0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (33 puan) tarafından
Kızlar ben doğum yapalı iki hafta oldu eşimin ailesiyle altlı üstlü oturuyoruz bayram tatili diye onlar denize gittiler hepsi benle eşim kaldık gelmiş bana diyorki biz gelene kadar yemek yap dedim sen bana bir tas çorba yapmadın doğum yapalı ben sana yemek yapamam kusura bakma iki çocuğa anca bakarım zaten geceleri uyku denen bişey yok dedim hemen alındı küstü ama çok sinirlendim hem gezmeye gidiyor hemde gelince hazır sofra yemek bekliyor sizce abartmışmiyim?

12 Cevaplar

+3 oy
(4,198 puan) tarafından
Hayır az bile demişsin yüzsüzler 
-Reklam-
0 oy
(3,245 puan) tarafından
Helal olsun valla ağzının payını vermişsin bazı insanlar da utanma yok işte kendileri yapmaz ama karşı taraftan hep beklerler
0 oy
(828 puan) tarafından
Az bile demişsin. az gezde kendine hizmetçi tut bir akıl sende var demi deseydin keşke.
0 oy
(2,476 puan) tarafından
Ohhh iyu demişsin enayi gibi yapsaydın daha çok tepene binerlerdi 
0 oy
(102 puan) tarafından
Ay tebrik ediyorum seni az bile demişsin keşke gelirken siz bana getirin yemeği deseydin
0 oy
(15,228 puan) tarafından
Kendim demiş kadar mutlu oldum aferin kız :)
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Gayet iyi demişsiniz. Gelinini beleş hizmetçi gözüyle gören Kaynanalar aşırı sinir bozucu. 2 haftalik bebekle ne yemeği bekliyor acaba yüzsüz. Gelsin iki yumurta kırsin yesin
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Yoo az bile demişsin bi uşak tutsun bi zahmet ne kocaya ne de ailesine yüz vermeyeceksin yoksa elini versen kolunu istiyorlar
0 oy
(1,693 puan) tarafından
Iyi çüş lohusa kadından iş istiyor utanmadan. Az bile demişsin. Küserse küssün. Yarın öbür gün bir şey dediğinde gene ber cevabını alttan alma sakın. 
0 oy
(718 puan) tarafından
Yok canım ne abartması. Bu gaynanalar  niye böyle bencil gıı. Benimki de aynı. Yok sana yapmak zorunda sen lohusasın. Şerbet yapmak zorunda çorba yemek yapmak zorunda. Ama sen ona karşılama yemeği yapmak zorunda değilsin o yapsa gene. Benim kaynana da yapar Allah var karşılama yemeği filan. Ama karşılığını illa bekler. Eşimi arayıp yemek yapmamızı ister. İki küçük bebemle ben yemek hazırlamak zorunda değilim ki. Gitsin bi pide yaptırsın. İlla adamı yoracaklar. Geçen de tatlı istemiş eşimden. Ben içimden geldi bi tatlı yaptıydım kaynanaya giderken. Ondan yine yapsın diyomuş misafiri gelecekmiş. eşim de hazır alırız dedi. 
0 oy
(2,120 puan) tarafından
Abartmamissin canım, kötü zamanda bir çorba yapmayan insana da insan el atmak istemiyor
0 oy
(2,518 puan) tarafından
Gayet yerinde bi cevap olmus bence

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 392 göst.
7 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Melek anne (317 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 358 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (852 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 269 göst.