0 oy
154 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (299 puan) tarafından
Selamun aleyküm kızlar, merhabalar. 

Eşim de ben de memuruz. Aynı ilçede, aynı kuruma bağlı çalışıyoruz. İkimizin ailesi de aynı şehirde oturuyor. Bize yaklaşık 40-50 km mesafedeler. Tayin isteme hakkımız için daha en az 3 sene çalışmamız gerekiyor. Memleketimize gitmeyi düşünüyoruz. Şu an kirada oturuyoruz. Memleketimize dönmeden evimizi alıp kendi evimize oturalım diye düşünüyorduk ama malum ev fiyatlarının bu kadar artması bizi farklı düşüncelere itti. Şu an oturduğumuz yer Toki evleri. Daireler hiç boş kalmıyor. Pandemi öncesi ile sonrası fiyatlar arasında uçurum var adeta. Buradan ev alıp oraya geçsek kira ödemesek diye aklımızdan geçti. Buradan ev almak mı daha mantıklı yoksa memleketimize gitmeyi bekleyip biriktirmeye devam etmek mi sizce?

3 Cevaplar

0 oy
(11,321 puan) tarafından
Giderken o evi satıp memleketinizden alacaksanız olabilir ama kendi eviniz şimdiki yaşadığınız yerde olup memlekete kiraya gidecekseniz yapmayın bence çünkü kendi evinizde kiracı kalacak evi mahvedecek siz de kirada bi civi çakmak isteseniz olmuyor ev sahibi cikin dese gene ev tasiyacaksjniz falan
(299 puan) tarafından
Zaten düşüncemiz bulunduğumuz ilçeden ev almak. Hatta mümkünse şu an oturduğumuz Toki'lerden. Burada kira vermeden biriktirip memleketimize dönerken sıfır ev alırız diye düşündük. Ben de sıfır aldığım eve kiracı koymak istemiyorum asla
(11,321 puan) tarafından
Oyle olabilir canım farklı şehirde de olsa eviniz her kiracı temiz kullanmıyor ne yazikki
-Reklam-
0 oy
(710 puan) tarafından
Canım her geçen gün ev fiyatları uçuyor elinden geliyorsa şimdi al 3 sene diyorsun o zamana kadar ev fiyatları zaten uçar gider öyle bir devire geldik ki birikim yapılamıyor şu an ben mesela 3 ay önce aldım 235 bin şu an evim 400 bin oldu 3 ay da bu fiyat oldu ben olsam şimdi alırdım eğer memlekete bile sonra gitsen evini kiraya verir kendi kiranla  orayı ödersin borcun bitince istersen satar yine ordan alırsın bekleme derim
(299 puan) tarafından
Bana da beklememek mantıklı geliyor canım. Bu gidişle bekleye bekleye de insan hiçbir şeyin sahibi olamayacak gibi
(710 puan) tarafından
Yok kuzum bencede bekleme emin ol ne kadar beklersen zarar edersin ev  yükseldiği kadar birikim yapamazsın onuda geçtim kredi çeksen faizlerde bir 9 kadar yükseliyor ne diyorum Biz 1.36 dan çektik kredi en son 2.2 şimdi 3600 ödüyoruz eğer şimdi alçak olsaydık 5000 odeme çıkıyordu çok çok satarsın sonra yine istediğin yerden qlirsin
0 oy
tarafından
Ev almak için illa memlekete gitmenize gerek yok bence birikim varsa üstüne kredi çekin memleketinizden ev alın oraya taşınana kadar en azından ev borcunun belli bi kısmı kapanır 
(299 puan) tarafından
Yeni aldığım evi oturmadan kiraya vermek istemiyorum
tarafından
Ama 3 sene içinde suan ki fiyatlardanda daha bi artacak fiyatlar ayrıca kirayı biriktip dönüşte evi yeniden tadilata sokup gene temiz bi şekilde oturabilirsin
(299 puan) tarafından
O da bir görüş tabiki

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 280 göst.
5 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 166 göst.
23 Mart 2021 Aile kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 191 göst.
0 oy