0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba arkadaşlar hafta sonu kuzenimin düğünü var düğünleri hiç sevmiyorum düğün salonu Bir de kapalı alan yani gitsem mi gitmesem mi bilmiyorum biraz da uzak benim 2- saatlik yol teyzemin  oglu beni aradılar eşimi aradılar düğüne gelin diye gitmesem ayıp olur  çok kararsızim 

16 Cevaplar

0 oy
(8,227 puan) tarafından
Git canım sorunlu digilsen az durar cıkar gidersin 
tarafından
Çok çekingen biri olduğum için belkide
(8,227 puan) tarafından
Evet canım ondan bende sevmem ama giderim sorunlu digilsem
-Reklam-
0 oy
(9,654 puan) tarafından
Davete icabet etmek gerekir. Bir mazeretin olsa düğünden sonra evine gidersin dicem de yinede sen bilirsin tabi 
tarafından
Çekingenlik çok var bende
(9,654 puan) tarafından
Çekingen olabilirsin ama böyle topluluktan kaçarak da aşamazsin. Bazen korkularının üstüne gitmen gerekir
tarafından
Yani böyle bir ortama girdiğim zaman böyle falan elim ayağım titriyor son korkuyorum asıl bu bir hastalık gibi aslında çekiniyorum ortamlarda bilmiyorum neden
(9,654 puan) tarafından
Bende bilmiyorum neden olabilir ama kendini aşmaya degismeye çalış zevk almaya çalış ki gerçekten eglenebilesin. Çevren arkadaşın yok mu
tarafından
Var canm
0 oy
(363 puan) tarafından
Düğün sevilmez mi ya..
tarafından
Sevmiyorum niye bilmiyorum sanki  herkez bana bakıyor beni konusuyorlar gibi geliyor niye bilmiyorum
(363 puan) tarafından
Bişey itiraf edeyim bnde öyleydim sanki herkesin gözü bndeymis gibi hissediyordum aslında o öyle deil . Bizm öz güvenimiz yok,  acaba ortama göremiyim kıyafetim iyi mi saçım nasıl duruyor çirkin mi duruyor herkes bnle dalga mı geçiyor acaba acaba acaba diyerek bı sitrese giriyor insan.. ben atlattım onu sznde öz güveniniz olsun..
tarafından
Aynen canım aynen öyle dediğin gibi yani sanki herkes bana bakıyor herkes gözü bende aslında dediğin gibi özgüvensizlikten geliyor utangaçlık çekingenliği yani bunu yenmek lazım çünkü artık çocuk değiliz 30 yaşlarına geldik ortama da girebiliriz her ortama da girebiliriz işte bunu   engellemek lazım
(363 puan) tarafından
Aynen canım bizim neyimiz eksik diğer insanlardan, ortam dediğin nedir hepsi senin bnm gibi insanlar boswer rahattt ol keyfini çıkar her anın
0 oy
tarafından
Kimse herseyi sevdiğinden yapmıyorum maalesef hatır gönül mecburiyet dur gozuk dur 1 saat cik gel
tarafından
Ya benim bir huyum var böyle bir ortama girdiğim zaman sanki herkes bana bak herkes beni konuşuyor herkes benim hakkımda bir şey diyor böyle çekiniyorum geriliyorum yani bilmiyorum niye öyle oluyor acaba
tarafından
Sosyal fobi yenmelisin bunu
tarafından
Kız o nedir
tarafından
Sosyal ortamlardan korkma anksiuete gibi biseu alanım değil tam bilgi veremem ama araştır bi derim
tarafından
Baktım şimdi internete aynen beni anlatıyor
0 oy
(233 puan) tarafından
Sevmesende hem akraban hem davet etmişler. Yarım saat oturur kalkarsın. Ama bi rahatsızlığın varsa bir şey diyememde, diğer türlü ayıp olur. 
tarafından
Ya ben çekingen bir insanım böyle bir ortama girdiğim zaman çekiniyorum böyle sanki herkes bana bakıyor gibi herkes beni konuşuyor herkesin gözü benim üstümde yani öyle hissediyorum geriliyorum ortamlarda
0 oy
(1,655 puan) tarafından
Ay düğün olsada ıcık oynasam kız kurtlarım birikti benim 
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Yani davet etmişler birde kuzen gidin tabiki 
0 oy
(2,686 puan) tarafından
Ben de hiç sevmiyorum düğünleri. Ama mecbur gidip görünüyorum, hediye mi veriyorum çıkıyorum. Sonra çocuğu bahane ediyorum benimleyse durmuyor filan diyorum, kayınvalideme bıraktıysam da çocuk kayınvalidem de ordan alıcam eve dönücem filan diye bahane uyduruyorum. 
0 oy
tarafından

Bir düşüneyim teyzemin oğlunun düğünü olsa gider miyim diye:D banada 2 saat uzaklıkta . Birine gitmedim muhtemelen diğerine de gitmem çünkü 2side gelmemişti düğüne :D

0 oy
(17,459 puan) tarafından
Ben de sevmem ama yakininmis. Gitmen iyi olur
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Ay bende hic sevmem düğünleri
0 oy
(3,788 puan) tarafından
Kuzeninmiş sonuçta aramış davet etmiş git bence ayıp olur 
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Çocuklu olunca bende düğünlere gitmeyi sevemez oldum ...eskiden daha çok severdm
0 oy
tarafından
Gitmemek ayıp olur. Az durur kendini gösterir çıkarsın.
0 oy
(15,256 puan) tarafından
Onlar sana geldi mi aile bağlarınız yakın mı bunlar önemli kendine bile düğün yapmayacak kadar sevmiyorsan gitme. Ama düğün sevmiyorum deyip gitmemen bahane gibi algılanabilir ayıp olur 
0 oy
(1,333 puan) tarafından
Hangi il canım doğumu batımı doğudaysa gitmemek olmaz

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 351 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 303 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 692 göst.