0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Kižlar 2016dan beri davam sürüyordu boşanma ve şuan 2021 15 gün oldu biteli ve ben sevdiğim adamdan 7 aylık hamileyim kimliğimi degistircem bekar olarak geçicek ama dogum yaparken soy adı bebegin benim soy adım olarak verilir mi doğumda yoksa boşanditim kışının soy adımı yazar böyle bı durum yaşıyan oldumu bilginize ihtycam var :( iddet var evlenemiyoruz soy bağı reddi acicz ama doğumdan sonra anca doğum önemli olan benim kimlikte ki soy ismimi alirmi 

11 Cevaplar

+2 oy
(514 puan) tarafından
Bir esra erol konusu daha. Bosanmadan baskasindan hamilemi kaldin?
-Reklam-
+1 oy
(3,141 puan) tarafından
Resmi boşamanin ardından 4 ay geçmeli eski eşinin soyadı yazar çünkü kimliğin 4 ay sonra çıkacak. Hastaneyle görüşün. Boşanma surecim bitti fakat bebek eski kocamdan değil babası baska birisi diye. Bilmiyorum nasıl bi işlem yaparlar. Keşke boşanma süreci bitmeden böyle biseye kalkismasaydiniz. Sonrasında mahkeme işi çok zor oluyor. DNA testi falan istiyorlar.
(8 puan) tarafından
Yok eskiden öyleydi smdi avukatla knstum doğumda gerrcek baba ismi yazilck nüfusa gerçek babası glck . Önemli olan şuan bebeğimin soy adı doğumda benim olmam eskiden 4 ayda alablyorduk kimliği şimdi iki hafta sonra değişiyor kimlik kendi soyisminle şuan ztn e devlet vb yerler benim soyismim 4 ay beklememe grk yok ondan bekar gozukucek benimki yazilitmi diye soruyorum :(
(3,141 puan) tarafından
Yani şöyle bir kolaylık olabilir. Evde doğum gerçekleşir bildiğiniz bir doktor evde doğum yaptirir. Sevgiliniz nüfusa gidip su kişiyle aramızda nikah yok imam nikahı var bebeğimiz evde doğdu diye direkt annesi ve babası olarak sizin adınız yazabilir. Ama tabiki boşanmanin ardına 4 ay geçmediği için sıkıntı çıkar mı gene de bilemiyorum.
(8 puan) tarafından
4 ay mı geçmesi gerekiyor ben 300 gün blyorum.s
(3,141 puan) tarafından
İki hafta içinde kendi soy adın yazılı kimliği alırsan kendi soy adın yazar ama sanmıyorum annem boşandı 4 ay sonra almisti yeni kimliği. Eşinizin soy adı yazan kimlikle hastaneye yatarsaniz eşinizin soy adı yazar. Ama bekar kimliği ile giderseniz babası da bu derseniz sevgilinizde evet benim çocuğum derse babası olarak onu yazabilirler belki bilemiyorum canım.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Eşinden resmi olarak bosanmadan başka birinden mi hamile kaldın anlamadim ?
(8 puan) tarafından
Eşimle dava surecindeydim Şubat'ta geçen sene boşanma verildi ama velayet çocuğum için istinafa gitti ve anca şuan sonuclandi kesinleşti şuan ayrıldım ama 7 aylık sevdiğim adamdan hamileyim idddet var evlenemiyoruz kesinleşmiş günden sayiyormuş 300 günü ve doğumda benim soy adım geçer mi diye soruyorum bekar gozukucem
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Direk nikahını  yap o şekilde onun nüfusun da olur 
(8 puan) tarafından
Yapamiyorum kuzum 300 gün diyor kesinleşmeden sonra şuan önemli olan doğumda benim soy adım geçmesi sonra dava acicaz babasının soyadını alick evlencz şuan olmuyor sdce önemli olan doğumda soyadim
0 oy
tarafından
İddet süresi bitmediği için bebek eski eşinizin üstüne yazılacak. Doğumdan sonra dna testi ile baba ismi, soyadı değişecek 
(8 puan) tarafından
Dogumdadami  öyle olucak yani bebeğim geldimi benim soyadım farklı onunki farklimi gozukucek hastanede
tarafından
Eski eşiniz ile resmi olarak boşanmadan hamile kaldığınız için doğacak bebek eşinizin üstüne yazılacak onun soy adını alacak
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bi bilgim yok ama hamile kaldığın adam gidip kimliğini çıkartıcak soy adını vericek 
(8 puan) tarafından
Şuan yapamiyor .s blmyrm of
(3,282 puan) tarafından
Bebeği üstüne alabilir soy adını verebilir araştırdınız mı sonuçta onun bebeği
(8 puan) tarafından
Hallettim hastaneyle görüştüm :)
(3,282 puan) tarafından
Adam soynadını verebiliyo üstüne alabiliyo değil mi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Karnındaki bebe eski eşine düşüyor canm bosancsm 300 gün üstünden geçmesi lazım yani eski eşinin bebesi goruncek
0 oy
(417 puan) tarafından
Boşandıktan sonra  300 gün içinde doğan çocuk boşanılan eşin hanesine yazılır diye biliyorum ama emin de değilim 
0 oy
tarafından
İddeti beklemene gerek yok canım avukata bi dilekçe yazdırıyosun iddeti iptal ediyolar ama o zaman da hamilelik testi istiyolar hamile görünürsen eski kocanın adına çıkar heralde bebek ama eğer şöyle yapabilirsen kan verirken başkasının kanını verdir yanında birini götür senin adına kan versin gebe gözükmezsin tabi riskli olabilir bunu göze alman lazım ağzımızda maske var zaten kimlikteki resimden sorun çıkmaz heralde 
0 oy
tarafından
Eski esinin soy adjni alir bosanmadan sonra 9 ay gecmesi lazim baskasiyla nikah yapmak icin  aksi taktirde esinin soyadini alir
0 oy
(683 puan) tarafından
Bebek doğunca senin kütüğüne geçir yani senin kızlık soy adını alır doğunca yani doğuma gidince eşinin adını verme gayri meşru olarak dersin senin kütüğüne geçer kolaylıkla çıkarırsın cüzdanını 
(8 puan) tarafından
Halllettim kuzum boşanma kesinleşmiş olduğundan özelde çocuğumu biyoljik babasıyla beraber kendi soy adımla dogurablyorym nufusada biyoljik babayı solucm bakalm nüfusta o belgeyle gidilxkms
(683 puan) tarafından
Evet ama eski eşinin adını verme verirsen sıkıntı olur hayırlısı ile inşallah Allah yardımcın olsun
(8 puan) tarafından
Aynen kuzum

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 732 göst.
21 Nisan 2024 Aile kategorisinde Hickimse1111 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 408 göst.
0 oy
4 cevap 134 göst.
0 oy
3 cevap 120 göst.