0 oy
468 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (192 puan) tarafından
Yani şu soruyu gerçekten buraya sormam o kadar saçma ki ama gelde sorma iste gebe soru cevaba soruyorum sorumu cevap yok nerede gereksiz post var gider oraya doluşurlar gerçekten ihtiyacı olan insanların sorularına bakmazlar sorum şu hanımlar Cuma günü sezeryan doğum yapacağım bana vereceğiniz öneriler neler özellikle bu sıcaklarda dikişlerim nasıl iyileşecek bilmiyorum çabuk iyileşmesi için neler yapabilirim.  

Gebelik haftası 38+4

11 Cevaplar

0 oy
(20 puan) tarafından
Bol bol hareket edip yürüyüş yapman lazim
(192 puan) tarafından
Bunu gerçekten çok kişi söylüyor bende yatmam bile valla böyle olursa hareket halinde olurum
-Reklam-
0 oy
(271 puan) tarafından
Yengem iki sezeryan yapti ikisindede direndi yatmadi yatarsam kalkamam dedi kalkmak yani yürüyüş wc ihtiyacı vs iş yapmadi 40 ina kadar . Bitter çikolata ve kahve goturmistu bas agrisi yasamamak icinmis anestezi falan olunca...
(192 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(7,879 puan) tarafından
Hiç canını sikmayacaksin bu en önemli ve birinci sırada geliyo sonra ayaklarının uyusuklugu açılır açılmaz yürüyeceksin bunun çok faydasını göreceksin emin ol bi de bol bol kahve içeceksin bi sabsh bi sksam iç mutlaka narkozu atmak için cok önemli ben ilk defa sezeryan yapmistim öyle korkuyodum ki kaynanamla bi kavga ettik dedim benim hemen iyilesmem lazım gece 12de oğlum kucagimdaydi sabaha karşı hemşireler koridorda gördü sizi kim kaldırdı dedi kendim kalktım dedim öyle iyiydim sabah visite doktor geldi annem koltukta uyuyo ben ayaktsyim güldüler ha bi de tuvalete çok git saat başı git idrar sıkışıyor aşırı ağrı yapiyo 
(192 puan) tarafından
Ben gazimi kolay kolay çıkaramayan biriyim onu çok düşünüyorum
(7,879 puan) tarafından
Vala ben onu hiç anlamadım bir zaten narkozun etkisiyle orası bağımsız calisiyo ebe kontrole geldi gazın çıktı mı dedi valla pat pat ses geliyo ama bilmiyorum heralde çıktı dedim korkma korktuğun başına gelir onunda çaresi olur
0 oy
(4,020 puan) tarafından
Stres yapma 

Bol bol yürü 

Yaranın üzerini bantlama ama ince temiz bir tülbent ile kapat terleme yapmasın bana de bunu demişti çok faydası oldu 
(192 puan) tarafından
İnşallah öyle yapacağım peki iç çamaşırı giyersek nasıl olacak
(4,020 puan) tarafından
Yüksek bel almıştım ben
0 oy
(6,979 puan) tarafından
yavaş hareket edeceksin, yürüyeceksin. eczanede satılan ameliyat bantlarından al banyo için. baticon al pansuman için. korse hemen olmaz ama şal al yanına. karnını sararsın. şimdi karnın dolu derin gergin. bebek çıkınca karnın hemen eski haline dönmeyecek. karnın büyük ama içi boş olacak ve bu sebeple sallanacak çok fazla. hastaneden eve dönerkenbir kasisten geçsen sallanır. ama sararsan rahat olursun
(8,139 puan) tarafından
Kız benimki hemen indi karnım falan kalmadıydi doğumdan sonra hiç kullanmadım korse filan
(192 puan) tarafından
Unutmam inşallah alırım yanıma benimde aklımdan geçiyor hatta kasislerden geçerken filan ağrımasın diye battaniye gibi bir şey köy altına demişlerdi
(6,979 puan) tarafından
korse ben de kullanmadım. ama ilk zamanlar sarmak lazım. bebeğim küvezdeydi benin, her gün onun yanına gidiyordum taburcu olduktan sonra, karnımı sarmadığım günler işkenceydi. 2-3 hafta kadar öyle sallanabiliyor sonra iniyor zaten
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Canım doğumdan sonra sade nescafe içirmişlerdi bana ve dondurma yedirmişlerdi. Anestezi etkisinden çıkmak için ve gazını rahat çıkartmak için. Bir de olabildiğince yürü. Yürüdükçe ağrın da azalır inşallah. Eve gelince de ılık bir duş al ayakta eğilmeden. Omuzlarından aşağı göğüslerine doğru böyle ellerinde masaj yap tarar gibi. Sütün daha hızlı iner. Evde destek olan olacaksa her gün mutlaka dediğim gibi duş al.
(192 puan) tarafından
Uygulayacağım inşallah teşekkür ederim
0 oy
(2,999 puan) tarafından
İki doğum yaptım ikisinde de hiç yatmadım yürüyüş ve hareket halinde olman lazım,ama tabi kendini yorupta zorlama, hayırlı doğumun olsun inşallah 
(192 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(610 puan) tarafından
Sezaryan madde bir çıkınca ilk işin kahve içmek olsun ve olabildiğince hoşaf tüket ben kaysi üzüm hoşafı içmiştim ilk 4 5 saat ayakta olmayacaksın sonta takılacak tabi spinal ameliyat için dediklerim ondan sonra yavaş yavaş yürümeye çalış fakat kendini birden yorma en önemlisi yanında biri olması lazim eşin annen mutlaka canım ilk zaman bişey anlaşılmıyor bu biraz zaman geçince sırtın kolun agriyacak fakat ağrı kesici veriyorlar hemen panik etme sakın ol herşey kolay olacak Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️ 
(192 puan) tarafından
Aminn inşallah Allah razı olsun korkuyorum gerçekten ama sakın kalmaya da çalışıyorum ne yapalım:(
(610 puan) tarafından
Ben de panik atak olduğu halde ameliyathaneye girene kadar hüngür hüngür ağlıyordum ondan sonrasını hatırlamıyorum bile sana o kadar diyeyim Rabbim yardımcı oluyor hiç düşünmüyorsun bile hani o belden iğneye falan hiç canıni acıtmıyor heleki bebeğini gördükten sonra yaşadığın bütün acılar gidiyor
0 oy
(9,983 puan) tarafından
Dikişlerini duş sonrası be terlediğini hissettiğin zaman dön makinesinin soğuk tarafıyla kurut canım doktorum öyle dedi ve çabuk iyileşti onun dışında bol yürüyüş yap sıkmadan korse takmanı öneririm dik durman ve karnını tutması için 
0 oy
(300 puan) tarafından
24 saat suni sancı çekip sezeryan oldum. Ben ne olur ne olmaz diye hazırlık yapmıştım. Kayısı kompostosu yapıp kavanoza basmıştım. Acı kahve atmıştım çantama. İyi ki de öyle yapmışım. Sezeryandan bir kaç saat sonra yürümeye başladım hastane koridorlarında tur attım acı kahve ve komposto içtim akşamına büyük tuvalete çıktım. Tek sıkıntım omzumda ağrı olmuştu o da ağrı kesici ile hafifledi. İki gün sonra taburcu oldum sıkıntısız. Korkulacak hiç bir şey yok öyle güzel bir duygu ki annelik, Rabb'im kolaylığını veriyor. Size de şimdiden hayırlı doğumlar diliyorum. Rabb'im yardımcınız olsun ❤️
0 oy
(8,585 puan) tarafından
Akışına bırak bacım hepsi olup bitecek. Dikişlerini kuru tut pansumanını yaptır guzelce tamam 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 3,059 göst.
0 oy
15 cevap 559 göst.
0 oy
29 cevap 1,477 göst.
24 Ocak 2021 Aile kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 625 göst.

385,769 soru

11,533,862 cevap