0 oy
45 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (901 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Gunaydın hanımlar.hafta sonu oğlumun doğum günü olacak ara ara güzel pasta yapıp paylaşanlara denk gelmiştim pastane pastası gibi görünüyorlardi.Simdi yapanlar bana  catlamayan bir dış sıvama kreması önerir misiniz ? İçine pasta kreması aldım da olur dimi? Dişi içinde krem şanti yapayım dedim de emin olamadım bir sürü video izledim hepsi farklı. Sizin yapıp memnun kaldığınız tarifleri atar mısınız bana varsa görsel pastanızı da beklerim fikir olsun diye? Hazır bim pandispanyasiyla olur mu birde?

image

image

1 cevap

0 oy
(165 puan) tarafından
Dışına krema değil de ganaj yapabilirsin. 1 gün onceden yapıp buzluga atacaksın pasta yapacagın zaman buzluktan çıkartıp sürülme kıvamına gerince rahatça süreceksin. Pastayı Dolaba koyunca  ganaj yine kendini toparlıyor.. Şekil falan da kolay verebilirsin.. İç kremasına da tatlı kreması ile krema hazırlarsan daha güzel oluyor. 
(901 puan) tarafından
Dur sana atım böyle bişey istiyorum aslında.ganajla böyle bişey olur mu ki disina?
(901 puan) tarafından
Tatlı kreması için bir tarifin varmı canm ?
(165 puan) tarafından
Evet olur beyaz çikolata ile ganaj yaparsan böyle beyaz olur. Ganaj çikolata ve krema ile yapılıyor o yuzden buzluga girince donuyor oda ısısında yumuşuyor. Pastayı hazırlayıp dolaba kaldırınca hafif sertleştiği için çikolata sos gibi yayılıp gitmiyor o yüzden pasta üzerini sıvayıp böyle sekil verince o şekilde rahaylıkla kalır
(165 puan) tarafından
Ben hep bu kremayı kullanırım pasta yaparken
2 adet yumurta sarısı
7 yemek kaşığı toz şeker
1.5 su bardağı süt
2 yemek kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı un
1 paket vanilya
60 gram tereyağı (2 yemek kaşığı)
100 ml sıvı krema
(901 puan) tarafından
Ben şimdi akşamdan pastami yapsam pastamin içini kremasını sürüp bekletsem  ertesi gün granaji sürsem ve dolaba tekrar atsam bişey olmaz herhalde bazı tariflerde pastaninda dolapta biraz soğuması lazimki dış sıvama yapıldığında tutsun diye yazılmıştı . şimdi asıl soru bana ganaj ve tatlı kreması tarifini atar misin? :)
(165 puan) tarafından
Ganaj içinde yapacagın pastamın büyğklüğüne baglı olarak bire bir ölçü koyuyorsun. Örneğün 200 ml kremaya 200 gr çikolata.. Kremayı ocaga al kaynamasına müsade etmeden kenarlaeı mhafif cızırdıyor ya o an kapat altını çikolatları  içine doğrayarak at karıştır sürekli pürüzsüz kıvam olana kadar sonra ara ara karıştır kabuk tutmasın oda ısısona gelğnce üzerini streçte 1 gece buzlukta beklet sonra kullanacagın gün 1 2 saat oncesinden çıkart sürülme kıvamına gelince pastanı hazırla :)
(901 puan) tarafından
Krema ve çikolata aynı ölçüde mi olcak.
(165 puan) tarafından
Pasta zaten hazır şekilde dolapta bekleyince daha güzel oluyor  ama krema ile bekletip ertesi gün ganaj sürülğnce nasıl olur bilmem. Bence ganajı yap 1 gün beklet sonra pastayı tamamı ile yap sonra o gece beklesin ertesi gün servis et
(165 puan) tarafından
Ganaj için evet birebir ölçü ne kadar krema o kadar çikolata
(901 puan) tarafından
Peki bu iç kreması ölçüsü iki üç kata yetiyormu sanki az gibi
(165 puan) tarafından
Yok yetmez canım yani ben genelde pastayı aile içine (eşim ben ve kızım) yapıyoyum ufak ona yetiyor ama 3 kat yaparacaksanız en az 2 kat malzeme kullanın
(901 puan) tarafından
Tamm canm teşekkür ediyorum  Allah razı olsun.
(165 puan) tarafından
Rica ederim canım şimdiden afiyet olsun :)
(901 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 194 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 181 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,858 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.
14 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
10 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde _.Seva._ (33 puan) tarafından soruldu

385,997 soru

11,539,919 cevap

35,211 kullanıcı

...