0 oy
1,150 göst.
Diğer kategorisinde (4,347 puan) tarafından
Kızlar biz eşimle boşanma aşamasındayız 4 Haziran'da ilk duruşma görüldü 7 bin nafaka bağlandı iyi güzel dedim bir gün sonra avukatım aradı karşı tarafın cezaevine girdiğini söyledi. Cezaevine dilekçe yazısı gönderdik neden girdi ve ne kadar cezası olduğunu öğrenmek için. Bir yandan ahım kalmadı kimsenin yaptığı yanına kalmıyor diyorum ama tabi oğlum içinde üzülüyorum babası olduğu için.Süreç nasıl ilerler böyle bir şey yaşayan oldu mu ? boşanmaya yanaşmadığı için çekişmeli dava açmıştım bundan sonra beni ne bekliyor bilmiyorum ve şu an ortak ev boş siz olsanız çocuğunuzla birlikte gidip yerleşir miydiniz yoksa baba evinde mi kalırdınız babamlar da çok rahatım her istediğimiz oluyor her şeyimizi fazla fazla alıyorlar bilemedim o yüzden 

15 Cevaplar

0 oy
(511 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Rahatsan baba evinde kal ama keşke böyle olmasaydı boşanma vs
(4,347 puan) tarafından
Keşke canım ama çok sorumsuzdu 1 yıldır babaevindeyim bir kere çocuğu görmek için aramadı hep ben aradım görsün diye hatta götürdüm ama hep ben yapınca bir süre sonra bıraktım. Kendi bu süreçte hep gezdi eğlendi maddi manevi çok güzel bir hayatı vardı kendi kendini bitirdi bu şekilde
-Reklam-
+1 oy
(5,476 puan) tarafından
Kuzum eğer baba evinde rahatsan dur bence orda. Çocuğa da insan olur. Tek başına sıkılırsın bunalırsın. Çocuk da sıkılır. Hatta çocuğunun yaşı uygunsa baksın annen işe başla sana da ferahlık olur 
(4,347 puan) tarafından
Çalışıyorum canım ben memurum şu an ücretsiz izindeyim oğlum 2 yaş 2 ayını doldurunca işe döneceğim bizim kurumun kreşi de var kendimle birlikte de götürebilirim.  Babamlarda çok mutluyuz ve inanılmaz rahatım akşama kadar sadece oğlumla ilgileniyorum babam ya da abim her gün dışarı parka çıkartır akşam onunla oyunlar oynar. Yengemlerle altlı üstlü oturuyoruz oğlum yeğenlerimle her gün bir arada çok eğlenir. Ama şu durum zoruma gidiyor evin %92 payı bana ait dava sürecinde borcu ben kapattım karşı taraf hiç ödeme yapmadı o yüzden biraz zoruma gidiyor onlara bırakmak ve evim çok güzeldi metrobüs dibindeydi yeni binaydı kafam karışıyor bunları düşününce
(5,476 puan) tarafından
Olsun şuan psikolojik olarak da ikinize de babanda olmak daha iyi gelir. Valla işin gücün de varmış. Borcu senin ödediğini ispatlarsan belki ev sana bile kalabilir. Bilmiyorum yani nasıl olur hukuki süreç. Ya sorması ayıp neden cezaevine girdi. Yani okumuş etmiş insansın. İtle kopukla evlenmemişsindir diye düşünüyorum.  Paylaşmak istemezsen anlarım tabi
(4,347 puan) tarafından
İng Bankası avukatı borcu benim kapattığıma dair dekontu avukatıma atmıştı mahkemeye sunmuştuk.  Yok canım ya öyle i**kopuk biri değildi düzgündü ama çok sorumsuzdu ve çocuktan sonra bunalıma girdi çok istedik bir çocuğumuz olsun ama ona sorumluluk ağır geldi alkol alıyordu ama bağımlılık haline getirdi son zamanlarda. Maddi manevi çok iyi bir hayatı vardı. 2 kardeştiler varlıklıydılardı ama neden girdiğini bilmiyorum sadece tahmin ediyorum ablasıyla eniştesi galericiydi o da onlarla çalışıyordu muhtemelen onunla alakalı girdi çünkü tefecilik, vergi kaçırma ,kara para aklama falan gibi işleri vardı çok anlatmazdı ama az çok anlıyordum muhtemelen onunla alakalı girdi çünkü bir gardiyan bulduk onun yattığı cezaevinden sorduk kaçakçılıktan girmiş dedi ne kadar doğru bilmiyorum
0 oy
(393 puan) tarafından
Kaosa girme , anne ve babasının canı yaniyordur.  Sürtüşme olabilir.
(4,347 puan) tarafından
Babası yok tek annesi var inan annesinin yaptıklarını anlatsam sabah olur. Ablası var o beni savunuyor bilemedim bende zaten daha önce defalarca aradılar sen gel otur diye o yüzden kararsız kaldım
(393 puan) tarafından
Evlatları böyle durumdayken kararları etkilenmiş olabilirler.
(4,347 puan) tarafından
Aynen şu an ki psikolojilerini bilmiyorum tek bildiğim annesi hala aynı ama ablası beni savunuyor avukatla görüştüğünde
(393 puan) tarafından
Bilmiyorum, benim fikrim bu , sen doğru kararı verirsin umarım.
(4,347 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(13,844 puan) tarafından
Baba evinde rahatsan orada kal 

Yarın bir gün ev sayılır veya eski kocam kapıya dayanır çocuğum huzuru bozulmasın 
(4,347 puan) tarafından
Ya açıkçası daha önce çok aradılar gel sen otur diye bizimkiler göndermedi rahatsız ederler diye şimdi cezaevine girdiğini öğrenince biraz daha olumlu baktılar ve aslında ev ortak sayılmaz %92 pay bana ait çünkü dava sürecinde evin kredisini kapatmadığı için banka eve el koyuyordu avukat ücretiyle birlikte ben kapattım borcu
(235 puan) tarafından
Eee daha ne ev senin evin
(4,347 puan) tarafından
Aynen onun %8 payı var ama daha dava devam ediyor 3-5 yıl sürermiş o zamana kadar bir şey yapılamazmış
0 oy
(28,404 puan) tarafından

İçine ne siniyorsa öyle yap bnce

(4,347 puan) tarafından
Bir yandan bırakmak istemiyorum evi ama cezaevi psikolojisini de bilmiyorum daha önce aradılar sen gel otur diye ama şu an ne düşüncede bilemiyorum
(28,404 puan) tarafından
Düşün iyice içinden geleni yap
(4,347 puan) tarafından
Bakalım canım cezaevinden cevap yazısı gelsin ona göre hareket edeyim uzunsa cezası giderim ama hemen çıkacaksa hiç muhatap olmayayım
(28,404 puan) tarafından
Öyle orası da doğru
0 oy
(342 puan) tarafından
Baba evindeysen bence hiç gitme derim en güvenli yer baba evi bende boşanma durumundayım Eylül'de 4 mahkeme olcak imza atmıyor boşanmaya, 1 yaşında oğlum var nafaka 2.500 dan 3.500 cikdi ama siz nasıl 7 bin nafaka aliyorsunuz onu anlamadim, boşanma bittikten sonra nafaka 7 bine cikar diye biliyorum
(342 puan) tarafından
Çocuğunun arayip sormuyorsa sen kendini neden yipratiyorsun evet çocukların babayada ihtiyacı var ama baba ilgilenmiyosa sende uğraşma mahkemeye sunarsin benm oglum gorusmesin die kendimi bitiriyorum geliyor çocuğu kucagndan birakmiyor ağlatıyor ediyor çocuk huysizlaniyor , kavga gürültü küfür ediyor bana aileme çocuğumda goruşlerde etkileniyor bundan pedagog aracılığı ile görüş saglancak ben onla muhatap olmicam oda benle . Banada nafaka önemli degl ama çocuğuma bir tana birşey almadı etmedi versn parayı essek gibi 3,500 bu hayatta hiç bişe gelmiyor ama sağolsun ailem destek oluyor para konusunda çocuğum ihtiyacına , bende çocuk biraz büyüsün işe gircem
(4,347 puan) tarafından
Ya sakin biriydi çocuğun yanında kavga etmezdik bir kaç kere götürdüm yanına gayet güzel ilgilendi gezdik o yüzden istiyordum çocuğuyla ilgilenmesini ama hep ben adım atıyordum sonra bıraktım zaten bu saatten sonra istemem mahkeme ne karar verirse odur.
(342 puan) tarafından
Aynen öyle yap valla bizde hep o kavga çıkarırdı yavrumu maf etti
(4,347 puan) tarafından
Kıyamam ya olan zaten çocuklara oluyor. Gerçekten çok zor süreçler insan yıpranıyor maalesef
(342 puan) tarafından
Evet çocuklara oluyor olan malesef,
0 oy
(360 puan) tarafından
Bence ne kadar ceza yedi ona göre ya evini kiraya ver kirasiyla  geçin hem baba evinde rahatsan  orda kal bence 
(4,347 puan) tarafından
Dava sonuçlanmadan maalesef kiraya veremiyorum muhtemelen cezasının netleşmesini bekleyeceğim
(360 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım zaten fazla ceza yerde falan hakim direk boşar . Sen de kiraya veririsin evini
0 oy
(715 puan) tarafından
Bende esımle ayrılma aşaması na geldım sıkayet ettım cezaevıne gırdı çocuklarımın pıskolojısı bozuldu babalarını hep sorıyorlardı aklın varsa kendı evınde kal inan ben 3cocukla baba evınde kalamadım
(4,347 puan) tarafından
Benim tek çocuk baba evinde rahatız ama o evinde boş kalmasını istemiyorum anneme de çok bağlıyım uzaklaşmakta istemiyorum bilemedim o yüzden hangisi daha mantıklı olur
(715 puan) tarafından
Inankı kendı tercıhın evını boş bırakma
0 oy
(10,677 puan) tarafından
Çok şanslısın Allah ailenden razı olsun gerçekten ben sevindim burdan Ailesi sahip çıkmadığı için kötü bir evliliği devam ettiren o kadar çok kadın var ki
(4,347 puan) tarafından
Evet gerçekten o konuda çok şanslıyım burda resmen cenneti yaşıyoruz. Ama ailem olmasaydı da katlanmazdım mesleğim var maaşım iyi oğlumla gül gibi geçinirdik o yüzden her kadının önce kendi ayaklarının üzerinde durması gerekiyor bu süreçte bunu çok daha iyi anladım
0 oy
(410 puan) tarafından
Kuzum niye boşanıyorsunuz önemli olan o ve eşin neden hapse girdi cezaevine girdiği için mi boşanıyorsun yoksa şiddet vesaire mi vardı 

Benim eşim de cezaevine girdi çıktı ama ben boşanmayı asla düşünmedim ki o sıralar hamileydim. Hatta eşimin ailesi arkadaşları hepsi boşanırım diye bekledi ama şimdi bana karşı bir kötülüğü yok o yüzden boşanmayı düşünmedim aslında çıkması için elimden geleni yaptım ve çıktı da çok şükür...
(4,347 puan) tarafından
Yok canım onunla alakası yok çok sorumsuzdu alkol alıyordu sürekli bağımlılık yapmıştı annesi huzur bırakmıyordu zaten biz 14 aydır ayrıyız baba evindeyim. Kasım ayında açmıştım davayı yeni öğrendim cezaevine girdiğini niye girdi bilmiyorum insan olsaydı bende dururdum arkasında
(410 puan) tarafından
Anladım geçmiş olsun ailen destekse ailenle kalın o zaman ama ufak ufak kurslar işler bakın bir yerden sonra aile ne kadar destekci olsa da başına kalkmalar başlar.
(4,347 puan) tarafından
Yok canım kendi mesleğim var memurum ücretsiz izindeyim şu an
0 oy
(19,788 puan) tarafından
Rahatsa babanın evi dönme dönersen eşini beklediğini filan düşünebilirler
(4,347 puan) tarafından
Hiç bu yönden düşünmedim inşallah öyle düşünmez uzun ceza alırsa geçebilirim yazık ev öyle boş kalacak diye düşünüyorum
0 oy
(1,167 puan) tarafından
Sahip çıkan bi ailen varmış canım bu çok büyük bi nimet anne evine baba ocağına dönüpte el üstünde tutulmak çok büyük bi şans evladınla tadını çıkar canım
(4,347 puan) tarafından
Şu an öyle yapıyoruz anneme çok bağlıyım onu bırakmak istemiyorum ama bir yandan oğlumla kendi düzenim olsun istiyorum
0 oy
(342 puan) tarafından
Boşanma durumunuz noldu cnm boşanma oldumu senin , eşin cezaevine girmiş demişssin napti cikdimi acaba ee peki hayla ordaysa çalışmıyor bu sana nafakayı nasıl vercek vermezsse hapis cezası var ozaman nolcak zaten hapisde diyosun
(4,347 puan) tarafından
Sanmıyorum ama eli kolu uzun bir avukatsa hakimden istekte bulunur
(342 puan) tarafından
Anladm cnm
(263 puan) tarafından
İstanbul'da kaç tane adlıye var 100 tane mı var sanki sonuçta bıraz işi hukuksal boyut gıbı gosterıp  işini tam yapmıyor gıbıme gelıyor
(263 puan) tarafından
Sonuçta hangi sebebten içeri gırdıyse belkı senın lehıne bsıyler olur  
Fuhuş mu yapdı geneleve mı gıttı kacakcılık mı ne bıleyım tecavüz tacız bak herşey olabilir  sende hıc kovalamıyon sanki uğraş bunu öğrenmek bu kadar zor degılmış
(4,347 puan) tarafından
Bende bunu öğrenmeye çalışıyorum aramadığım kimse kalmadı uğraşmadığımı nerden çıkardınız ?avukat bile oyalıyor diye düşünüp başka bir avukat tuttum ve 60 bini tekrar yeni avukata ödemeyi göze alarak cezaevinde gardiyan bile bulduk ama o dediğiniz öyle kolay olmuyor malesef dosyada gizlilik kararı var dışarı bilgi verilmiyor
0 oy
(360 puan) tarafından
Cezaevinde olması etkilemez merak etme benim arkadadimin eşi birsuru sabıkası vardı boşandı ikinci evliliğini bile yaptı 
(4,347 puan) tarafından
Ben bir boşanayım da daha başımı yakmam valla
0 oy
(15,256 puan) tarafından
Hep diyoruz ya çocuğun düzeni önemli bence o düzeni şu an baba evine kurmuşsun bunu değiştirme. Her şey sonuçlandıktan sonra hakkın olanı alıp kendi düzenini kurarsın 
(4,347 puan) tarafından
Kesinlikle öyle

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 624 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 377 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (217 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 348 göst.
8 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Pasaninannesi44 (497 puan) tarafından soruldu