0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (168 puan) tarafından

Siz mi eşiniz mi daha titiz 

Eşiniz evin temizliğinde falan yardımcı oluyor mu 

Yardımcı olurken çok söyleniyor mu ?

34 Cevaplar

0 oy
(27,564 puan) tarafından

Tabisi çok şükür temizlik hasas noktamiz

(168 puan) tarafından
Söylenmez mi yardım ederken
(27,564 puan) tarafından
Hayır
(168 puan) tarafından
Ne güzel
-Reklam-
0 oy
(356 puan) tarafından
Evet bazen söylenir bn amele miyim diye
(168 puan) tarafından
Bizimki pazar günleri yardımcı olur bu kadar kir nasıl çıkıyor ya diyor hâlbuki her gün yapıyorum
0 oy
(415 puan) tarafından
Eşim daha titiz. 

Ütü, bulaşık, çamaşır serme, süpürge, silme, cam silme, dağınıklık toplama, eşya katlama gibi işleri yapar. Sadece yemekten anlamıyor. Onu da tost , kahvaltılık hazırlayarak veya dışarıdan söyleyerek yardımcı oluyor. 

Kısaca bizim evde temizlik yapmak için kadınsal organlara ihtiyaç yok. Eşim çalışıyor ama bende bebeğimize bakıyorum. Gece uykusuna geçince, eşim de uyur. Benim sabah daha fazla uyuma şansım olduğu için , gece onlar uyuduğunda da iş yaparım bazen. 

Söylendiği zaman zaman olmuyor değil. Ama farkında olduğu için kavga boyutuna gelmiyor.
(168 puan) tarafından
Ne güzel benim eşimde çok destekçi ama söylenmeden de edemez üzüldüğümü görünce karicim kaynanaligim tuttu der dolaptan küçük çikolata açar verir
0 oy
(134 puan) tarafından
Eşim daha titiz hep yardım ederdi ev işlerinde çocuktan önce:)şimdi oğulumuza bakıyor ben temizliyorum
(168 puan) tarafından
Bu da destek bence
(134 puan) tarafından
Evet öyle Allah razı olsun eşimden
0 oy
(4,355 puan) tarafından
İkimizde titiziz. Esımde hep yardımcı olur söylenmez çünkü o da kirletiyor :)) her ise el atar yapar benimle birlikte boş vakti de cok olunca yapacak iş arar
0 oy
(18,228 puan) tarafından
İkimizde aynı desek daha doğru olur oda bende yerde bişey görünce kızarız oyuncakları dağıtırlar hadi bakalım hemen toplayın deriz bulaşık sevmeyiz ütü birikirse gıcık oluruz ama ben yoruluyorum diye çoğu zaman kızar kendini çok yoruyosun biraz ertele filan der 
(168 puan) tarafından
Ne güzel kızma şekli bu
(18,228 puan) tarafından
Nasıl canım anlamadım ?
0 oy
(1,952 puan) tarafından
Eşim daha çok . Yani Allah var ben dağınığım bardağı alır sehpaya koyarım 1 gün durabilir sıkıntı etmem ama eşim bas bas bağırır bu bardak niye sehpada die.tezhahta bulaşık olsa yıkar ev süpürge tutulması gerekirse kalkar yapar. Bide mırıldanır içinden
(168 puan) tarafından
Şey bu biz değil mi ya çocuktan önce de aynıydın çocuktan sonra daha çok dağınık olmaya başladın der sonra döner kızımıza kızım büyüde bana yardımcı ol annene anca yetişiriz der
(1,952 puan) tarafından
Aynn aynn çocuklar bahane ederim bazen (4 tane) he he onlardan öncede biliyorum seni der :)) aman napam söylensin dursun bi yandan da yapsın. Bukadar yetiştiğime şükretsin:) Ha şöylede bişey var pis değilim asla WC banyo mutfak çok hijyenik tir ama dağınığım yani oda bir gerçek 2 gün çamaşırlığı toplamadığım olur yaparız bakalım deyip geçerim :))
(168 puan) tarafından
Bende pis değilimdir dağınıklığım vardır yaklaşık 2 ay oldu giysi dolabımizi düzenleyecem yazlıklar çıkacak kisliklar kaldırılacak hala yapmadım yazlıkları tek çıkardım dolap karmaşık halde nasıl buluyorsun aradığını diyor
(1,952 puan) tarafından
Benimde yarısını kaldırdım yarısı duruyor yazlıklar bazılarını çıkardım . Acelesi yok yaparız bakalım
0 oy
(494 puan) tarafından
Ayyyyy eşim pis ne yazıkki :( ben titizlik hastasıyım nedense sabah temizlediğim ev akşam olunca bana çok pismiş gibi geliyor :))
(168 puan) tarafından
Aboeww geçmiş olsun
0 oy
(6,677 puan) tarafından
İkimizde titiziz. Ama bana kalkipta şunu yap şurayı temizle diyemez çünkü başlarda öyle bir hata yaptı kendisi temizlemek zorunda kaldı 
0 oy
(14,091 puan) tarafından
Açıkçası eşim çok titiz. Temizliğe yardım eder. Yemeğe yardım eder. 
(168 puan) tarafından
Ne güzel bu biz
0 oy
(4,125 puan) tarafından
Benım eısm kendıne cook temızdır cok tıtızdır dişlerini fırcalamadan asla yemek yemez ellerını ayaklaeını devamlı yıkar. ama eve öyle dğeik cok dagınık. Pislense sakayla karısık laf eder ama cocuk oldugu ıcın oek de karısmıyor. Yardıım etmez en fazla snen de yapma der :D
(168 puan) tarafından
Aaaayy benim ki de hem kendi hem ev temizliğine aşırı takar bakkala giderken bile süslenir sanki podyuma çıkıyorsun derim
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Ben daha titizim eşimden hayır yok o dağıtıyor ben topluyorum
0 oy
(4,033 puan) tarafından
Eşimmm!!!! başak burcu kendisi, çok düzenli ve bir o kadar da titiz
(168 puan) tarafından
İkimiz oğlak burcuyuz ama eşim daha titiz
0 oy
(1,481 puan) tarafından
Yok be titiz ama ben yaptıkça titiz ev temiz olsun diye kızar ama kendide dokunmaz hiçbişeye üstüne üstük de çok dağıtır 
0 oy
(3,358 puan) tarafından
Kendine aşırı titizdir. Her gün baştan aşağı üst baş değiştirir işten gelince. Ütüsüz bakkala dahi gitmez ama evle işi olmaz dersem de işine gelirse yapar. Mesela camlar silinecek kaç haftadır erteliyor. Kendisiyle alakalı şeyleri asla ertelemez ama 
0 oy
(1,204 puan) tarafından

İkimizde çocuktan sonra saldım çayıra mevlam kayıra :D:woot:

(168 puan) tarafından
Aahhh azıcık benim ki de olsa ne var
(1,204 puan) tarafından
Zaten evle ben ilgileniyorum eşimde dagitmazdi derli topluydu şimdi yapamıyorum oda iyice içine ediyor duşa girer don çorap yerde havlu yatağın üstünde sabah evden çıkarken gecelikleri nerde cikarirsa oraya bırakır ben çocuktan yapamıyorum ona ne oldu bilmiyorum:D
(168 puan) tarafından
Aaayyy yok bizimki aksine aşırı düzenli
0 oy
(862 puan) tarafından
Ben daha titizim eşim pasaklidir 

Ev işinde asla yardım etmez tersine söylenir yorgunum bide ev işi mi yapcam diye 
(168 puan) tarafından
Aboww geçmiş olsun
0 oy
(549 puan) tarafından
Tabii ki ben kocamın annesi kirli sepetinden kıyafet giyen kadın sen düşün ben hep evi düzenleri toplarım asla mutfakta yağ kir olmasınlar ve özellikle lavabolar mutlaka temiz olmalı bunları çok dikkat ederim eşim biraz paspal elini yıkamayı bile ben öğrettim yemekten sonra
(168 puan) tarafından
Hadi ya bu babam sanki
0 oy
(400 puan) tarafından
Allah razı olsun. Ben aşırı titiz bı insanim. Eşimde keza öyle ve bazen o bile ev süpürür siler toplar. Yerde bir iplik görse hemen kalkar alır atar o derece ama sürekli temiz evi temizlemekten ne anlıyorsun diye de söylenir. ( İki günde bir evi dip köşe temizliyorum.) 
(168 puan) tarafından
Kız nasıl yetişiyorsun çocuklar da varken
(400 puan) tarafından
Valla bir oğlum var 8 aylık. Yavaş yavaş yapıyorum valla. Temizlik öncesi yemeği çok yapıyorum ertesi güne kalıyor. Yemek dersi olmayinca akşama kadar iş bitiyor valla
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Eşim misafir gelirse yardım eder. Geçen bayram pat diye misafir geldi annemdeydiler annem aradı kahve içmeye size çıkacaz diye. Annemde 10 kat aşağımda oturuyor aynı binadayız. Neyse eşime söyledim. O toz aldı evi süpürdü bende arkasından sildim düzenledim toplam 1 saatte ev tertemiz oldu :) gelenler kahve içti gitti. Sonra madem evi böyle temizledik misafir çağıralım dedik :) Normal zamanda da genelde sen çocuğa bak derim temizliği ben hallederim. Evde en çok ben titizim. Eşim hep der niye yoruyorsun kendini diye. Her hafta sonu misafir gelir bize o yüzden genelde evi temiz tutarım.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 95 göst.
22 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Merve Eroglu (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 299 göst.
0 oy
23 cevap 485 göst.
24 Aralık 2020 Diğer kategorisinde sevdakr (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.

384,887 soru