0 oy
2,531 göst.
Aile kategorisinde (84 puan) tarafından
Benim 4 yaşında oğlum var birlik oturuyoruz kaynanmla altlı üstlü yani 

Kaynanam ve kayınbabam oğluma çok düşkünler 

Eltim bugün doğum yaptı hastanede henüz bi kızı oldu onunda ilk gebeliği 

İşte bende böyle kaynanamin önünde dedim ki 

Oğlumun adı aras bu arada 

"Aras oğlum bak artık pabucun dama atılacak seni sevmiyecekler falan böyle şakasına dedim"

Kaynanamda dedi ki bin tane de bebek doğursalar benim bebeğim Aras tır diye 

Aynı zamanda görümcem de diyor arasın yeri benim kalbimd diye 

Eltimin kızınin fotoğrafını gördüler herkes bayıldı ay çok tatlı diye 

Bana da çok tatlı geldi ağladım bile:)).

Ama biraz kıskanıyorum tabi oğlumun pabucu dama atılacak diye

Yanlıs mi düşünüyorum sizce 

115 Cevaplar

0 oy
(3,651 puan) tarafından
İyi siz kendi kendinize demişsiniz. Benim eltim kızım 2 aylıkken hamile olduğunu öğrendi pabucun dama atılacak demişti kızıma. Her şeyi erken yapıcak benim çocuum demişti bi de. Yani küçük çocuklardan daha çabuk öğreniyorlarya ondan. Aklımda kıskanmak yokken sinir olmuştum. Siz de düşünmemeye çalışın öyle. Cinsiyet de farklıymış bişey olmaz:) 
-Reklam-
0 oy
(1,595 puan) tarafından

Allah eltinin de hayırlısını versin:getlost:

tarafından
++++❤️❤️❤️
(1,595 puan) tarafından
Canım Hafsam ❤️
0 oy
(924 puan) tarafından
Çocuğa söylediğin kelimeye bak çocuğa şakada olsa böyle şeyler söyleme bu duygularla büyümesin
0 oy
tarafından
Başlığı görür görmez nazlı olduğunu anlıyor insan artık. Yaşına veriyorum . Yazık. 
(7,121 puan) tarafından
Kaç yaşındaki
0 oy
(360 puan) tarafından
Bayağı yanlış ve çocukça.. yeni doğum yapmış kadının yanında bile pabucun dama atıldı diyip kaynananin  onu demesi çok yanlış. Sen resmen elini değil bebeğini kiskaniyorsun  yapma olgun düşün.
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Biz eltilerle kardeş gibiyiz . Asla kıskanma olmaz aramızda yani adım kadar eminim çocuklarımı kendi çocukları gibi severler bnde onların çocuklarını aynı şekilde . Bence sen baya kiskanmişsn. Senin çocuk kiskanacagi yerde sen kiskanmişsn 
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Umrumda olmazbaskaları oğlumu sevse ne olur sevmese ne olur
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Postun başlığını tövbe estağfurullah diye okudum yani her çocuğun yeri ayrıdır siz bu şekil de şakasına bile deseniz o çocuğa bir kere bebeğe karşı bir sinir besletirsiniz kıskançlık duygusu aşılarsınız çok çok yanlış ve o insanlara karşı da duygular düşündürürsünğz beni artık sevmiycekler ben de bebeği sevmiycem gibi yani bunlar küçük laflar ama büyük travmalar oluşturur kıskanmanı da yersiz olmuş sevinmeni lazım bana kalırsa 
0 oy
(7,381 puan) tarafından
Postun başlığını okur okumaz Nazlı olduğunu anladım. 
(1,771 puan) tarafından
Kız kim bu nazlı ya :)
(7,381 puan) tarafından
Ay canım ne sen sor ne ben söyleyeyim  :)
Kısacası siteyi deli etmiş büyümemiş bir çocuk diyeyim sana o kadar.
0 oy
(709 puan) tarafından

Kiz ne kiskanacam onu de gettt:woot:

0 oy
(149 puan) tarafından
Evet yanlışınız sizin oğlunuz 4 yaşında o bebek bazı insanlar çocuklar büyüdükçe artik sempati duymazlar bebekler sevecen ya sizin çocuğunuz 2 torun olsaydı ve büyük olan kıskançlık yapsaydı empati kurun benim kızda ilk torun şuan 3 ye hamileyim erkek kardeşimin 1 yaşında oğlu var çok seviyorlar benimkiler artik büyüdü yani takmayın çocuğunuza böyle şeyler söyleyip üzmeyin bence tramvayı siz yapacaksiniz
0 oy
(5,078 puan) tarafından
Evet yanlissin herkesin çocuğu kendine, insan küçücük bebeği kıskanır mi ya 
0 oy
(100 puan) tarafından
Eltimin kızı 7 yaşında biraz daha rahatsız ben hamile olana kadar ve 7 yaşına kadar bütün ilgi sevgi hep onun ızerineydi. Ve halen öyle asla bunu kıskanmam. Aksine çok sevsinler ve ben hamileyken hep ona papucun dama atıldı artık onu sevecegiz söyle böyle kelimeler kullandılar. Ee oda ne kadar 7 yaşında aklı başında bi kız olsana ilgi sevgi onun üzerine olduğu için kıskandı kızımı ve ilk doğduğun da eve geldiğin de eşime bile dokundurmadi beni sevsin benimle ilgilensin amcam onunla degil diye. Niye o çocuğun Aklına o aşınmalar olduğu için artık sevmeyecekler onu sevecekler bana birsey almayacaklar. Ve bu yüzden benim kızımı hor görüyor. İster istemez bende bir yerden sonra sinirleniyorum itik kaktıgı için. Yani cocugunuza bunu aşılamayin kuzeni sevsinler birlikte buyusunler. Ben kızım şuan 1 yaşında diğer eltim de doğurdu oda 10 aylık ve benim kızım daha küçük ama o kuzenin resmen sarılıp bağrına basıyor. Bu kızına gidiyor sarılıyor ama o itip kakıyor. 
0 oy
(610 puan) tarafından
Snde benim görümcem gibisin heralde.bi snin cocugun sevilsin istyosun.ama yalnis.baska torunlarida olcak tabi..sevicekler.bpyle çocuklarında kiskancliga alistirirsiniz .
0 oy
(1,104 puan) tarafından

Uff Allah'ım bende diyodum ki eltimin bı cocugu olsun da bı salsinlar beni ve çocuklarımı :D

0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canim seninki kiskanclik deyil sadece oğlunu sevmezler deye düşünürsün aksine ilk gözarları senin cocuğun bir cocuğun asla pabucu dama atılmaz unutma
(84 puan) tarafından
Yani Aynen öyle canım benim oğlum ilk torunları değil canım
Biz 9 eltiyiz her birimizin 2 3 tane var çocuğu benim tek bi tane var ve diğer eltilerim ayrı evdeler ben altlı üstlü oturuyorum bunun için oğlumu çok seviyorlar
Ve benim oğlum da yani maşallah o kadar dilli ki yersin böyle onu herşeyi konuşur ve biraz pletek gibi konuşuyor acayip tatlı
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Yazık kafana nazlı. Sen bebeğine kimse seni sevmeyecek dersen sözde "şakasına" çocuğunda nasıl bir algı yaratıyosun farkında mısın bilmiyorum. 
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Valla henüz hamileyim, 2 eltim doğum yaptı ben evliyken. İkisine de onlar kadar sevindim. Sürekli de överim çocuklarını eşime kaynanama hep derim maşallah çok tatlılar diye. Bebek kıskanılmaz
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Hiç başka derdiniz yok mu sizin çocuk kıskanmak ne ya bu kadar mı acizsiniz bu kadar mı düştünüz ayrıca torun ayırmak da büyük ayıp terbiyesizlik daha çocuklar kundakta siz bebek yarışına girmişsiniz yazık 
0 oy
tarafından
Ne kadar ayıp düşünceler yaa biri çocuğa seni sevmicekler artık diyor biri şimdiden torun ayrımı yapıyor Allah herkese kalbinin Ekmeğini yedirsin diyorum 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 690 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Zhlfrk (7,564 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 242 göst.
26 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Grcemr1365 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 574 göst.
13 Mayıs 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 603 göst.