturuyorum üst katta ev sahibi yaşlı bir teyze 1 yaşında oğlum var okuldan öğlen gelip onu bakicisindan alıp yemek falan ugrasiyorum. Onunla ilgileniyorum,  parka çıkıyoruz. Akşam da uyuduğunda oturup dizi izliyorum ya da yapılacak işlerimi yapıyorum ve aşırı sıkıldım bunaldım. Hergun birbirinin aynısı. Ev hep sessiz. Komşu yok arkadaş yok ailem uzakta,akşam eve gelecek eşim bile yok ...
(380 puan) tarafından
İşte seni iyi anlıyorum gerçekten insan sıkılıyor bunaliyor. Karşımda bı park bı bahçe olsaydı da iyiydi ama  karşı binanın bahçesi var oda belki izin vermez diye gidemiyorum
0 oy
(11,638 puan) tarafından
5 sene apartmanda oturdum bahçede toplanirlardi bildiğin gün yaparlardı komşuluk iyiydi şimdi köydeyim ayak üstü muhabbet var herkesin işi çok kimse pek bi yere gidip gelemiyor
0 oy
(138 puan) tarafından
Bende Diyarbakırdayim ama çok bilmiyorum buralari yakın olsaydık tanışmak isterdim canım zamanla insan tanıyarak ortam yapıyor kendine ya bende ilk taşındığımda kimsem yoktu gerçi hala çok yok ama tek tük de olsa aşağıya indiğimde birlikte iniyoruz benim de bir çocuğum var aynı senin gibi biri gelse mutluluktan uçuyor :))
(380 puan) tarafından
Diyarbakır in Neresinde oturuyirusn canım?
Valla ben doğma buraliyim da annem de pek komusluk yapmazdı sürekli evde olurduk. Alıştim öyle. Ama şuan çocuk olunca insan kötü oluyor
(138 puan) tarafından
Göletliyi biliyor musun
(380 puan) tarafından
Evet bilirim en son Ada cafe vardı şuan düğün salonu olmuş galiba. Bayadir gitmiyorum o taraflara. Nevroza yakın mıydı hatırlamıyorum
(138 puan) tarafından
Evet düğün salonu bende tam o parka yakınım
0 oy
(86 puan) tarafından
Nerede oturuyorsun canım yakinsan buluşuruz 
(380 puan) tarafından
Ben huzurevinde oturuyorum da eşim bırakmaz öyle gideyim biyerlere. Hani bı ninovaya arada giderim ona derim veya bim A 101 şok. Başkası zor maalesef ki. Sen nerde oturuyorsun
0 oy
(592 puan) tarafından
Hangi şehirdesin
(380 puan) tarafından
Diyarbakır da canım. İşte burada bile komşuluk bitmiş  çok şaşkınım

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 417 göst.
5 Mart 2021 Diğer kategorisinde gozde35 (2,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 138 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,207 puan) tarafından soruldu