0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde (126 puan) tarafından
Kızım 4 yaşında kaynanam bayramda köye gönder diyor biz gitmicez işlerden dolayı ama kaynanam kızımı istiyor bende için rahat etmez eşime diyorum iyi bakmazlar biliyorum yani ve televizyonlarda görüyoruz neler neler oluyor köylerde şehirlerde kızımı göndermek istemiyorum eşim kızıyor siz olsanız gönderir miydiniz 

35 Cevaplar

+2 oy
(14,103 puan) tarafından
Bayramda ortadan kaybolan çocuklari gördukçe asla diyorum. Ağridaki Leyla bebekte bayramda ortadan kaybolmuştu. 
(126 puan) tarafından
Evet işte böyle şeyler de olduğu için insan daha da korkuyor ve hakta etmiyorlar hiç bir doğumuma gelmediler
-Reklam-
+1 oy
(6,818 puan) tarafından
bakarlar ya da bakamazlar bilemem ama ben nerdeysem kızım orda. yalnız hiçbir yere bırakmam. her çocuğun yeri annesinin yanıdır
(126 puan) tarafından
Bakamazlar da zaten bunu da biliyorum o yüzden gerek yok gondemicem
(6,818 puan) tarafından
gerçekten anne baba zor durumda değilse kimseye bırakılmamalı çocuk. anneanneye de babaanneye de. gitsin, gezsin tamam ama annesi nerde uyuyorsa çocuk da orda uyuyacak
(126 puan) tarafından
Aynen canım içim rahat etmez valla kocam kavga da çıkarsa göndermem
0 oy
(86 puan) tarafından
Benım olmadıgım hıc bı yere gondermem tek basına. Gıdelecekse bende gıderm yoksa  gondermem
(126 puan) tarafından
Aynen canım bende gondermicem eşim istediği kadar kızsın
(86 puan) tarafından
Izın ayarlayıp sızde gdın madem cok meraklıysa anasına goturmeye
0 oy
(3,930 puan) tarafından
Göndermem annem kaynanam kim olursa olsun ben nerde kızım orda 
(126 puan) tarafından
Bide kız çocuğu neler neler oluyor bende gondermicem özlerim zaten
0 oy
(3,734 puan) tarafından
Bende olsam gondermem.hele kurban bayrami satirlar bicaklar ortalarda hayvanlar kesilecek gorecek yaninda annesi yok.o hemgamede birsey olabilir

Gerci ben normal zamandada gondermem emanet edemem kimseye
(126 puan) tarafından
Aynen bak bu açıdan da hiç düşünmemiştim bide bu var ****** falan kesilecek bide kız çocuğu dahada korkuyor insan yalnız bir yere göndermeye
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Gondermek istemiyorm oldu bitti esimde tepki veriyorsa onunda agzina afedersn ama ben doguruyorm her zorlugu ben cekiyorm bu cocugn hakkinda hukmude ben verirm annesi olarak cok iyi bakacaklsrindan eminde olsam asla benm olmadgim yere gondermem.nelr neler coruyorz valla allah korusun.
(126 puan) tarafından
Çok doğru valla ben okadar zahmetle karnimda taşıdım doğurdum hiç değer de vermiyordular doğurdum yine aynı şekilde eltimin çocuklarına daha değer veriyordular belliydi yani benim kızıma yapmadıklarını onlara yapiyordular şimdi biraz büyümüş diye kendi keyfleri için istiyorlar valla hakta etmiyorlar zaten
0 oy
(7,794 puan) tarafından
Bi kere oğlum daha 2 yaşına bile gelmemişti nasıl çıktı bilmiyorum biz kaynanamlardan ciktik eve gidecek kapidayiz oğlum gitmek istemedi heralde kaynanam memem yok malesef oğlum dedi emiyodu ya o zaman kayinbabamda az büyüsün kalır o zaman dedi eve geldik hemen eşimi uyardım ananın babanin huyunu biliyosun ilerde çocuk büyüdükçe daha çok ağlar bırakmak gitmek istemez kalsın denilmeyecek benim çocuğum ben nerdeysem orda olacak sakın bak sakın dedim gözüme inanmam ben 1 gece değil 1 saat bırakmam çocuğumu kimseye 
(126 puan) tarafından
Haklısın valla insanın içi de rahat etmiyor banane bende gondermicem bide bari değer kıymet verseydiler bebekti zerre değer vermiyorlardı
(7,794 puan) tarafından
Benimkkiler oğlumun ustunr titriyolar ama bırakmam o haklarını başka herşeye karışarak doğumda da beni yalnız bırakarak kaybettiler
(126 puan) tarafından
İki doğum ettim onlarda beni yalnız bıraktı o yüzden onların da hakkı yok
(7,794 puan) tarafından
Gönderme o zaman boşver
0 oy
(585 puan) tarafından
Annesinin babasının olmadığı yerde çocuğun da işi olmaz benim fikrim böyle tabii herkesin fikrine saygı duyarım
(126 puan) tarafından
Aynen canım bide bayram kızım bayramını bizle geçirsin ne işi var orda
(585 puan) tarafından
Yok canım çocuğun yanında dursun öyle alıştırma hele ki kız çocuğu kapı kapı gezmez gözünün önünde dursun
(126 puan) tarafından
Aynen canım kızda olduğu için daha çok korkuyo insan
(585 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(3,916 puan) tarafından
yok 4 yasinda asla gondermem 
(126 puan) tarafından
Aynen canım daha küçük babası da gondermemeliydi aslında ama işte ailesne kıyamıyor
0 oy
(12,926 puan) tarafından
Herkesin tercihi. Ailesini kendi en iyi bilir. 

Kaynanam varsa yollarım zaten haftada bir kalır babbannesinde doğduğundan beri gül gibi bakar
(126 puan) tarafından
Bunlar gül gibi hiç bakmadi bakmaz da
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Hayır gondermem, babasi da yokmus yaninda ne isi var. Gozunun onunde olsun, asla taviz verme. Onune gecemezsin sonra
(126 puan) tarafından
Kesinlikle canım bide hak etseler bari ne değer ne kıymet ne doğumda yanımda oldular şimdide böyle şeyler istiyorlar bizden hiç hak etmiyorlar ben nereye çocuklarım oraya
0 oy
(3,154 puan) tarafından
Göndermem 4 yaşında daha çok küçük.  Kaynananın evinde gelen gidenler olarak illaki 7 24 cocugun başında olamicak 4 yaşındaki çocuğun başına bir şey gelse derdini anlatamaz. Ben göndermezdim. Yakında dogumum var burda 2 gün normal doğumda 4 gün sezaryanda hastanede kalıyorsun o bile dert benim için inşaAllah normal doğum olur da 2 güne en geç evimize geçeriz ben hastanedeyken kaynanam bakacak çünkü 
(126 puan) tarafından
Dimi evde oldugunda bile başkasıyla için rahat etmez iyi bakarlar mi bakamazlar mi diye kaldı ki bu köy uzak anne baba yok bide kızım çekingen içe kapanık göndermem
0 oy
(2,133 puan) tarafından
Göndermem. Evde babasıyla bırakmaya bile güvenemiyorum telefona dalar çocuk balkona çıkar falan düşer diye kafamda elli tane senaryo dolaşıyor. İşe güce dalarlar çocuğa bakmazlar çocuk bi yere gider Allah korusun. Sonra göndermeseydin derler
(126 puan) tarafından
Aynen canım eşim kavga da çıkarsa göndermem
0 oy
(4,832 puan) tarafından
Asla göndermem heleki şu devirde 
(126 puan) tarafından
Aynen canım valla hiç bir şekilde gönderilmez nerden baksan olmaz yani
(4,832 puan) tarafından
Yok yok aman eksik kadın ben nerdeysem çoçuğumda orda okur kimse benim gibi bakamaz babasıyla bile göndermem çünkü bir baba bile bakamaz anne gibi
(126 puan) tarafından
Onlar da iyi bakmaz zaten gondermicem canim
(4,832 puan) tarafından
Aman sakın gönderme gerek yok
0 oy
(877 puan) tarafından
Ayy asla göndermem köy ortamı birşey olsa mugede ki son olaydan sonra asla kimse güvenmem büyük cesaret sonra birşey olsa ne yaparsın gönderme eşin istiyorsa o gitsin  kızın küçük 4 yaş ne anlar orda olmaktan
0 oy
(559 puan) tarafından
Yok yok asla göndermem, tabi bu durum iki taraf içinde geçerli.Nasil baktığı değil mesele, benim gözümün önünde olmaması .Düşsede,aglasada yanımda olsun zaten büyüyünce uzaklasiyorlar o zaman kalır ayrı.Ama o daha ana kuzusu .Benimde kızım 4 yaşında ne o gider ne ben gönderirim
0 oy
(13,855 puan) tarafından
Gündüz iki ailenin bireyleri gözetiminde her yere gidebilir ama gece benim veya eşimin olmadığı bir çatı altında asla uyuyamaz kendimde mecburi haller dışında asla gece birakmam hastane vs ancak o zamanda babası yanında olsun isterim Şu an 2.5 yaşında ama sanırım on yaşına kadar falan böyle gideceğim.
0 oy
(276 puan) tarafından
Eşimde kızımı annesinin yanına göndermek istiyor göndermiyorum. Niye göndereyim annemde bana gönder dedi yok dedim gönderirsem bende onunla gelirim dedim zaten kızım 5 dk bensiz durmuyot
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Allah muhtaç etmesin göndermek istemem
0 oy
(7,256 puan) tarafından
Göndermem kim küserse küssün .. Öncelik benim yavrum... 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 323 göst.
0 oy
9 cevap 273 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,959 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 608 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,412 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 210 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu