0 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından
Eltilerim gorumcelerim kadın kadına gideceğiz ve toplu mesaj atmışlar herks etini meyvesini kahvaltılıklarini suyuna kadr hazırlasın .sabah gidip aksm gelecegiz ve iki çocuğum var neler katmam gerek ne götürmem gerek ne giymem gerek linclemeyin hiç pikniğe gitmedim onlar her zmn gidyr kahvaltılık ne katabilirim öğlen çocuklarım açıksa ne katayim para alayimmi yanıma orda market falan varmı ekmek falan almak için bilgilendirirmszn teşekkürler şimdiden 

13 Cevaplar

0 oy
(3,761 puan) tarafından
Gittiğin yere bağlı market. Çocuklar için poğaça börek falan yapabilirsin yerler orda içecek al sevdiklerinden
(64 puan) tarafından
Para alicm cnm bnm birazda hazıra kaçarım ikisiyle zor ya ondn saglsn cnm bnm
-Reklam-
0 oy
(1,511 puan) tarafından
Spor tarzda giyin, bol yazlık pantolonlar giyebilirsin koyu renkli spor ayakkabın varsa giy.cocuklara ikişer kat kıyafet al iç çamaşırı dahil.uyurlarsa üstlerine örtmek için ince örtü al.gittiginiz yer akşam serin olabilecek bir yerse ince mevsimlik yelek alirsin.kahvaltilik simit poğaça meyve suyu kraker gibi şeyler alabilirsin 
(64 puan) tarafından
Simit bogaca guzl fikir cnm hemde doyurucu hepsini not aldım cnm çok sağolsun cnm bnm
0 oy
(4,197 puan) tarafından
Domates salatalık falan al ne yıyorsanız onları al fazladan agırlık etme kendıne madem herkes ayrı. Benımkiler mesela et tavuk yemez ben olsam evd köfte hazırlar götürürm. Keşke herkese ayırsalardı getırılceklerı ortaya konur yenılır ıccılır sonra da parası hesaplanırdı. böyle saçma olms benve. 
0 oy
(368 puan) tarafından
Rahat birşeyler giy orda rahat edersin poğaça kek gibi şeyler yap evden kahvaltılık biber patates yağ tava falan götür kızartma yaparsınız kahvaltıya domates salatalık bıçak tuz sofra çocukların küçükse yastık küçük bir yorgan falan leğen tabak ....vs daha çok varda üşendim yazayım :))
(64 puan) tarafından
Sen söylerken bile ağzım sulandı sevdiğim şeyler hepsini goturcm birde baktım onlar gtrmemis sinir olurum bn kurdanina kdr getiririm onlar bnmkine göz diker
0 oy
(1,416 puan) tarafından

Neden herkes kendi getiriyor onu anlamadım konuşup paylaşım yapmıyorsunuz biz mesela evden hiç bişey getirmeyiz oturak.vs dışında et tavuk meyve içecek vs ne alırsak disarda alırız toplam ne kadar tutarsa böleriz yani 

Üzerinizi bacaklarınızı tamamen kapatacak şekilde giyinin ince bile olsa tamamen kapalı olsun kene vakaları aşırı artmış durumda 
(64 puan) tarafından
Bizimkiler cimri cimri dyrm gidelim masa tutalım yok hali alıp gelcekler cimende oturacakmisiz kene böcek var dyrm diyor bizimi bulacak böcek o kdr yükü al götür birde iki bebekle mafolcm ya
0 oy
(1,742 puan) tarafından
Daha dün piknikten geldik ve bizim gelin iki çocuklu çok zorlandı biri yürüyor diğeri emekliye açıkçası kız hiç biseyden tat alamadı o yüzden bunları göze alarak git gideceksen 

* öncelikle çocukların küçükse bence duyacak bir çorba gibi biseyler yap çünkü et falan zor 

* yatacak seyler götür yastık küçük bir döşek minder gibi 

*meyve veya atıştırmalık şeyler al  ve su al yanına mutlaka hava çok sıcak 

* sen özellikle çok rahat olan kıyafet giyin çocuklarına da yedek al çünkü üstlerini mahvediolar
(64 puan) tarafından
Demi bende pert olacam ikisyle inslh mafolmaz insan biraz değişiklik istyr sürekli sürekli evde bunaliyoruz  yazda geldi çok teşekkür ederim şimdiden hepsi doğru ayarlicm şimdi cnm
0 oy
tarafından
Çocuklarına yedek kıyafet ıslak mendil pecete. Tabak bardak kaşık çatal tuz. Eğer içiyorsaniz çay kahve. Su yanında yenilecek salata malzemeleri bıçak sıvı yag. Sonra orda rahat giyin ki rahat et çocuklarına sinek.kovucu ve güneş kremi. Aksamdanda buzluğa su köy buz tutsun orda bolca soğuk suyun olur. 
(64 puan) tarafından
Hepsi çok mantıklı cnm hepside lazım olck orda kebapta ypcgz  saglsn cnm yazilariniza baka baka hazirlyrm çantayı eksik birşey unutmim diye
0 oy
(4,403 puan) tarafından
Kahvaltilik olarak,peynir,salatalik,domates,zeytin evden kaplara hazirlayip koyabilirsin. Poagaca ,borek yapabilirsin. 

Eti orada pisirecekseniz cigden dogranmis gotur ,pismis et ya da koftede olabilir. 

Cocuklarin kucukse sevdikleri bi corba olabilir. Meyve ve atistirmalik alirsin. Bence meyveyi falanda evden yika saklama kabina koy gotur. Oralarda ugrasma diye diyorum. Belki gittiginiz yerde su olmaz yikamak icin. Karton tabak,bardak,catal ,kasik falanda gotur. 

Cocuklara 2 ser takim kiyafet al. Kucuklerse 3 bile olur. 

Kendinde rahat spor giy. Esofman falan. 

Cekirdek,kuruyemis falan da alabilirsin aralarda yemek icin.

Ama herseyi mumkun oldugunca evden hazirla oralarda ugrasmak zor oluyo cocukla.
(64 puan) tarafından
Rahat giyinmek en iyisi demi süslü puslu olmyorum iki çocukla inslh zorlanmam ikisiyle çok teşekkür ederim şimdiden cnm bnm ellerin dert görmesin
(4,403 puan) tarafından
Yaa ben normalde bile rahat giyinirim. Hele bu sicaklarda rahat serin,tutacak seyler giyiyorum :) rica ederim canim. Benim tek cocuk 2.5 yasinda park disinda pek bi yere cikmiyoruz rezil oluyoruz :(
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Neyle gideceksiniz . 2 çocuk bu kadar eşya zor olmaz mı senin için. 
(64 puan) tarafından
Araba ile cnm
0 oy
(218 puan) tarafından
Biraz rahat giyin cocuklarina birer ceket al uzun bantolon al sogursa aksama diye inceden uyurlarsa uslerine ortmeye ortu al sigara boregi yapabilirsin goturmek icin para al yanina nolur nolmaz yedek giyside al cocuklara belki kirletirler bisiler dokulur bide sevdi yiyiceklerden al cok kucukse mama yap bide icecek goturebilirsin kemdinize catal bardak tabak alin yeterli bence bide cocuklar oynar diyosan top veya oyuncak al
(64 puan) tarafından
Tm cnm bnm şimdi hazırlıyorum dediklerinide kattım birzdn saglsn cnm bnm
0 oy
(916 puan) tarafından
Domates slaatani suyunu al bardak alabilirsin çocukların plastik bardakları varsa al kaşık bıçak catalini tabağını al peçete al ıslak mendil 

Ama ete gelince aslında herkes birşey yapıp getirse daha iyi ama neyse kek birşeyler de yapıp goturebilirsin
(64 puan) tarafından
Herks tuzuna kdr kendi evinde gtrck eşim de bu sabah fazla fazla kat dyr.dedim ablan demiş herks kendine göre gtrck onlar bni düşünerek fazla katyrmu niye yük ypyim kendime
0 oy
(128 puan) tarafından
Öncelikle rahat giyin eğer kapaliysan pantolon,  tunik giyin. Ellerini sık sık yikaman gerekebilir diye gömlek giyme. Resim çekilebilirsiniz ona göre tatlı şeyler giyin. Ayakkabını spor al ve ben pikniğe gidince yanıma mutlaka terlikle alırım. İhtiyacım olunca kullanırım. Islak mendil ve peçete almayı unutma. Bana kalırsa karton bardak ve plastik kullan at saklama kapları oluyor onlardan alabilirsin. Çünkü iki çocukla ve günün yorgunluğu ile dönüşte eşyaları taşımakta ve toplamakta zorlanabilirsin. 

KAHVALTI İÇİN:

Peynir, zeytin , salatalık,  domates, haşlanmış yumurta, patates kızartması, sigara böreği yapabilirsin. 

Çocukların için ara öğün olarak ekmek arası yapabilirsin. Peynir , salatalık, salam koyabilirsin. Veya bimden hazır alabilirsin. 

ÖĞLEN İÇİN: 

Peynirli veya patatesli börek , patates salatası klasik kek yanına da ayran veya 1,5 lt kola alabilirsin. Az bir şey mercimekli kofte de yapabilirsin. 

AKŞAM İÇİN: 

Sarma dolma ve içli köfte yapabilirsin. 

Bir de akşama kadar kalacaksınız buzluğa su koy. Ayran ve kola alacaksanız eğer onları da buzluğa koy öğlene kadar erir zaten serin olur. 

Bir de ben evden bulaşık götürünce deterjan , sünger ve ellerimi yıkamak için sıvı sabunda alırım. Yedek poşet koy hem çöp için kullanırsın hemde eşya koydukların yırtılırsa zorda kalmazsin. 

Çocuklarına yedek kıyafet koy. Altınıza sermeye kilim al. Çocukların uyursa yastık ve küçük minder al üstünü örtmeye ince muslin bez al. Oyuncak ve top alabilirsin çocukların için. 
(64 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim şimdiden hepsi çok guzl ve mantıklı aklıma bile gelmedi yastık örtüsü fln
0 oy
(5,541 puan) tarafından
Neler alınacak onlarıda yazmaları lazım.  Mesela her birimiz şu kadar et şu kadar ekmek ve şu kadar kişiye yetecek kadar meyve vs alınacak diye aranızda anlaşmanız gerekiyor
(64 puan) tarafından
Herkes kendine göre gtrckmsz çok saçma ama eti kendine göre bolusulme yplsaydi daha iyi olurdu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 159 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 189 göst.
0 oy
15 cevap 560 göst.
6 Mayıs 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Fatma330 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.

386,107 soru