0 oy
218 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben özellikle eşimin ailesine 3 aydan sonra söylemek istiyorum çünkü çok fazla kişiye haber verecekler nazar bişey olsun istemiyorum siz ne zaman söylediniz 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hamile kalır kalmaz öğrendiğim gün tüm sülaleye söyledim :D

(4,833 puan) tarafından
Hahaha bu ben ikisinde de yaptım :)) bana buldumcuk demişlerdi :))
tarafından
:D ben ilk gece hamile kalanlardan olduğum için kuduruk demişlerdi :D
-Reklam-
0 oy
(345 puan) tarafından
İlk gebeliğim de erken söylemiştik ama geç söyledim daha sonra tekrarlayan dusuklwrim olduğu icin
0 oy
(519 puan) tarafından
Ben 3 haftalıkken öğrendim. Herkese de 11 de söylemiştim. Sebebi bir şey olur diye değildi sadece ilkinde yaptığım hatayı yapmak istemedim iyi de yapmışım 
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Benim kendi aile 6 aydan sonra billdi benim eşim adet günümü billiyo sen hamilemiin diyo değilim desem bile hamileğim deye anlıyo kendi sülaesine bile söylüyo
0 oy
(1,565 puan) tarafından
İlk ogrendigim an söyledim.neye nazar degicek herkes çocuk doğuruyor bu bana saçma geliyor 
0 oy
(600 puan) tarafından
Bende öğrenir öğrenmez söyledim ama bence iki tqrqfadq aynı zamanlarda soylenmeli
0 oy
(609 puan) tarafından
Ben ilkinde hemen herkese söyledim ikincisindede kalbi atana kadar ailelerimiz bildi sonra etrafa söyledim ikisinide kaybettim bu sefer gebe kalırsan eşimle karar verdik hiçbirimizin ailesine söylemicez karnım büyüyüp belli olana kadar gizlicez niye nazar değsin falan diyodum başta ama pişman oldum 
0 oy
(360 puan) tarafından
Kesinlikle geç söyle.... Ben erken söyleyip nazar dan dolayı çok üzüldüm
0 oy
(2,683 puan) tarafından
2 aylıkken hamile olduğumu öğrendim öyle söyledim. Canı verende Allah alanda Allah. Başkası ayyy hamileymiş diyip nazar edeceğine inanmıyorum. Çünkü ilk tek ve son hamile ben değildim. 
0 oy
(468 puan) tarafından
3. Hamilwlihim 3 unude kendim öğrendikten 1 gün sonra herkese söyledim 
0 oy
(2,293 puan) tarafından

Tek diyeceğim sakınan göze çöp batıyor 

0 oy
(15,241 puan) tarafından
İlkinde hemen söyledim pekte inanmadılar tebrik edende olmadı ikinci olursa eşime bile hemen söylemek istemiyorum 
0 oy
(922 puan) tarafından
Kendi aileme hemen söyledim öğrendiğim gün. eşimin ailesine kalp atışını duyunca söyliycektik ama askere gitme durumu vardı eşimin o yüzden mecburi söyledik diğer insanlar kendileri sormadıkları sürece birşey demedik 
0 oy
(2,125 puan) tarafından
Annemlere ogrenir öğrenmez söyledim. Birkaç gün sonra da kaynanama. Te 14. Haftada ben kalp atışını duydum, o yüzden eltim ya da akrabalara o haftadan sonra söyledim 
0 oy
(3,651 puan) tarafından
Ilkinde dr a bile gitmeden 2.de kalp atisini duyduktan sonra:D
0 oy
(39 puan) tarafından
4 gebeligimde herkese hemn söyledik yani ben anlamıyorum bu kafa yapısını neden Bi insan hamile diye  v  birine nazar deydirsin veya kıskansın kimsenin çocuğu yokta tek biz mi doğuruyoruz  kayıpların olur anlarım busefer kimse heveslenmesin sevinmesin biraz büyüsün toplasın öyle söyleyelim dersin ama Bi problem yokken soylememk bana saçma geliyo herkesin kendi düşüncesi tabi
tarafından
Kayınvalidemin ağızı durmuyor hemen herkes öğrenir komşusuna kadar saçma sapan kişilere bile söyler tel doğuran ben değilim ama ağızları durmuyor birde herşeye şimdiden karışmaya başlar bende iyice stres olurum yani konu hamilelik değil bir sürü nedeni var
(39 puan) tarafından
Öyle tabi kuzum haklısın ama kariscak olan öğrendiğinde karışır zaten emin ol dogurmasan konuşurlar dogursan yine konuşurlar sen öyle şeyleri düşünüp hiç stres yapma o güzel hamileliğinin tadını çıkar boş ver herkesi
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Öğrendiğim günün beraberinde herkes öğrendi. Nazara inanıyorum ama etrafımda negatif enerjili kimse yok şükür 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 473 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 237 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,555 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 522 göst.
+2 oy
56 cevap 510 göst.

397,102 soru