0 oy
260 göst.
Diğer kategorisinde (569 puan) tarafından
Kızlar biz kurban kesmiycektik kredilerimiz borçlar var bu sene gerçekten sıkışığız. Babannemler, amcamlar, annemler kurban kesti bizede pay ayirmislar sağ olsunlar memlekete gidince aldık. Bayram günü hoca eşimi aramış gel sende gir kurbana diye parasını sonra verirsin diye ikna etmiş. Eşim demiş şuan para yok diye. Neyse şimdi bize ordan da et gelcek. E biz kesmedik diye verdi annemler falan zaten et. Ama kesmiş oluyoruz. İki yerden et gelmiş oluyor bu günah mı oluyor. Çünkü kesecek olsak belkide vermiyceklerdi bize. Bu durumda ne yapabiliriz. İçime oturdu bugün ayıptır söylemesi et yemeği yaparken annemlerin verdiklerinden. Eşimin alacağı etleri ihtiyaç sahiplerine versek olur mu? Bilen anlayan var mı acaba 

6 Cevaplar

0 oy
(1,629 puan) tarafından
Günah olmaz sanirim kesmicektiniz sonuçta sonradan oluşan bir durum. Kendi kurban etinizden tabi ki dağıtın ister hepsini ister dinen bir kısmını 
(569 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sağ olun
-Reklam-
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Kurban eti illa fakire  kesmeyene verilecek diye bişey yokmuş canım 

3 de biri kesmeyene fakire 

3 de biri konu komşuya

3 de biride eve kendimize .

Sende sana gelen kurban etinden konu komşuna ikram et kesseler bile niyetimi size aldım de 
(569 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(120,789 puan) tarafından
google baktim borcla kurban kesilir yaziyo
(569 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(260 puan) tarafından
Gunah olmaz bence cunki kesmicektimiz bilerek almadiniz size gelen kurban etinden dagirticaniz yerlere oldugundan biraz fazla fazla koyun onun yerine gecer insallah
(569 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(393 puan) tarafından
Kurban 4 gündü bitti. Bundan sonra kesilen artık kurban olmaz.
(1,022 puan) tarafından
bayram gunu kesmisler zaten
(393 puan) tarafından
Kurban kesmiş oluyorsunuz. Bence aldığınız pay kadar dagitmalısınız.
(569 puan) tarafından
Bayramda kesilmiş canım
(393 puan) tarafından
Anladım canım.
0 oy
tarafından
Canım şöyle sizden önce kestikleri için alabilirsin için rahat olsun.sorun olmaz.ama siz kestikten sonra gelen et ne bilim almak doğru olmuyor..
(569 puan) tarafından
Kesilmeden biz almıştık canım sonradan öğrendim eşimin kestirdigini. Onu da hoca arayıp söylemiş sonradan

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
10 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde hayal14 (2,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 495 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde .......... (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 307 göst.
15 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesiiii (1,154 puan) tarafından soruldu

397,239 soru

11,881,030 cevap

35,997 kullanıcı

...