0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bazı insanlar var  yaimmda görüyorum komşular birbilerine  gidiyorlar kahvaltıya çaya  sürekli  birbirlerinin evine gidiyor benim yan komşulardan öyle  benim hiç öyle yok ev içinde olduğum içinmi bana yakın olmuyorlar . Yani kaynananla yaşadığım iicnmi  mesafeliler bana bende görünce onlar çok zoruma gidiyor..

15 Cevaplar

+2 oy
(3,896 puan) tarafından
Kaynanayla yaşayan gelinden herkes çekinir. Bu bir gerçek açıkçası. 
tarafından
Neden işte merak ediyorum
(3,896 puan) tarafından
Laf, söz. Gidersin laf olur. Çağırırsın onlar huzursuz olur. Kaynanaların dikizleyip bakması, ya da fütursuz konuşmaları falan. Yani her türlü çekinirler. Mesele sen değil işte, kaynanan.
tarafından
İstenmeyen gelinin selamı ters gelir;)
-Reklam-
+1 oy
(9,416 puan) tarafından
Valla komşum kaynanasiyla yaşasa bende cekinirim 
+1 oy
(7,910 puan) tarafından
Eski oturduğumuz yerde komşuluk hic yoktu buraya ocakta geldik komsular çok iyi çok şükür 
+1 oy
(2,841 puan) tarafından
Malesef kayinvaliden olduğu icin gelmek istemezler bu bir acı gerçek canim
+1 oy
(8,405 puan) tarafından

Komşum.     Yokk:D:P

0 oy
(3,556 puan) tarafından
Kendi evine davet et Bir gün hepsini ben de arkadaş olmak istiyorum sizinle de
0 oy
(5,727 puan) tarafından
İki komşum var birbirimizi görmediğimiz bir günümüz yok akşam ona geçtim bana sarma sardık sabah kahvaltıya gittim ona pasta yaptım sonra akşam üzeri geri gel kahveye dedi kardeş gibi olduk ☺☺
0 oy
(1,970 puan) tarafından
Kayınvaliden ile yaşamakla alakası yok canım her komşu bir olmuyor ev alma komşu al demişler şimdi benşm komşularım iyidir arada sırada gider geliriz ama artık taşınıyorum burda. Pazartesi günü bakalım yeni apartmandaki komşularım nasıllar :( bir de sen girişken olmayı dene güleryüz göster çaya davet et devamı gelir zaten 
0 oy
(1,143 puan) tarafından
Bende üst komşumla birbirimize gidip geliyorz . Geçen hafta bendeydik bugünde ben komşuma çıktm . İkimizde birşeyler hazırlayıp çağırıyorx birbirimizi . Birgün birşeyler hazırla buyrun gelin çaya de çıkar önlerine daha sonra onlarda seni çağırırlar ilk adımı sen at
0 oy
(6,659 puan) tarafından
Buraya ilk taşındığım zaman iki kere geldiler sadece ondan sonra ne ben gittim ne de onları çağırdım. Kafamın uyuştuğu insanlar değiller. Yolda gördüğüm zaman selam verip hal hatır sorarım o kadar. 1 kişi hariç onunla sürekli görüşürüz eşlerimiz de meslektaş olduğu için eşli görüşürüz genelde.
0 oy
(2,977 puan) tarafından
Benim buradaki komşuluk kimse de yoktur heralde allahima şükürler olsun her zaman yanımdalar kahvaltılar oturmalar arayıp sormaları birsey olduğunda hemen kapımı calmalari çocuğumun doğum gününü pasta alıp gelmeleri ameliyat oldum hastaneye gelmeleri zor zamanimizda kiramizi ödemeleri daha sayamayacagim birçok şey allahim herkese böyle komşular nasip etsin Allah bize ev vermedi ama komşu verdi şükürler olsun hiçbir zaman haklarını ödeyemem daha sayacağım o kadar çok şey var ki yazsam buraya sığmaz çocuğumu okula götürüp getiriyorlar hergun yani hangi birini sayiyim ki Allah herkese böyle iyi komşular nasip etsin.
0 oy
(709 puan) tarafından
Kaynanayla aynı evin icindemisin canım yoksa altli üstlü mu
0 oy
(714 puan) tarafından
Benim hiç komşum olmadı
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Bı arkadaşımdan örnek vereyim .o da kaynsnasiyla yaşıyor dertlesiyoruz o anlatir ben anlatırım.bana dioki biri eve gelse her halta karışıyor yanımızda oturup lafa dalıyor bı dedikodu yapamioz dio misal yani rahat konuşamıyoruz babında.surekli kas gox ediyomus nezaman gidecekler diye yok bidaha gelmesin fazla oturmasin gibisinden.eve kimseyi cagiramiyorum cagirdiklarimda huzursuz olup gelmek istemiyorlar diyor.acikcasi bende hamileyken gitmistim ben de rahat edemedim.bidaha da gitmedim onu cagiriyorum yok elin evinde ne işin var bilmem ne diyormuş . yalana teşvik ediyorlar beni diyor kocam karışmaz o karışır diyor .gizliden gelecek artık gezmeye gidiyorum diye.boyleleri malesef çok .seni de ondan aralarına almio olabilirler
0 oy
(1,400 puan) tarafından
Bizim sürekli gelip gittiğimiz komşularımız var bazen birinin kaynanası gelse o kadar çok çekiniyoruz ki farklı oluyor bence o yüzdendir ama bir çağır davet et bence seni sevrrlerse dert etmezler 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 159 göst.
0 oy
4 cevap 409 göst.
7 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ecrin-Busra (2,047 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 352 göst.
10 Haziran 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.
30 Mayıs 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu