0 oy
106 göst.
Aile kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar çok bunaldım artık özetle anlatayım eşim ailenin tek erkek çocuğu ve kayseri li ailesi ile beraber kayseride yaşıyordu neyse 2 sene önce biz evlendik kayseriye yerleştik o dönem maddi durumlardan dolayı burada 1+1 eve çıktık sonra ben hamile kaldım bir oğlum oldu falan derken eşimin ailesi git gide hayatımıza dahil olmaya başladı birsuru olay oldu ama uzun hikaye oralar neyse şimdi biz bu oturduğumuz eve gerçekten sığmıyoruz artık eşim asgari ücretli çalışıyor geçen gün teyzemin eşi benim eşime Antalya da bir iş buldu dondurma ustalığı idi ve aylık 50 bin maaş la ben çok heveslendim burda asgari ücret le çalışacağına gidelim dedim eşim de olumlu bakıyordu sonra ailesine söyledi durumu eşimin ailesi ortalığı kattı karıştırdı kayinvalidem kanser di benim kanseri 3 sene önce yendi ama simdi en ufak bir şeyde hala ben hastayım kanserim diyip ajitasyon yapıyor biz durumu izah ettik geçinemiyorum düğün borçları falan derken 2 senedir evi değiştiremiyorum böle gelen maaş zaten borçlara gidiyor bende çalışamıyorum bebeğim çok küçük kimsede durmuyor Antalya konusu açılınca kaynanam ayılıp bayıldı güya ama o kadar yapmacık ki o halini görseniz gülmekten karnınız ağrır o kadar yapmacık bu konuyu ne zaman açsak ay bana birseyler oluyor diyip atıyor kendini yerlere kaç defa hastaneye götürdük doktor birseyi yok diyor en son psikoloğa götürün belki psikolojidir dedi doktor o kadar yani kayseride kalın gitmeyin ne var oturun o evde neyinize yetmiyor diyor kendisi 2 ayda 3 defa ev değiştirdi beğenmedim bu evi diye diye benim psikolojim gerçekten çok bozuldu artık hem maddi zorluk hemde bu durumlar çok yıprattı beni eşim gidelim demiş geçen gün hakkımı helal etmem demiş oturacagimiz semt e bile karışıyor neymiş kayseride bile olsak uzağa gitmeyecekmisiz bende geçen gün delirdim eşime bosanalim o zaman ben yapamıyorum dedim eşim kötü biri değil tek sorun ailesine karşı birsey diyemiyor ne yapcam bilmiyorum bir akıl verin ne olur ya eşimi çok seviyorum ama bu olaylar beni çok yıprattı artık 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından

Gerçekten boşanma niyetiniz yoksa hiç dile getirmeyin. Ki boşanmak öyle dile geldiği gibi kolay değil. Hele işiniz gücünüz yok, bebeğiniz varken.. Ciddi bir durum olsa neyse ama bu durumda siz kavga edip boşanmaya yeltenseniz bile geri barışırsınız. Boş yere huzur iyice kaçar.

Evinizden çıkıp başka bir yere kiraya girmeniz asgari ücret ile çok zor. Hani tekrar aynı şartlards 1+1 e bile bulmaya çalışsanız, yeni kiracı olarak daha fazla kira ödersiniz. Taşınma masrafları da cabası..

Dondurma işine 50 bin TL veriyorlar mı cidden ? Bir öğretmen, bir mühendis maaşı bile o kadar değil. Şaşırdım doğrusu. İşin aslını araştırın.  Gerçekten öyle bir iş imkanı varsa, ikna etmeye çalışın. Tatlı dille konuşun. 
(40 puan) tarafından
Evet ustası olduğunuzda veriyorlar 6 ay çalışıyorsunuz ama kalan 6 ayda da devam ediyor ücret tamamı olmasa da bir kısmı en azından benim eniştem Antalya da 2 ev aldı biri kirada gerekirse o eve çıkarsınız biraz para biriktirirsiniz bile dediler mekan i eniştem ortağı ile açtı zaten yani bi gidebilsek çok güzel olacak hersey ama konu açılınca her biri biryerden hopluyor hakkımı helal etmem demiş kaynanam kayinbabam da gidersen bizi unut demiş eşim gitmeye korkuyor o yüzden ben dayanamıyorum bunaldım çok bunaldım başka çıkar yol bulamıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Gidip daha iyi bir ev tutun kiranızı versinler madem öyleyse , durumumuz ortada böyle gecinemiyoruz eve de sığmıyoruz o zaman siz yardım edin deyin bakalım ne diyecek
(1,804 puan) tarafından
Eşini ikna etmeye çalış o zaman ne yap et
(40 puan) tarafından
Canim kayinvalidem hakkımı helal etmem demiş kayinpederim de gidersen bizi unut birdaha da buraya ayak basma demiş eşim de yapamıyor bana sürekli az daha sabret diyip duruyor eşime de kızamıyorum gerçekten çok çaba sarf ediyor öyle umursamaz biri de değildir asla ama en çok yıprandım artık daha 25 yaşında kalp hastası oldum ama ben kaynanam gibi en ufak birseyde hastalığım i obe surmedigim için onların gözünde çok sağlıklı görünüyorum ama bana en çok yasak olan şey stres en ufak bir uzuntude drekt kalbime vuruyor ama eşimin ailesine göre ben abartıyor oluyorum düşünsene kaynanam sırf keyif için 2 ayda 3 ev değiştiriyor 2 senedir bana ne var oturun işte diyor 1+1eve dertlenmekten kafayı yiyeceğim artık uygun fiyatlı ev de yok ki çıkalım biraz daha kafamı toplamış olayım ama en kötü evler 7500_8000 bandında nasil yapcaz bilmiyorum
(1,804 puan) tarafından
İyi de canım annesinin babasının yeri ayrı senin yerin ayrı, böylelerine de hiç anlamıyorum iş kendi kızlarına gelse en iyi şartlarda olsun ister ama ogula geline gelince bizim istediğimiz gibi olsun, ne âlâ memleket, ne diyim valla Allah yardımcın olsun bı an önce huzura kavuşursunuz inşallah
(40 puan) tarafından
Amin canım dua et bol bol duanıza ihtiyacım var rahat a kavuşalım diye
(1,804 puan) tarafından
Ederim canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 175 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,241 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 276 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde ayse.gul (580 puan) tarafından soruldu
0 oy