0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (16,681 puan) tarafından
6 aylık iken sünnet oldu. 7. Aydan sonra pipisi yavaş yavaş gömüldü. Sünnet eden kişiye fotosunu attık kilo alıyor diye böyle oluyor dedi arada masaj yaparak çıkarın dedi. Ben bir kaç kere denedim ama çıkaramadım canını acıtmamak için şimdi etrafı da şişmiş gibi. Yarın gelip bakacakmis adam. Biz şimdi götürecektik de evde yokmuş. Başına böyle bir şey gelen var mı ya. 

8 Cevaplar

0 oy
(1,346 puan) tarafından
İşte bu yüzden yaşına gelmeden sünnet ettirmeye karşıyım bir çok doktorda söylüyor zaten yaşına gelmeden sünnet olursa pipisi gömülür diyolar
tarafından
O kilodan oluyor aslında masaj yapılsa o tekrar çıkar Allah'ın izniyle
tarafından
Erken yaşta olması iyi bir şey aslında enfeksiyon kapmıyor ne kadar sünnet olması o kadar içinde enfeksiyon birikiyor
(5,080 puan) tarafından
erkenlikle alakasi yok sanirim da kuzenimin oglunun da oyle ikinci oglunun. iceri gomuk. digme gibi duruyor. kilodan demis doktor. masaj yapin demismi bilmiyorum soylememisti oyle bisey sanki. birazda pipinin yapisi degisik farkli olak belkide . hepsi ayni degil neticede:)
-Reklam-
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Sünnetini doktor yapmadımı ben üç aylıkken yaptırdım şu an 13 aylık olduk çocuk doktoru ve üroloji doktoru muayene edip sünnet engeli yok dediler gömülü pipi12 aylıktan sonra oluyormuş bir tanıdığım bebeğin için doktor bu şekilde demiş yapmamış 
(16,681 puan) tarafından
Evde sünnetçi getirdik. Bizim ilçedeki hastaneden doktorlar 1 yaşa kadar sünnet etmiyorlardi bende o zamana kadar beklemek istemedim. Sünnet için Adana'ya gittim orda da en erken 3 aya kadar randevu verebiliriz dediler 3 ay bekleyecek kadar şansım yoktu bende evime dönünce sünnetçi çağırdık eve. Sünnet ederken de hafif kilolu bir bebek demişti zaten oğlum için.
(1,572 puan) tarafından
Canım ya sünnetçiler anlamıyor bu durumu ben hem çocuk doktoru hem üroloji ye götürdüm emin olmak için eğer sorunu yoksa küçük yaşta sünnet ettirmek çok sağlıklı yoksa bir yaşa kadar beklemek gerekiyor geçmiş olsun çağresi var merak etme
(16,681 puan) tarafından
Yarına çocuk doktoruna da randevumuz var zaten ona da gösterecem
0 oy
(453 puan) tarafından
Benim oğlan da 6aylıkken oldu ve gönlü penis kilodan dedi zayıfladı hala çıkmadı şuan 16 aylık ama senin dediğin şeyler olmadı hiç bizde
(16,681 puan) tarafından
Sünnet olurken sünnetçi biraz kilolu demişti oğlum için. Şimdi yine foto attık normaldir kilo alıyor banyo yaparken masaj dedi. Şimdi banyo yaptırdım biraz masaj yaptım çıkarmaya çalıştım olmadı. Yarın gelip kendi çıkaracakmis
(453 puan) tarafından
Bizde ben yapınca çıkıyor çok rahat bir şekilde ama geri gidiyor içine
Doktor bizede her gün 1 kere yapsan yeter mikrop kapmasın diye dedi her evde çıkarıyorum
0 oy
(15,996 puan) tarafından
Sünnet eden kişi kim doktor değil mi. ?
(1,624 puan) tarafından
Galiba köy de çocukları sünnet eden biri gibi anladim ben
(16,681 puan) tarafından
Sünnetçi canım. Bizim ilçedeki doktorlar 1 yaştan önce sünnet yapmadılar diye sünnetçi çağırdık
(15,996 puan) tarafından
Sünnetçi mi kalmış kız onlar çok tehlikeli bilmiyorum umarım bı sorun çıkmaz
(16,681 puan) tarafından
Adam işinde iyi tanıdık biri onda sıkıntı yok şükür güveniriz. Hastanede sünnet edilseydi evde yaptirmazdim zaten ama mecbur kaldık. Hatta sünnet için Adana'ya bile götürdüm orda da en erken 3 aya kadar randevu verebilirim dediler ben o kadar bekleyemezdim.
0 oy
(378 puan) tarafından
Aynı durumdan müzdaribim canım özel klinikte yaptırdık 4 aylıktı şimdi 1 yaşında hala.gömülü diyorki o bölgesi yağlı olduğu izin ğömülü.yaş ilerledekçe düzelir eşim çok takıyor bu durumu 
0 oy
tarafından
Keşke doktor tercih etseydiniz. Etmedniz bari kontrole doktora gitseydiniz

Eskiden tip ilerlediği icin sünnetçi edermiş ama artık imkan var biran önce götürün bence hayatını etkileyebilir geçmiş olsun
(16,681 puan) tarafından
Biz de biliyoruz tıp ilerledi. Burda çocuk cerrahi olmadığı için üroloji sünnet ediyor o da 1 yaştan önce sünnet etmem dedi. Sünnet için ta Adana'ya kadar gittim o da 3 aydan önce randevu vermem dedi. Yani hastaneler ilk tercihimdi goturdum ama yapmadılar.
0 oy
tarafından
Ben sünnet ettiğimde bana direkt dedi bunu eğer masaj yapmazsan gömülür dedi ben her seferinde masaj yaptım şöyle masaj derken elinle böyle onun haz noktasını hissettirmen lazım ki onun kalkması lazım yani bu ayıp bir şey değil bunu yapmazsan maalesef ki gömülüyor ve sünnetçi Bir daha onu sünnet yapmak zorunda kalıyor bunu da söyleyeyim inşallah sen yine masaj yapmaya çalış acımaz merak etme
(378 puan) tarafından
Bir daha sünnet yapılma kanısına nasıl vardınızki bunu doktor mu söyledi acaba bende sürekli mesaj yapıyorum ama gömülü şuan 1 yaşında
tarafından
Evet canım bana doktor söyledi olsun sen masaj yapmaya devam et onun zevki hissetmesi lazım yani beni yanlış anlama ama onu hissetti mi  oradan çıkıyor ve bunu her bez değiştirdiğinde yap inşallah o çıkınca onun içini de temizle pislik orada kalmasın doktor  bunu da demişti Bu ikisini yaptığın müddetçe Allah'ın izniyle bir şey olmaz demişti bunun gömülme sebebi de kilodan dolayı imiş senin çocuk da sonradan kilo aldığı için bu böyle olmuş Büyük ihtimal benim çocuk kiloluydu sünnet olacağından beş aylıktı o yüzden doktor her şeyi söyledi kiloludur dedi gömülecek dedi o yüzden gömülmemesi için her seferinde masaj yapın içini temizleyin böyle yaptığınız müddetçe bir şey olmaz ama yapmazsanız gömülür çıkmazsa mecbur yine sünnet olur demişti
(16,681 puan) tarafından
Teyzemin oğlunun da pipisi böyle olmuştu aslında. Az önce onu da aradım sordum. Dedi doktor önce batılın döktü sonra etrafını sıyırdı makasla biraz acitmisti ama dedi
0 oy
(754 puan) tarafından
Yigenimde 4 aylikti oldu suan 4 ay oldu sunnet olali onunda içine gömük doktor sürekli masaj yapin dedi her bez degisimi masaj yapiliyor cikariliyor yapilmazsa yapisiyomus diyebiliyorim 
(16,681 puan) tarafından
İlk oğlumda böyle olmamıştı bunda neden oldu anlamadim. Şimdi masaj yaptım ama çıkacak gibi değil. Müdahale şart gibi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 150 göst.
12 Eylül 2024 Diğer kategorisinde zprkcth (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 257 göst.
23 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 354 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 417 göst.