0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından
6 senelik evliyim 3 yaş çocuğum var evlnmedenn önce esyya aldık herşey irliite yaptık evlndik borç bitene kadar calistm snra işten cikardillar evdeyim 2 senedir .hep taksit ödedim tum altin vverdim .Smdii diyoo sen callisaaydiin araba alırdıkk ev alordik ben. Zaten 5 sene calistm evlenmeden önce ve sonra .Çocuk oldu işte hiç kuucagina almmadi 6 ay olana kadar herşeyi ben yaparım banyosu yedirmesi .Geçen sene cis 

ogrettm  yıl oldu kabiiz olunca çocuğum soylemyi birakti bnde zorlmadmm hep ben götürdüm akksam da. Dedimki uemekk yemiyor sen yedir ben işten geldim yoruldum .Çiş söylemiyor sedromdan mi blyrm yemek reddediyor çiş rddeiyor öğlen uykus yok ..Sen annesinm sen cozum bul diyo.Tamamm da çocuk çiş gelince söylemiyor belkide bben goturuuyorum çiş. Yok sen baba olarak sürekli konuş cisim gelicme bize söyle de 3 defa demmyle çocuk dimler mo fren geç geliyor akşama kadar ben çocuklay çocuk tabi bana tepkil olur herseyi ben yapıyorum tartıştık eskiler diyo 10 cocuk bakıyor diyo 

10 Cevaplar

+1 oy
(2,550 puan) tarafından
Haklısın haklısın haklısın...

Erkeklerde çok nadir ev işi yapan galiba yaa.iste küçükten veriyorlar eline araba ,veriyorlar eline tabanca aman oğlum sen elleme aman oğlum ben toplarım aman oğlum sırtını keseleyeyim.off abimde bekar 36 yaşında ve annem hala bebek gibi davranıyor çok sinir bozucu
(5 puan) tarafından
Bnm eteafmda herkesin kocası yardım ediyor en azndan çocukla oturup konuşuyorlar evi sil supur diyen yok ki zorlandgmds cocukla ilgilnsin
-Reklam-
+1 oy
(55 puan) tarafından
Biraz terbiyesizce olacak ama eskiler Nah 10 tane bakıyordu benim annem 8 çocuk doğurmuş bir kere biliyorsun saçımı taramışlığı yok okula göndermişliği yok kahvaltıyı hazırlamışlığı yok doğruyorlardı kızları her şey büyük kızın sorumluluğunda diğerleri de akşama kadar sokakta oyun oynuyordu annemler köyde oturuyor benim 4 yaşındaki yeğenim bile akşama kadar dışarıda oraya girince oğlum bile  içeriye girmiyor böyle çocuk bakmakta ne var 10 taneye ben de bakarım böyle
tarafından
Kız öyle deme benim nenem 6 tane arka arkaya doğurmuş hepsiylede.ilgilenmis çamaşırları yemekleri nasıl büyüttüm ben bile bilmiyom dedi 75 yaşında hagla o yorgunluğu üstünde
(9,489 puan) tarafından
bu yorum baya doğru genelde büyük ablalar diğer kardeşlerini büyütmüş. çok nadirdir tersi durum. kimle konuşsak iste büyük ablam bize bakmış, teyzem annemlere bakmış, halam babama bakmış gibisinden tonla hikaye var. eşimin teyzesi kardeşlerine bakmaktan evlenememiş bile
(5 puan) tarafından
Çok doğru yazmissin
0 oy
tarafından
Bu harf fazlalıklarını napcaz peki?
(5 puan) tarafından
Sinirden agladm o yüzden nasıl yazdim bende anlamadım :) tekrar okudum sinirden düzgün yazamamisim kusura bakmayın
0 oy
(13 puan) tarafından
Ayni bacim ayni benimki de oyle valla hc umrsamaz empatide kurmaz sevmeye sira gelnce uzktan sever bakmaya sira geldi mi ben anlamam ben blmemm ayklarna yatar hepsi ayni ama nadir esine yardmci olan erkeklerde var tabi
(5 puan) tarafından
2 çocuk istiyor hiçte yapmam bizimm canımız yok mu
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Bu iş baştan geliyor taviz vermişsin ben de çalışıyordum çocuktan dolayı evdeyim işten geldim yoruldum yapamam ilgilenemem mi kabul etmiyorum sen işten geldinde ben tatil köyünden gelmedim eve sonuçta annem bile çocuk işten geldi elleme dinlensin diyor o dinlensin tamamda ya ben evde hersey kendi kendine olmuyor sonuçta o çocuk kendinde bakmıyor bu tavizi verirsen böyle uzar gider artarak 
(5 puan) tarafından
Cnm hep söylüyorum umursamıyor cocu kdogud doğalı söylüyorum tamam diyo şöyle böyle diyo ad yok
(2,103 puan) tarafından
Adam için yapmazsa sonucu yoksa ertelerki ben söylediğimde eşim yapmazsa bilir benim gönlüm kırılır yüzüm asılır gözüm hiçbirsey görmez huzuru kalmaz huzursuzlugu da hiç sevmez her kişinin bı sınırı vardır oraya dogru çalış
0 oy
(9,489 puan) tarafından
erkek milleti kpmutla çalışıyor daha ilk günden çocuğuyla ilgilenmesini isteyecektin. her şeyi sen yapmışsın o hazıra konmuş şimdş zor gelir tabi. ne güzel iş sanki tek yaptın çocuğu. biraz geç kalmışsın ama oturup anlatacaksın bu çocuğun babaya da ihtiyacı var
(5 puan) tarafından
Ben ilk gunden beri söylüyorum küçük mucagimdan düşer 7 ay oldu kucağına alır sadece ben üstünü değiştiren yurusun hep bahane bahane 3 yaş geldu çocuk
0 oy
tarafından
Ay o eskiler 9-10 çocuğu doğurup, sadece hayatta tutmuş. Ondan sonra böyle boş beleş adamlar yetişmiş, koca olmaya, baba olmaya çalışıyor. 
0 oy
(29 puan) tarafından
 9 ay bir pişik sürecimiz oldu ama öle böle değildi sanki jiletle kesilmiş gibi kanıyordu 4 çocuk doktoru 3 cildine doktoruna götürdüm en son çare eğitim araştırmaya götürdük idrar ve kaka tahlili aldılar temiz çıktı ama mantarmış pişik değilmiş cildi çok hassas 2 gün üst üstte kaka yapsa hemen mantara çeviriyordu ilaçlarla toparladı o zaman zarfında lazımlık aldık ufak ufak bezi bıraktı bu sefer de kaka yapmamaya başladı neler kullandık çocuk korkudan yapmıyor dedi doktoru tutuyor sürekli kabız kabız hafta da 2 defa lavman yapıyordum acıyor diyo sürekli kendini kasıyordu klozete oturmaya başladı yarım saatten fazla bekliyordum artık sinirlerim bozuluyordu başında bekliyorum kızamıyorumda artıı hissediyor mu anlamadım... 

Bi akşam babamla gidicem tuvalete dedi bi de babasıyla şarkı uydurmuşlar o gündür bu gündür kakasını yapıyor her kaka yapmasında o şarkıyı söylüyoruz Ocak'ta 3 yaşını doldurdu hemen hemen bir yıl oldu klozete oturuyor 

Diyeceğim o ki eşinle konuş belki babası bir iki defa götürürse düzelir çocuk psikolojisi çok farklı tamam anneyiz eyvallahta baba kız ilişkisi farklıdır çok geçmiş olsun... 
(5 puan) tarafından
Tesekur edrin cnm çocuk ustune düşse arada götürüyor çiş yaptırmaya duzenli götürse konuşsa belki düzelir de şuan 3 yaşında 2 yaş çiş öğrendi .sizede geçmiş olsun
(29 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(410 puan) tarafından
Benim ki ev işlerine falan yardımcı oluyor ufak tefek de olsa tabi istese çok güzel yapar. Şimdi 2 işte çalışmayı bahane ediyor bende dedim tamam sen tek işte çalış bende çalışayım çocuğa da annem bakar yok senin ne işin var ye iç keyif yap diyor işe elini sürme diyor 2 gün yapmayim bu eve ne olmuş diyor. İlk zamanlar çocukla baya ilgilenirdi şimdiler de çocukla sadece oynamak için bir aradalar bir de banyo yaparlar birlikte eeee ilgileniyorum işte diyor halbuki gece bende gündüz bende çocuk bakımı ev temizlenmesi yemek vs yoruldum. Ki ben hiper kolesterol hastasıyım çok dikkat etmem lazım ama oralı değil bey efendi sürekli giderlerden bahsediyor benim ailem sürekli maddi manevi destek çıktıkları halde gider çok der mutfak giderlerini hep babam alıyor 4 aydır kendi aileme yakın yere geldik gelip giderler neymiş sürekli bizdelermis kendi ailesine yakın olduğumuz süreç de oldu kavga dövüş tartışma çok fazla çıktı bende bıktım sağlığı bahane edip aileme yakına geldim aslında tartışmalar azaldı ama tabi kardeşleri arayıp yazıp dolduruyor bizimkini bende deliriyorum ya yaralı parmağa merhem calmazlar ama akıl verirler. Karilarina destek olmazlar olana da mani olurlar bak ben hastayım ve ciddi bir hastalığa sahibim bunu bilerek benle evlendin diyorum eeee sende az da olsa birşeyler yapsan destek olsan diyor 

Zaten ben ve ailem yeterince destekler kendi ailesi eski perde vermiş emanet veriyorum ha diye diye başıma kalkmış onu da pencereye takar mıyım takmam tabi 
0 oy
(565 puan) tarafından
Valla esim hala bu zaman olmus anasinin yaninda bana artislenir iste simdikiler bebeyi hazir besikte salliyor diyo kaynanamda hee biz sirtimiza baglar giderdik tarlaya yatar uyurdunuz sirtimizda dedi bende niye bu kadar gucunuze gidiyor eskiden kadinlar cok calisiyordu simdi teknoloji gelisti kadinin yükünü teknoloji hafifletiyor diye ne bu afra tafra birbirinizi pofpoflamalar dedim sessizlik oldu sonra ardina yapistirdim iki cocuk dogurdum hastaliklari okul cagi bezi tuvaleti banyosu herseyinde level atliyoruz yil yil ama oglun hala ayni maas da yukseliyot ama ev alamiyoruz nerdeee eski adamlar bir parca toprak alip iki kat evi dikip oturtacak dedim bu yaz rahatım yanımda konusurken 10 kez dusunuyolar arkadaslar herkese hakettigi muameleyi yapin 
(4,054 puan) tarafından
Valla tebrik ederim, ağzına sağlık.
(565 puan) tarafından
8/9. Yildir hep sustum ukalaliklarina hep aman oylr demek istememistir dedim alttan aldim kavga cikarmak istediklerinde geri durdum ama baktimki bazi insanlar kaos seviyor son bosanma esiginden sonra insanlari degistiremeyecegimi ama kendimi degistirebilecegimi anladim ve butun a..talliklarimi kenara biraktim inanin cok degistin diyorlar ve korkuyorlar karsimda konusmayi birak arkamdan bilr konuşamiyorlar kulagima gelirde cirkeflesirim diye.. ayyy ne huzurlu hayatmis yaaa bunca yil bosuna kendimi mahfetmisim 6 ayda genclestim onlarda 6 ayda yaslandilar uzgunum valla herkese hakettigi gibi davranin esiniz cok konusunca birakin cocugu tek benim mi buyudukce cocuk sahibi oluyorsun diyin çıkın hava alin gelin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 309 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 579 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 389 göst.
14 Eylül 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (11,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,652 puan) tarafından soruldu

397,226 soru

11,880,732 cevap

35,997 kullanıcı

...