0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (207 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hemen hemen 5.6 yıldır kapalıyım nikahima 5 gün kala kapandım bu soruyu size daha önceden de sormuştum ara ara böyle düşüncelerim oluyor açılmak istiyorum ama biyandan da korkuyorum cesaret edemiyorum kendime karşı ozguvenim hiç yok 24yasindayim henüz 3bucuk yaşında kızım var 15haftalik da hamileyim bu hamileligim biraz sıkıntılı geçiyor kanamalarim oluyor ara ara korkuyorum da böyle düşünmek bile beni korkutuyor ama eşimin de payı yüksek bu konuda ben açıkken biz tanışmıştık o zaman bana karşı  çok farklıydı sevgisi ilgisi hareketleri tavırları vs ama kapandigimdan beri bazı şeylerin farkındayım sürekli biriktirdim.. ne zaman biyere gitsek gezmeye felan sürekli eve tartışarak dönüyoruz sürekli acık kızlara bakıyor kendi gözümle görüyorum ve hep Bi bahanesi hep Bi cevabi var sana öyle geliyo gözüm dalmış yanlış anliyosun sen hastasin gibi gibi saçma sapan cevaplar yoruldum bu yüzden açılicam diyorum acilmami asla istemiyor kendi dinine düşkün olduğundan da degil kendisi dar pantolonlar giyer her türlü tarz giyinir kendine bakar ama ben yanında bu ara böyle sanki babaanne gibiymisim gibi hissediyorum belkide bunu bana böyle hissettiren en çok da eşim bilmiyorum ama gerçekten iyi değilim mutlu değilim ozguvenli değilim evet biliyorum her koyun kendi bacağından asılır ama işte böyle mutlu olamıyorum ne yapacağımı bilemediğim için buraya sizlere de danışmak istedim :(

8 Cevaplar

+3 oy
(2,524 puan) tarafından
Evde açıksın. Eşin bakımlı, makyajlı ve güzel giyim seviyor belli ki. Böyle olmana rağmen hala ilgisizse o zaman adamda bir sıkıntı var. Seni her halinle sevmeli. 3 günlük adam için Allahın razı gösterdiği halinden sıyrılırsan ve umduğun şeyi de bulamazsan, o zaman belki tekrar kapanırsın bilemem ama aç kapan aç kapan gibi art arda yapılan işlemler senin kendi içinde bir kaosa sürükleyebilir. Veya açılınca şeytan sana yaptığın şeyi güzel gösterip nefsinin daha da fazlasını istemesine sebep olabilir.

Dünyalık bir iş yüzünden ahiretini yakma derim. Ne gerek var. İlgisiz kocayı afedersin çırılçıplak gezsen de istediğin hale getiremezsin. Seni seven, ne yaparsan yap sever. Seni arzulayan her halükarda arzular. Evet eşe karşı süslenmek vardır bizde ama adam da seni sırf süsleniyorsun diye dış görünüşüne bakarak sevecekse, İç güzelliğine hak ettiği değeri ve saygıyı vermeyecekse istersen karşısında apaçık ol, dışarıda öyle gez bir şey değişmeyecek. Bizi önce Allahımız sevsin. Biz Rabbimizi üzmekten çekinelim.

Her gün eşin ahlakı düzelsin diye 1 defa cuma suresi okursan eşin mutlaka düzelecektir. Kesin çözümdür. Çoook fazla getirisini gördüm. Kanıtlı yani. 1.5 sayfa bir şey, arapça bilmiyorsan arapçanın türkçe okunuşuyla okuyabilirsin. Ancak günde 1 defa mutlaka oku derim. 1 haftaya kalmaz başlayacak değişimler. Allahın kelamı daimi şifadır.
(604 puan) tarafından
Helal olsun güzel anlatmışsın
-Reklam-
+1 oy
(5,383 puan) tarafından

Bence düşüncen yanlış neticede sen evdede kapalı değilsin değilmi ? 

Evinde açık halinle sana ilgi gösteriyormu? 
Ha öyleyse haklısın böyle düşünmekte eğer değilse sen bırak açılmayı çıplakta gezsen sana ilgi göstermez kişi kendinden bilir işi mantığıyla dışarda seni kıskanır bakarlarsa o kadar kendim feraceliyim bir arkadaşım var çarşafı şerifli bizdeki özgüven tavan evlerde zaten açığız sendeki şeytanın vesvesesi ve kocanın biraz odun olması ile alakalı kusuruma bakma 
(207 puan) tarafından
Evde dışarıdaki gibi olamıyoruz çoğu zaman yani dışarıya giderken insan daha özenli cikiyor evde sürekli rutin olarak makyaj olmuyor zaten rahat edemiyorum bazen arada öyle güzel giyinir makyaj yaparım o zaman da ilgisi olur zaten ama onun dışında evde de ilgi 0 aslında huzurluyum ama böyle olunca da mutsuz oluyorum kafama çok takıyorum
(5,383 puan) tarafından
Öyle olmak senin elinde canım dışarda gr makyaj yapmam ama evimde dışarda geziyor gibiyim gerçi bu ara konteynerde açık olmak biraz zor ama yinede akşamları yapmaya özen gösteriyorum dediğin gibi ilgisiz adam her şekilde ilgisiz dir
+1 oy
(644 puan) tarafından
Kısa ve net cevap vereceğim nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşa 
(207 puan) tarafından
Tesekkur ederim yorum için canım aslında ona bende karar veremiyorum hem açılmak istiyorum hem korkuyorum çok tuhaf
0 oy
(2,428 puan) tarafından
Zorla kapanan kişilerde hep oluyor .çünkü bilinçli olarak değil eşinin istemesi ile kapanmışın. Ha sevgililik ve evlilik farklıdır açık kapalılıkla alakalı değildir. Eşin bakacağı varsa sen yanında mini etekli giysende yine başkasına bakar. 
(207 puan) tarafından
Önceden açıkken hiç böyle değildi bakmazdi özellikle dikkat ederdim zaten mutluyduk asla bu konumuz olamazdi ama şuan konumuz bu :( bu arada ben kendim isteyerek kapandım aslında eşimde destekledi sadece
0 oy
tarafından
Eşinin gözü dışarda ise, sen açık olsan da değişmez ki. Yeni heyecanlar arıyor belli ki. 
0 oy
(3,527 puan) tarafından

Eşini bir kenara bırak sen ne istiyorsun önemli olan bu ,çünkü eşinin ne ahlaki ne değer algısı senin gorunusunde yaptığın değişiklik ile değişecek.Bir insan ahlaksızsa nefsini kontrol edemiyorsa ,kendi kurduğu ailesine değer vermiyorsa ilgilenmiyorsa bu karakteri ile alakalıdır ve kolay kolay değişmez.Aile eş çocuk gibi ,bu tip davranışların torpulenmesini sağlayan en önemli motivasyon bile adamı doğru yola sokamiyor ki şu an bu haldesiniz.

O yüzden sen kendin için ne yapmak istiyorsan nasıl rahat huzurlu olacaksan öyle ilerle bu senin ve Allah arasında.Kimse için birsey yapma kendin için doğru olan kararı ver.
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Valla canım benim yanlış anlama, kırılma da ama iş adamda bitiyor. Bak ben başka ülkedeyim neredeyse sutyen külotla geziyorlar. Ben de açığım ama öyle normal giyinenlerden, eşim her zaman kararı sana bırakıyorum ama kapalilikta sana çok yakışır der fikrini belirtir. O kadar yan yanayız birine baktığını görmedim hatta ben bazen diyorum bak ne kadar güzel kadın yakışmış diye. Ama şöyle de bir örnek vereyim eltim hep açıkmış evlenecekleri zaman kaynim demiş illa kapan bu da onu kırmamis kapanmış 3 4 sene de kapalı kalmis. Birgün kaynim demiş ya ben senin bu haline alışamıyorum sanki başkasıyla konuşuyorum gibi geliyor geri açıl demiş açılmış eltim eskisi gibi. Allahla senin aranda önemli olan senin içinden gelen canım kendini üzme ❤️
0 oy
(7,163 puan) tarafından
Canım öncelikle sen açıkta olsan kapalı da olsan senin kocan pislikse yine gözü dışarı kayar. Bu düşünceyi kafandan sil at. İkinci olarakta eşinin ne istediği değil,senin ne istediğin önemli. Enine boyuna düşün açılmak istiyorsan açıl bu senin kararın. Sen kendini nasıl mutlu edeceksen. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 225 göst.
18 Nisan 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,457 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
18 Ekim 2023 Aile kategorisinde Krtll00 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 744 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 338 göst.