0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından
8 aylık hamileyim kaynanamlar evimle mesafesi 5 dakika bile değil kendi Ailem ise 2 saatlik mesafede ama onlar da şu an memlekette buzdolabım bozuldu 3 gündür buzdolabım yok içinde dondurucuda altta neyim var neyim yok çöpe gitti ve bunu kaynanam da biliyor eşim onu aradı tamirci onların bir tanıdığı vardı sormak için demedi ki Ne yiyorsunuz Ne içiyorsunuz evde Dolap yok Bir defa aramıyor beni hamileliğimden beri Yeri geliyor yemek yiyemiyorum böyle önüme biri getirince daha tatlı geliyor üç gündür de kahvaltı yapamıyorum peynir bile yiyemiyorum Burada havalar çok sıcak alsam çöpe gidiyor koyacak dolabım yok insan mantıken der Burada hava 35 derece bu kız hamile Bu soğuk sudur nedir ne değildir Ne yiyor Ne içiyor Bir kez bile aramadı demedi Ben de kendi kendime Ağlıyorum bu kadar mı değersizim diye dolabın bozulmadan önce de öyle bir defa demedi gibi Tas Çorba yapayım çağırayım Bu benim ikinci hamileliğim oğlum da annemlerle memlekete gitti haftaya biz oraya gideceğiz onu alırız Annem bizi biraz dinlen sen de Bu ikincisi de nasip olursa kızım olacak Temmuz'da ve zoruma giden bir kez aranıp sorulmamam ama kaynanam büyük oğlu boşandı bir seneden fazladır kalkıp eski Gelinlerini alıp pikniğe götürüyorlar şimdi diyeceksiniz ki Belki o çok iyidir hiç de iyi değil ölmüş anne babalarına kadar birbirlerine küfür eden insanlar

8 Cevaplar

+1 oy
(1,220 puan) tarafından

Kaynanadan bisey beklemek mi aman aman Allah düşürmesin eline ;) bence sende bekleme beklentiler yorar yıpratır 

(103 puan) tarafından
Ama sorması bile insana yetiyor sonra hiçbir şey olmamış gibi doğumunda gelip bebek mi sevecek Ben ona nasıl icim ısınacak
(1,220 puan) tarafından
Benim kaynanam neler etti şimdi kucağından düşürmüyor 5 ay yemedim içmedim 9 kilo verdim 8 aylik doğurdum hastanede tek başıma yattım gelmedi gitmedi doğumdan 5 gün sonra geldi hizmet ettirdi kendine bütün kaynanalar aynı askom maalesef iyisi nadir
-Reklam-
+1 oy
(4,386 puan) tarafından
Kaynananin yaptigi dogru demiyorum. 

Ama kahvalti neden etmiyossun mesela, patatesli yumutta yapabilirsin. İlla peynir istiyorum diyosan minik peynirler var tek ogunluk ac bitir seklinde ekmek almaya gidince alabilirsin. 

Kaynanam ilgilenmiyo diye oturup karalar baglamanin ne mantigi var. Elinde ki imkanlarla yap yapabildigin kadar. Allah kimseye muhtac etmesin.
(103 puan) tarafından
Markete gidemiyorum Yürüyemiyorum Bacak aramda ağrı var son ayım olduğu için kramplar giriyor evin içinde bile adım atınca Canım Yanıyor
(4,386 puan) tarafından
Yumurta pisiripte yiyebilrsin.
Ya da samimi bi komsun varsa kahvaltiliklari bi saklama kutusuna koy sabahlari alir sonra geri verirsin.
0 oy
(10,772 puan) tarafından
Bahar yavrum ya dolabı yaptırsın eşin tez elden. 
(103 puan) tarafından
Maaşını henüz almadı bekliyoruz yaptırmak da 7-8 milyar tutuyor Dolabımda eski onun yerine yeni almayı düşünüyorum Annem bana destek olacak dedi Git al taksitle onun kredi kartıyla şimdi işten gelmesini bekliyorum gideceğiz bakacağız İnşallah alırız
(10,772 puan) tarafından
Valla sıcakta dolap olmadan olmaz,anca taksit falan halledin inşallah. Kaynananı da takma boşver herkes ektiğini biçer
(103 puan) tarafından
Kendisi 2 ay önce ameliyat oldu hastaneye gittim o zaman da 6-6,5 aylık hamileydim yemin ederim Tam 110 kilo 120 kilo ağırlığında yatağını Değiştirdim nevresimlere değiştirdim üstünü başını değiştirdim avret yerine kadar temizledim hep idrar olmuştu diye diğer Gelinler hiç birbirine sordu neydi onlardan daha kıymetlisi yok Hiçbir şey zoruma bitmedi de en çok zoruma giden boşanmış gelin kadar değerim yok ve ben bu insanları doğumda bile istemiyorum Hatta yüzlerimde görmek istemiyorum ne yapacağım
0 oy
(744 puan) tarafından
Aman canım ya herkes ettiğin sevabını da günahınıda alır.benim açılmam başladı doğumhaneye yatırdılar ailem uzakta kayınvalidem o zaman burdaydı normaldr o da il dışında yaşıyo neyse valizimi açamadı bi tğrlü karnım burnumda eğildim kendim açtım ortada kaldı diyede ayağımla karnım burnumda kenara itikledim son gücümle.eşime sinirden valizi tekmeledi diye anlatmış arkamdan.Evde lohusa kalırkende bebek deli gibi ağladı ben wcdeyim gelip bi kez bakmadı bebeğe giderkende eşime bebeği bana hiç vermedi diye ağlamış.birkaç lere uyutaym dedi beş dk sonra uyutamadı ben bakamıom edemiom diye geri verdi.hem dopumda hem lohusalığımda sinir krizi geçirtti bana.varlığındansa yokluğu daha iyi her zaman.Boş ver sormasınlar ona göre de sevabını günahını alır dedim ya.Hiç ağlayıp üzülüp canıjı sıkma.Onların bi sıkıntısı olduğunda da sen sormazsın
0 oy
(13,855 puan) tarafından
Gölge etme başka ihsan istemez diye bir söz var ya 

Hah o kaynana için söylenmiş. Ben şahsen hiç hayırlısını görmedim 
0 oy
(8,558 puan) tarafından
Canım beklentiye girme yeri gelince de cat cat söyle aramadın sormadın evlstlık beklıyosun diye
(103 puan) tarafından
Ne diyim canım evet bende yeri gelince içimde kini kusmak istiyorum sence ne diyim
0 oy
(188 puan) tarafından
Yok kuzum yok umurlarında bile olmaz kızları oldu mu koştura koştura giderler benim kaynanamda öyle bak dune kadar 3 4 gün boyunca dış agrisi üstüne birde tansiyon bir düşük bir yüksek bayılıp kal cam diye korkuyordum üstüne 2 buçuk yaşında kızım var ve 14 haftalık hamileyim aradım evvelsi gün böyle böyle anne tansiyonum düşük dikkat kendine olur artık dedi kapattı benim evimle evinin arası toplasan 15 dk gelmez nasıl oldun deyip aramadı kaç zamandır sobam kaldı evin içinde kaldıramadım eşim yoğun şekilde çalışıyo dün gel biraz ucundan tütuver dedim yok halsiz8m yok işlerim var bahane buldu bir sürü şu halimle kendim yaptım yine anlıyacağın yakınında degmiyo ben bıraktım takmayı 
0 oy
(354 puan) tarafından
Ah canim ya bu kaynanalardan bisey bekleme.. Ben hamileyken agrim oluyordu son aylarda merdiven inip cikamiyordum evimizde 2 katli mutfakta asagida. Kaynanam 1 tabak yemek bile cikarmazdi yukari. Karnimin altindan tuta tuta zar zor dusup cikardim merdivenleri. Eşim işten gelince ama mutfagi odama tasirdi ben asagi inmiyim diye.yani bosuna kendini uzme cogu boyle

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 772 göst.
15 Haziran 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Ytksitem (30 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 360 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Unalgll (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 359 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 181 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (262 puan) tarafından soruldu

385,053 soru

11,516,203 cevap

35,176 kullanıcı