0 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (212 puan) tarafından
Kızım doğumda 2 yaşında olacak. Şu an daha 21 haftalık hamileyim. İlkinde 10 gün falan annemde kaldım. Doğumda ablam yanımdaydı. Normal doğumdu ama riskli diye 2 gün kaldım hastanede. Bunda yanımda kimseyi istemiyorum diye ta hamile kalmadan karar vermiştim. Almıyorlar ama bir yerlere başvururum eşimi isterim diye düşündüm. Kızıma da anlamlar annemler bakar dedim. Doğumdan sonra kızımı alırım dedim.. Geçen haftalarda kızımdan için annem nasıl bakıcaz buna dedi. Bakamazsınız Bi çaresini buluruz o da gelir doğuma dedim daha ne diyeyim. Ablam da dün sordu doğumdan sonra yine bizde mi kalıcan diye. Ablam evli değil. Hayır bu sefer eşim fazla izin alıcak dedim. Sen sadece kızıma baksan bir gece o bana yeter dedim. Bakarız o zaman bir gelsin de diyor. Ne yapıcam bilmiyorum. Zaten eşimi almayacaklar büyük ihtimalle. Tek gitsem tek çekilecek durum değil insan destek istiyor. Kızımı bırakıcak kimsem yok. Kaynanam bakamaz bakarım dese de ben güvenip bırakamam hem o perişan olur hem kızım. Napıcamı şaşırdım iyice. Zaman daraldıkça rüyalarıma giriyor. Zaten doğum riskli. Ölüp ölmeyeceğim belli değil. Bunu ayrı düşünüyorum kızıma kim bakar diye ayrı düşünüyorum. Eşim de bilmiyor ne yapıcamızı. Ortada kaldık. 

16 Cevaplar

+2 oy
(1,382 puan) tarafından
Haydaaa annenler bakacak cnm ya. Bırak duyma bazı şeyleri. Böylr riskli bir doğumda bi zahmet baksınlar. Sen bazı cümleleri duyma. Evine geldiğinde alırsın kızını hemen. Ölmez kimse bir kaç gün bakınca. Bundan sonrada mesafeni ona göre koy
(212 puan) tarafından
Gerçekten şu durumda olmak o kadar zoruma gidiyor ki. Her başım sıkıştığında evet yardım ediyorlar ama söylene söylene. Laf söyleye söyleye
(1,382 puan) tarafından
Ben riskli hamilelik geçiriyorum. Siz çocuğa kim bakacak diyorsunuz?  Böyle bir zamanda yanımda olmayacaksanız hiç olmayın der valla billa suratlarına kapardım. Sen de kalkıp çözüm arıyorsun. Yok doğuma gelir çocuk vs... Eşşşşeeeekkk gibi bakacaklar
(1,382 puan) tarafından
Salla duyma. Bakacaklar. Aklın da kalmasın.
-Reklam-
+1 oy
(1,023 puan) tarafından
Anneniz varmış ablan kayinvaliden bakarlar ne olacaak ki kendi evlerinde bakamazlarsa senin eve gelsinler hem çocuk evden ayrılmamış olur hem evini fln temizlerler sene gelene kadar bı yemek yaparlar tam birlik beraberlik zamanı doğum zamanları 
(212 puan) tarafından
Bilmiyorum inşallah öyle olur
+1 oy
(2,321 puan) tarafından
Kızına eşin baksın yanına ya ablan ya da annen gelsin hem için rahat eder kızın için 
0 oy
(156 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
(212 puan) tarafından
Sağ olasın
0 oy
(6,911 puan) tarafından

Ne demek kimsen yok :'( aynı şehirde olsaktik kızın oğlumla oynardı yedirip uyuturdum.. Yada kızına senin yanında göz kulak olurdum refakatçi<3

Inşallah sağlıkla çıkarsınız hastaneden.  

(212 puan) tarafından
Allah razı olsun böyle demen bile yeterli
(6,911 puan) tarafından
♥️♥️⚘⚘
0 oy
(8,529 puan) tarafından
Hangi şehirdesin bacım? 
(212 puan) tarafından
Giresun
(8,529 puan) tarafından
Bizim şehirde olsan seve seve yardımcı olurdum
0 oy
(275 puan) tarafından
İnşallah sağlıkla kucağına alırsın canım hiç dert etme o zmaan a kadar Allah büyüktür elbet açar bir kapı.

Bende şuan 32 haftalık hamileyim doğum yapana kadar kızımın 2 yaşına girmesine 1 buçuk ay falan kalıyor bende senin gibi kafama takıyorum nasıl yapacam kızım zaten bana çok bağlı 2 dk görmese evin içinde anne diye bağırıyor. Üniversite okuyan görümcem var o gelecem dedi. Bir tanede görümcem yanımda bana yakın oturuyor oda haftaya memlekete gidiyormuş en azından ona birakırim diyordum ama o gidiyor köye kişa kadar da gelmeyecekmiş. Olmazsa üni okuyan görümcem evde bakar kızıma eşimde hastanede geç saate kadar kalır inşallah izinde verirler. Ama yinede aklım çok kalıyor kızımda.

madem anneniz yada kardeşiniz bakmiyorsa biri gelsin hastanede beklesin eşinizde kızına baksın yada tam tersi öyle de olmuyorsa yakın arkadaşinız varsa o gelsin.yada samimi olduğunuz iyi tanıdığınız bir komşunuz 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Yani annen ve ablan bir gece için niye lafını ediyorlar çocuğu 1 ay bırakacak değilsin ya 
0 oy
(55 puan) tarafından
Normal mi sezeryan mi olacaksın canım benim ilk doğumum kasımda oldu 28 haftalık sezeryan oldum eşimi almadılar o kadar söyledik. Ablam kız kardeşim gece gelip gittiler oda uyudular gelincede. Yani tektim hep ihtiyaçlarımı karşıladım çok zor olmuyor 
(212 puan) tarafından
Bir aksilik olmazsa normal yolunda şu anlık bakalım hayırlısı olsun
0 oy
(337 puan) tarafından
Annenizin dediğini sineye çekin ve ona bırakın. 2 yavrunuzu düşünürken doğum daha stresli olur. Evet insanın zoruna gidiyor ama en azından büyük bebeğiniz emniyette olur . Devlet hastanesinde doğum yapacaksanız kızınız zaten aşağıda babası ile bekler iyice sefil olur. Allah yatrdimcin olsun
0 oy
(696 puan) tarafından
Bunun sorun olması bile saçma sen demeden annen ablan diyecek kızım sanada yavrularına bakarız dert etme düşünme böyle şeyler diye kaynanalar hadi yapıyorda anneler nasıl evlatlarına böyle davranıyor anlamıyorum Allah'ım yardımcın olsun sağlıcakla kavuş evladına seni umursayan kim varsa sende onları umursama 
(212 puan) tarafından
Sağ olasın ben de anlamıyorum valla
(696 puan) tarafından
Eğer durum varsa hastanede ücretli günlük bakıcılar oluyor öğle bir şey bul yavruna eşin baksın sanada bakıcı yardımcı olsun
0 oy
(7,724 puan) tarafından
Bence yalnizgit eşin çocukla evde kalsın gece ayrı kalırsınız gündüz ikisi birlikte gelirler hastaneye o kadar ebe var hemşire var kimsem yok de yardımcı olurlar yapacak bişey yok 
(212 puan) tarafından
Aynen ben de öyle düşündüm
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Ablan senin yanında kalsın evde çocuğa eşin baksın . Devlette erkek kalmıyor bildiğim kadarıyla. Ablan okadar yapardır. Bukadar ayrıntılı düşünme duyma lafları hatta biraz arsız ol ..tabi sen gelecen yanıma abla başka kimim var diceksin
0 oy
(965 puan) tarafından
Postunu görüp geçmek istemedim canım benim annem geldi hamileyken yedi içti bende dedimki bana destek olacak doğum yaptım bir yatti orda bebeği bir kere emzirmeye vermedi bir tuvalete hile goturmedi sabah kaar bebe uyumadı al köy al köy dikişlerim  daha kötü oldu jabanam çoğaldı şanki okadwr acı çektim ki eve geldim evde ne yemek ne bişey 3 günlük logusa iken yemek yaptım ev supurdum sildim ne mi olfu dikişlerim ödem oldu jus eee Ağrı'dan duramadim.ki Allah sorsun anneme bu yaptıklarını ağzıyla kuş tutsa gözümde yok artık şimdi hediyeler akıttı beni çok seviyor güya ama ben zor durumd iken yanımda olmayan anne şimdi neden oluyor dimi 

Ah ah çok üzüldüm 9 günlük logusa iken beni bıraktı gitti ramazanda logusayim bu arada 20 günlükken iftara geldi 
(212 puan) tarafından
Yazıklar olsun başka da bir şey diyemiyorum
(965 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(947 puan) tarafından
bende ameliyat olcaktim anama dedm kaynanan baksin dogumda bakmadi simdi baksn etsn falan dedi yani biliyorum bakmaz baksa bile dusmanina bakar gbb bakar bende istemedm esimin izn gunune ayarladm cocugada o bakcak etcek saniyorken kendi anasini aramamis kardesimi aramis o da anami aramis hemen geldiler esim aileside duymazdan geldi sonuc olarak ailem bakti 15 gun hem bana hem bebegime küssende kirilsanda onlar var esim olcak m.al bile ameliyattan yeni cikmisim beni o halde birakp kardesine don bakmaya gitti eve gidincede kavga ettm umrunda mi sanki cok guvendgn ailene alip cocugunu gitseydn rahatlari bozulmasn diye gider mi hic
0 oy
(585 puan) tarafından
Ya knka zor bi durum ama herkes söylemiş zaten annen ablan bakar keşke söylenmeden yapsalar ama napican atsan atılmaz satsan satılmaz bi iki gün sensiz dur mu bilmem ama en azından bir gün  bakarlar baktın durmuyor sen doğumu yaparsın odaya çıkarsın orYa getirirler elif senayi bi caresi bulunur kötü düşünme Allahını izniyle sapasağlam çıkacaksınız hastaneden 
(212 puan) tarafından
Valla knk ilki gibi olmasın diye o kadar dua ediyorum ki. Sırf hemen çocuğu odaya almak için. Uzun süre bensiz kalmasın diye. Çünkü biliyorum durmuyor bir ay önce ablama bıraktım gündüz 10 gibi gittim 4 te geri geldim aşırı zorlandım demişti. Ama işte napıcam ben de bilmiyorum
(585 puan) tarafından
İnşallah her şey istediğin gibi olur Allah yardım eder o dar günde merak etme ben orda olsam helenle falan belki oyalayabilirdim bilemiyorum umarım her şey güzel olur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 369 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,516 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 213 göst.
15 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Nurcihn (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
20 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ...... (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 235 göst.