0 oy
363 göst.
Aile kategorisinde (578 puan) tarafından
Kızlar bizim binamız 99 depremini geçirmiş 94'te yapılmış ve kolonlarımız çatlak binada kentsel dönüşüm yapalım diyoruz eşimle binadakilere kabul etmiyorlar ve çoluk çocuk sahipleri bunlar belediyenin kentsel dönüşüm kampanyası var yarı yarıya 1 milyona daire sahibi olacaklar kabul etmiyorlar bu nasıl bir mantık

7 Cevaplar

0 oy
(744 puan) tarafından
üste 1 milyon mu vermeleri lazım.Belki paraları yoktur anlamak lazım zor geçiniyo artık herkes
(578 puan) tarafından
Canım zor geciniyor biliyorum bizde öyleyiz ama 700 bin aylık taksitle 2 sene sonra baslicakk ustunede 500 biri vercek biride 350 ve oda 3 e bölünüp verilecek bizde arabamızı saticaz bunun için herkesin de aracı var binada yalan soyluyorlar
(578 puan) tarafından
Bizde kiraya gidicez zorlanicaz ama bizim çocuğunuzdan önemli degil
(744 puan) tarafından
o sizin düşünceniz araba artık zaruri ihtiyaç herkes vazgeçemez bakkaldan ekmek almıyosun ki
(578 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun araba canından önemli insanın deprem olunca artık arabada mezara gelir der iyiki beni satmadın kendini düşünmedin beni düşündün diye gerçekten sizin mantiginizi çözemedim oturma odasında yürürken sallaniyo
-Reklam-
0 oy
(6,818 puan) tarafından
belediyeye falan şikayet edemiyor musunuz? yani bilmiyorum tamamen fikir öne sürüyorum uzman biri gelse rapor yazsa ya yapacaksınız ya mühürkenecek gibi bir şey dese. belediyeye bir sorun bence. 

insanlar paralarına kıyamıyor ama canları gidecek haberleri yok
(578 puan) tarafından
Aynen öyle bizde öyle düşünüyoruz diyoruz gerekirse 0 dan başlarız ne yapalım diyoruz tespit çağıracak eşim muhurleyip yikacaklar
(6,818 puan) tarafından
Maraş depremini Adana yaşamış biri olarak diyorum ki ne gerekiyorsa yapın, yaptırın. Adana'da ilk başta 14 bina yıkıldı, hala ağır hasarlı yıkılmayı bekleyen binalar var. kaç kişi evsiz kaldı. ölenleri az çok biliyorsunuz zaten. para ne ki bina tepene çöktükten sonra, eşyayı birak cenazene bile ulaşamıyorsun.
(578 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun bacım burdakiler yaşamadığı için anlamıyorlar keşke anlasalar 3 ün 5 in hesabını yapiyorlar
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Bak ne kadar güzel hepsi çoluk çocuk sahibi insanlar diyorsun şu zamanda acaba kenarda 100 bin 200 bin olan insan var mıdır ve o ev yapılırken bu insanlar kiraya çıkacak en az kiralar 15.000 arabası var demişsin ama herkes de arabasını satmak istemeyebilir belki ek iş yapıyordur arabasını satsa yapamaz
(578 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım 1 sene bile kirada durmicaklar ve herkesin var ilk tamam dediler şuan mırın kırın yaptılar bizde zor durumdayiz bizimde paramız yok ama çoluk çocuğumuzu düşünüyoruz benim de iki çocuğum var tek maaş geçiniyoruz kızımı kreşe gönderiyorum her ay 5 bin veriyorum diğer kızım yeni doğdu onun ayrı masrafları var ve eşim öyle çok maasda almıyor asgari ücretin bir tık üstünü alıyor illa akillanmamis için binanın üstümüze çökmesi mı gerekiyor ben oturma odasında yürürken sallanıyor sence bu normalmi
(3,389 puan) tarafından
Kentsel dönüşüme girmiyor mu oralar peki
(578 puan) tarafından
Giriyor işte zaten yıkım kararı var buraların deprem görmüş çünkü şuan sadece sıra gelmemiş ve şuan bize devlet destek veriyor hibe ve burdakilerr kabul etmiyor
0 oy
tarafından
Millet yiyecek ekmeği zor buluyor hem evde çıkacaklar kiraya hem aylık taksit ödeyecekler yoktur para yani olsa kimse canına kast etmez
(578 puan) tarafından
Malesef canım olduğu halde kabul etmiyorlar ve  700 bin iki sene sonra taksitle ödenecek 500 de peşin vermicekler yine
(504 puan) tarafından
Nerden biliyorsunuz olduğunu bütün binanın hesabını kitabını mı biliyorsunuz
(578 puan) tarafından
Kendileri söylediler
(1,491 puan) tarafından
Bu bana biraz saçma geldi hepsi paramız var ama ölüme gitmek istiyoruz demeleri gibi bişey ev için belki vardır ama bunların ekstraları vs için olmayabilir bügün param var diyip bi kaç ay sonra başka şeyler için ayırmış olabilirler sanmıyprum parası olupta ölüme gitmek isteceklerini
(578 puan) tarafından
Bizde aynıyız arabamızı yükseltmek istiyorduk ama böyle bir şans geldi insanalrin ayağına tepiyorlar 700 binin aylık ödemesi 5 bin 800 10 yıl ödeyeceğiz ve 2 sene sonra başlıyor 500 binide hemen istemiyor mutaait 6 aya kadar toplayıp verebilirsiniz dedi
0 oy
(18,241 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemiyorum ama 6 şubatta binalar tuz buz oldu ben yaşamadığım halde unutamıyorum aklım çıkıyo başım dönse çocuklarım geliyo aklıma istanbul en tehlikeli fay hattının olduğu il nasıl bu kadar rahat bu insanlar
(18,241 puan) tarafından
Keşke kabul etseler ya büyük şans bence
(578 puan) tarafından
Bunu düşünecek kapasitede insan yok bizde canm fırsat ayaklarına geliyor tepiyorlar 200 metre arsa yarın satmaya kalksalar 500 bin bile düşmez kişi başı ama şuan en kotu daire olucak bu binada 4 buçuk milyon ve kabul etmiyorlar
(18,241 puan) tarafından
Napmak lazım nasıl ikna olurlarki
(578 puan) tarafından
Bina yikildiktan sonra hepsi tutuşur evsiz kalmamak için tespite başvurduğumuz zaman çürük raporu çıkarsa direk yıkıyorlar
(18,241 puan) tarafından
Aynen öyle aklı olan kullanırda işte
0 oy
(804 puan) tarafından
Benim ailemde istanbulda birinin binası ortadaki kolon boydan boya çatlak hiç kiraya çıkamam diyorlar taşınma işi zor olur diyorlar ben 6 şubatı yaşadım Allah korusun hepimizi büyük risk 
(578 puan) tarafından
Yalnis düşünüyorlar bence ölmek dahami iyi eski binada
0 oy
(376 puan) tarafından
Kentsel dönüşüm yapılması iyi bişey ama insanlar zaten zamanında o evin değerinde para vererek ev almışlar bu onların suçu değil eğer kentsel dönüşüm yapılacaksa insanlardan para istenmemesi lazım veremicek durumda olan insanlar var onlar napsin peki para yoksa napsinlar nasıl versinler saçma gelebilir ama benm düşüncem bu yönde 
(578 puan) tarafından
Bizde veriyoruz canm bizde onlardan fazla para verdik yapacak birşey yok eski daire almicaklardi ozaman hepsi bile bile almış bizde öyle sonuçlarına katlanmak zorundayız şuan 6 Şubat depreminde kurtulan insanlar yeni binada oturuyorlardı eski binaların hepsi yıkıldı ve öldüler ki biz İstanbul'da oturuyoruz bence söylediğin mantıklı değil senin dediğin benim canım önemli değil malım önemli gibi birşey biz tespite vericez bizde 0 dan baslicaz paramizda yok 6 milyon verip 0 daire alamayiz ama 500 lira verip istersek borç eder yine dairemizi 0 yapabiliriz

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 450 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Defne21 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 124 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Minekm (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 158 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Melikenur (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.