0 oy
348 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından

3 gün önce ayağım yandı kantoron yaği silverdin kullanıyorum bu içi dolu bül hâlâ patlamadı kendisi sönen diyenler de var patlat diyenlerde hasteneden korkuyorum daha önce yeğenim ayağı yanmıştı canlı canlı patlatıp soydular inanılmaz kötüydü çocuk acıdan bayıldı o yüzden gözüm çok korktu.... Sorum başna gelip kendisi sönen oldu mu yani şimdiye patlaması lazım değil miydi 2 kızım var ev kalkmış gidiyor çok zor durumdayım bir an önce iyileşsin istiyorum ama yok bir gelişme

image

16 Cevaplar

0 oy
(2,201 puan) tarafından
Valla bu kadar büyük başıma gelmedi ama ben kendim patlatırdım hep. Bu biraz büyük üzerine biraz batikon falan dök patlat kendin korkuyosan. Geçmiş olsun canm
-Reklam-
0 oy
(4,581 puan) tarafından
ogf cok gecmis olsun nasil oldu yaaa.  zaten sen patlatmassan biyere surtunup yanlislikla kendi patlar yuzulur oyle daha kotu. bence minicik delik delip

suyunu akitmak daha iyi komple soyma da.
(898 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun .bencede bir delik açıp patlat suyu çıksın ama soyma. Kabuğu kurudukca soyulur
0 oy
(173 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun bayağı kötü duruyor bence bir hastaneye git Allah korusun iyice şişer bir şey olur şekerin kolesterolün gibi genetik rahatsızlik da varsa daha kötü olur
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Normalde benim bi yerim yandığında (bu kadar büyük yanmadı) o bülleri patlatmıyorum içindeki sıvı yanığı onarıyor ,kalkan oluşturuyor kendi kendine kurumasını bekliyorum.Patlattığında enfeksiyona açık olacak ve fazla acı verecek sana.
0 oy
(3,614 puan) tarafından
Hastaneye gitmen lazım kayinvalidemde yandi gecen sene gitmedi evde kantoron aleovera falan surdu yanik kremi aldi enfeksiyon kapmis yanik yer baya ugrasti hastaneye git bence 
0 oy
(532 puan) tarafından
Yağdan suratım gogsum kolum elim yanmıştı. Yanlız o suyun patlatılması gerekiyor tabiki ve soyulması gerekiyor. Yani bir hastaneye gitmeniz gerekiyor. O Su etinizi deler durdukça enfeksiyon olur. Suyu patlatacaksiniz ki kurusun ve yeni deri oluşumu sağlansın. Yanık kremi vs değil ona günlük pansuman yapılması gerekiyor. Hastaneye gitmeyerek büyük hata yapıyorsunuz 
(264 puan) tarafından
Ben patlattım iğneyle
(532 puan) tarafından
Com geçmiş olsun yanık çok zor dikkat edin.
(264 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Patlat bacım patlat da kurusun alovere çiçeği bul içindeki jeli sür hemen geçirir 
0 oy
(1,702 puan) tarafından
Ay gcmis olsn cnm iğneyle patlat istersn bn öyle yapardmm ya:(
0 oy
(946 puan) tarafından
Başıma geldi aynı bu şekil şişti hastaneye gitmedim işe devam ettim lakin keşke hastaneye gitseymişim dedim benim terlik giyerken yüzüldü gene gitmedim en son ayağın bacağımda dahil olmak üzere davul gibi şişti enfeksiyon kaptı hastaneye gittim evet o eski deriyi alıyorlar ki deri yenilensin pansuman ediyorlar pansumana çağırıyorlar krem veriyorlar bacım aksatmadan git Allah(C.c) korusun enfeksiyon kaparsa daha uğraşırsın 
0 oy
(197 puan) tarafından
Kizz temiz bişeyle patlat ne bekliyor sun dahada geç iyileşir korkama kabuğunu da soyma bırak iyileşir dökülür
(264 puan) tarafından
Patlattım bir kaç yerden iğne ile derişimi ellemedim krem sürdüm sardım inşaallah akar içi iyileşir
(197 puan) tarafından
Suyu boşalt öyle krem sür öyle sarma bı faydası olmaz
(264 puan) tarafından
Boşandı epey ama acıyor çok oynayamadım
(264 puan) tarafından
Ben gezdikçe akıyor zaten
0 oy
(983 puan) tarafından
İğnenin ucunu yakıp patlatirim ben açıkçası orayı hani sana patlat patlatma diyemem canım ama yanıga sirke birebir dene 
(264 puan) tarafından
Patlattım canım epey aktı krem sürdüm sargıladım
0 oy
(25 puan) tarafından
Benim de oğlumla birlikte yanmıştı yeni kaynar çay döküldü benim ayağım oğlumun da eli yandı aynen böyle balon olmuştu bizim oğkumu götürdük patlattılar sonra soydular hissetmiyosun onu her gün pansumana gittik yara iyleşince de iz kalmaması için kantaron yağı kullanıyoruz çok geçmiş olsun 
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun bayağı bir kötü olmuş toplu iğne ile hafif çok şiş olmayan yerlerden hafif ce del suyu kendiliğinden Akar boşalir o şekilde rahatlarsın diğer türlü hem su mikrop kapmasına neden olur hem de çabuk iyileşmesini engel olur
0 oy
(1,322 puan) tarafından
Benim esiminde boyle oldu ama doktora gitti o bi kac sefer dedigin gibi uyusturmadan ölü deriyi kaldiriyor devlet hastanesi
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Bence patlatsan daha çabuk iyileşir geçmiş olsun rabbim bizleri cehennem ateşinden korusun
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Acımıyor canm , hastanede enjektör ile içindeki sıvı çekiliyor , silverdin veriyolar. Arı mumu al aktardan erit icjne bal ve hakiki zeytinyağı kat aur bı hafta iz felan kalmaz canım 
(264 puan) tarafından
Canım ben içini boşalttim iğne ile ama ölü deri kaldı acaba o kendisi atar mı hastane de soyuyorlarmış korkuyorum
(1,034 puan) tarafından
Soyma canım yapiscakderi kendi

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 509 göst.
20 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gul karaaa (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
0 oy
7 cevap 486 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 199 göst.
28 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Sone (11 puan) tarafından soruldu

384,963 soru

11,513,884 cevap

35,174 kullanıcı

...