0 oy
251 göst.
önce Aile kategorisinde (1,995 puan) tarafından
Anneler 2.5 yaşında bi oğlum var. Tekrar bi bebeğim olana kadar zaten neredeyse 3.5 yaşında olacak. Şuan çalışıyorum ama bebeğim olursa 2yıl izin hakkım olacak. 2yıl sonrasında da büyük olanı anaokuluna küçüğü de bakıcıya veririm diye düşünüyorum. Öncelikle yaşadığımız şehirde bana destek olabilecek kimse yok ama eşim iyi kötü yardımcı olur. Ben oğlumun bi kardeşi olmasını çok istiyorum ve yaşları yakın olması daha güzel bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

13 Cevaplar

0 oy
önce (1,399 puan) tarafından
Yapmalısın bence. Ama kolay hamile.kaliyorsan oğlun 3 yaşına gelince yapmanı  öneririm. Arada 4 yaş  daha güzel oluyor 
-Reklam-
0 oy
önce (568 puan) tarafından
Bu ülkede 1den fazla çocuk yapmak maddi açıdan tamamen delilik fakat ben de kızımın bir kardeşi olmasını çok isterim Allah nasip ederse ikinci kez anneliği de tatmak isterim. Bu herkesin kendi tercihi fakat tek çocuk olmak bana hiç cazip gelmiyordu çocukken kardeşim olsun diye yalvarmıştım anneme
0 oy
önce (252 puan) tarafından
Vallahi sana sıkıntın yoksa maddi sıkıntınız da yoksa bence olabilir neden olmasın. 

Benim sağlık sıkıntılarından ve eşimin yaşından kaynaklı düzgünce çocuğu düşünmüyoruz tek çocuk tek prenses
0 oy
önce (1,393 puan) tarafından
Araya bi kaç yıl daha koysanız,sanki daha iyi olur
önce (1,995 puan) tarafından
Yaşları yakın olunca daha arkadaş gibi oluyorlar ya ona özeniyorum
önce (1,393 puan) tarafından
Öyle de zorluğu oluyor ve birine yazık oluyor
0 oy
önce (3,152 puan) tarafından
Oğlum 3 yasında. Kızım 5 aylık. Annem yanımda buna rağmen çok zor. Büyüğü daha fazla ilgi istiyor. Tüm ihtiyaçlarını benim görmemi istiyor baskasının elinden şu bile içmiyor. Doğdu doğalı kızımın ihtiyaçlarını annem görüyor. Kucağıma alınca hemen kardeşi ananeme ver beni kucakla beni tuvalete götür bana şu ver yemek ver diyor. Yani kızım sanki benden mahrum büyüyor. 1 ay sonra annem gidecek nolcak bilmiyorum. Kızmada kıyamıyorum oğluma da kıyamıyorum. Bilemedim iyi mi oldu yada 4-5 yaş olsamıydı arası karar veremiyorum. 
Oğlum babasına çok düşkün bide doğdu doğalı çalıştığım için başkasının yemek yedirmesi vs onun için sorun değil
önce (3,152 puan) tarafından
Bebek doğunca öyle olmuyo işte canım
0 oy
Anneleeeer ??
0 oy
önce (13,962 puan) tarafından
Sen ne eşittir ben. Benim eşim yardımcı dönüşümlü büyüttük ama ben 4 yaş olsun istiyorum ona ayarlamaya çalışacağım 
0 oy
önce (814 puan) tarafından

Eşin sana iyi bir eş ve çocuğuna karşı iyi bir babaysa ikinci çocuğu düşünebilirsin belkide hemen hamile kalamıyacaksın ben kızım 7 yaşına girince bir kardeşi olsun istedim ama  kızım 13 yaşına girince anca ikinci çocuk dünyaya geldi kimyasal gebelik geçirdim aralarda 42 yaşında anne oldum yeniden yaşında gençse bekleme bence Allah hem rızkını hemde sana bakma gücünü verir inşallah merak etme

0 oy
önce (27,780 puan) tarafından

Kendini hazır hissediyorsan tabiki yap büyürler

Çok hazır hissetmiyorum ama sanki hiç hissedemeyeceğim gibi de geliyor. Çünkü emzirmek va hoşuma gitmiyordu
önce (27,780 puan) tarafından
Hazır olunca düşün o zmaan
0 oy
önce (2,930 puan) tarafından
Çok zor bacım ikinci çocuk ciddi zor şimdiki aklım alsa tek yeter derdim. Söyleyeceklerim bu kadar kelimelerle anlatamam 
Cidden mi ya :(
0 oy
önce (15,948 puan) tarafından
Ben de senin gibi düşündüm. Ve aralarında 3 yaş var. 
0 oy
önce (630 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşında 2 aydır biz de düşünüyoruz daha kısmet olmadı. Biz de arada 3 yaş olsun istemiyoruz . Oğlumdan önce bir kaybım oldu sonra isteyince de hemen oğluma kaldım. Biz de onu düşünerek hareket ettik ama sanırım her zaman aynı olmuyor ben de kolay hamile kalıyorum diye rahattım açıkçası. Bence senin dediğin gibi ideal yaş durumun da varsa neden olmasın 
0 oy
önce (14 puan) tarafından
Benimde büyük kızım 3 yaşına girecek küçük kızım 1 yaşına girecek başlarda çok zor evet baya zorlandığım oldu ama alıştım bu tempoya harekete onlar olmasa canım sıkılırdı. Büyüğüm bazen gelip kardeşine gıdı gıdı falan yapıyor altına yapmışsa bez falan getiriyor küçüğü güldürdükçe büyük de gülüyor çok hoşuma gidiyor çektiğim bütün sıkıntılara değerler :) Allah yokluklarını göstermesin. Üstelik şuan da kazaya kurban gittin 4 aylık ikizlere hamileyim Allah sonumu hayır etsin. 
önce (185 puan) tarafından
Kız hadi sen heyecandan unuttun ki bide nerden bilecen ikiz gebeliği doktorun sana açık açık demesi gerekiyodu bak şu kesede şu var bu kesede bu var yada tek kese felan diye :)
Evet ya hiç sormayın bende ona kızıyorum herkes soruyor bilmiyorum diyorum tuhaf geliyor bugün de randevum vardı çocuklar yüzünden geç kaldım gidemedim o yüzden 2 hafta daha randevu alamıyorum sırf bunun için özele gidesim var çok merak ediyorum
Aman bosver milleti ya ağzı olan konusuyo işte sıkma canını. Keşke gidemeyecek durumdayken keşke iptal etseydin son dk da olsa iptal edebiliyodun. Tabi sistem değişti nasıl şuan bilmiyorum. 2 hafta sonrasında net cinsiyetleri de öğrenirsin
1 saat kala iptal etmek için aradım ama meğer en az 2 saat önceden iptal edilebiliyormuş o yüzden iptal edemedim sizin de aklınızda bulunsun. İnşallah öğreniriz bakalım :)
Öyle mi sağol canım öğrendiğimiz iyi oldu :) sende bebisleri öğrenince haber et

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 160 göst.
0 oy
12 cevap 226 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde ygmur21 (28 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 355 göst.
5 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Sunshine (92 puan) tarafından soruldu
0 oy